X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża z mieśniakami
Odpowiedz

Ciąża z mieśniakami

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 5 lutego 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny założyłam ten wątek bo kurczę sama mam problem z tym cholerstwem. Jestem w pierwszym tygodniu 3 miesiąca ciąży i dowiedziałam sie ze mam miesniaka troche mnie to przerazilo bo 2 tygodnie temu nawet go nie zauważył lekarz a teraz ma juz 4 cm. Może jest jakas mamusia ktora przez to przechodziła i wszystko bylo w porzadku do końca moze mnie to troche uspokoi

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Przed ciazami walczylam z miesniakami usuneli mi je i mimo lekow tez hormonalnych byl chwilowy spokoj. W ciazy z synkiem znow sie one pojawily, niestety hormony ciazowe sprzyjaja ich rosnieciu.
    W pierwszych miesiacach dosc szybko rosly ale pozniej zatrzymaly sie a po porodzie wchlonely.
    Wazne jest ich umiejscowienie i czy nie przeszkadzaja Maluszkowi w rosnieciu a im dalsza ciaza tym dziecko jest wieksze i bezpieczniejsze.
    Ja mialam 2 miesniaki i akurat one nie przeszkadzaly w donoszeniu ciazy. W kolejnej donoszonej ciazy juz nie mialam tego problemu.
    Wazne ze lekarz zauwazyl a teraz niech obserwuje przyrost jak bedzie duzy i w umiejscowiony blisko szyjki to czasemmoze to byc przeszkoda do porodu SN ale to juz decyzja nalezy do lekarza prowadzacego.
    Mysle ze ze spokojem wazne aby Maluch byl zdrowy :)
    Pozdrawiam i spokojnek ciazy zycze <3

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 5 lutego 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak narazie nie przeszkadza maluszkowi i rozwija sie dobrze oby tak juz pozostało bo martwie sie bardzo lekarz nie dawał 100% pewnosci ze nie bedzie przeszkadzał dziecku bo sam nie wie ile jeszcze urośnie.

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wazne ze Jestes pod stala kontrola a z kazdym tygodniem dziecko robi sie coraz wieksze i miesniak coraz mniej powinien Mu zagrazac.

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 lutego 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusi 28 wrote:
    Hej dziewczyny założyłam ten wątek bo kurczę sama mam problem z tym cholerstwem. Jestem w pierwszym tygodniu 3 miesiąca ciąży i dowiedziałam sie ze mam miesniaka troche mnie to przerazilo bo 2 tygodnie temu nawet go nie zauważył lekarz a teraz ma juz 4 cm. Może jest jakas mamusia ktora przez to przechodziła i wszystko bylo w porzadku do końca moze mnie to troche uspokoi

    Znajoma miała mięśniaka, miał ok 8 cm w chwili porodu. Nie przeżywała tego jakoś specjalnie, lekarka jej powiedziała, że się nim zajmą po porodzie. Ciąża zakończona szczęśliwie, dziecko zdrowe.

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 5 lutego 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję ze i u mnie tak tez będzie. Dziękuję dziewczyny za wsparcie

    inessa lubi tę wiadomość

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 6 lutego 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wykryto mięśniaki przed pierwszą ciążą. Lekarka powiedziała, że nie powinno to przeszkadzać ciąży, a leczenie będzie wymagało, żebym przez jakiś czas nie zachodziła w ciążę. Z racji wieku stwierdziłam, że zajmę się tym po urodzeniu dzieci.

    I tak pierwsza ciąża przebiegłą bez problemu, mięśniaki nie rosły i nawet o nich nie myślałam :) Aktualnie jestem mamą zdrowej i bardzo mądrej dziewczynki :)
    Teraz jestem w drugiej ciąży - oczywiście od początku dopytywałam, jak sytuacja z mięśniakami - trochę urosły na początku, ale są jakby na zewnętrznej stronie i w ogóle nie przeszkadzają dziecku. Szczerze mówiąc, to nawet zapomniałam o nich ostatnio, a lekarka podczas badania nic nie wspomina, więc chyba w porządku :)

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również posiadam ;) Po pierwszej ciąży pojawił mi się mały mięśniak, teraz jestem w drugiej w 25tc i już od dawna go w ogóle nie widać. Straszyli, że może rosnąć itd.. Ale jakoś się ogarnął :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeże wątek
    Jestem po wczorajszym usg, niby wszystko ok dziecko rośnie serduszko ładnie bije . O miesniaku wiedziałam już wcześniej ale też wiedziałam że jest zwapnialy ( potwierdzone rezonansem ) miałam się nim nie przejmować i się nie przejmowalam do wczoraj . Kiedy to na usg widać już nieregularny pecherzyk przez miesniaka
    ( Nie rośnie z jednej strony tam gdzie gad jest )
    Czy któraś z Was miała podobnie? A mimo to się udało donosic ciążę?
    Lekarka mówi że trzeba kontrolować ale i tak nic nie da się z tym zrobić. Powiedziała że nie podoba jej się ten pecherzyk, pytałam czy mam się martwić. Powiedziała że ona się martwi ...
    Oszaleje chyba

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ