X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje ciąża pozamaciczna METOTREKSAT
Odpowiedz

ciąża pozamaciczna METOTREKSAT

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olka_91 Koleżanka
    Postów: 126 16

    Wysłany: 14 lipca 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was moje dziewuszki, jak w temacie, szukam wsparcia osób które przeszły to, co ja oraz potrzebuje odpowiedzi na pytanie kiedy zaczyna działaś Metotreksat w szczepionkach?
    Ja dostała pierwszą dawkę 9 lipca i bynajmniej do wczoraj beta rosła nadal.... boję się, że czeka mnie laparoskopia, a lekarze czekają.

    Ciąża pozamaciczna 07.2015 [*]

    14.12.2016 fasolka <3
  • nudemakeup Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 lipca 2015, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Olka,

    Przechodziłam przez to 1,5 roku temu i też szukałam wszędzie możliwie jak najwięcej informacji na ten temat, więc postaram się pomóc. U mnie sytuacja była dosyć skomplikowana, lekarze nie mogli długo znaleźć zarodka ani w macicy ani poza nią. Finalnie miałam podany metotreksat dożylnie w kroplówce przy becie na poziomie ok 2500. Po podaniu dawki beta skoczyła kilku dniach na poziom 3000. Czytając wtedy dużo na ten temat również w zagranicznych źródłach, znajdowałam informację ze tego typu skoki bhcg po pierwszej dawce zdarzają się dość często i należy podać drugą dawkę. Tak też było w moim przypadku, pod drugiej dawce bhcg spadło w 48h połowe i utrzymywało tendencje spadkową aż do zera co trwało ok miesiąca. Musisz jednak pamiętać, ze na mozliwość czekania i podania drugiej dawki można sobie pozwolić tylko w szczególnych wypadkach, kiedy obraz usg jest czysty, zatoka douglasa wolna od płynu, a jajowody nie poszerzone.

    Wiem jak ciężki jest to dla Ciebie teraz moment, więc gdybyś potrzebowała wsparcia lub miała więcej pytań- daj znać, chętnie pomogę

  • Olka_91 Koleżanka
    Postów: 126 16

    Wysłany: 15 lipca 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak więc już wiem dużo więcej :)
    9 lipca dostałam pierwszą dawkę w szczepionce (beta 3900) aniołek 18mm :(
    11 beta (4050) i druga dawka taka sama aniołek 13,5mm :(
    15 lipca beta już 3500 :D aniołek 12mm :(

    I teraz mam zbadać betę 20 lipca
    Bardzo mi ciężko, ale z drugiej strony cieszę się, że to ginie, że trauma się kończy :(

    Ciąża pozamaciczna 07.2015 [*]

    14.12.2016 fasolka <3
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 29 lipca 2015, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi za miesiąc mija magiczne pół roku po metotreksacie, betę miałam niską, więc wystarczyła jedna dawka i w ciągu dwóch tygodni wróciło do normy.

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • Olka_91 Koleżanka
    Postów: 126 16

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a kiedy zaczęłyście się starać na nowo?
    Cykl? Dwa?
    Udało się?

    Ciąża pozamaciczna 07.2015 [*]

    14.12.2016 fasolka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja cp wykryta byla między 5/6 tc w październiku operacja , w styczniu dwie kreski :)
    Nie mam lewych narządów , moja historia opisana na OF w poronieniach temat ku przestrodze.
    Życzę wam abyście szybko zaszły w ciąże.
    Mi kazali czekać do pół roku,nie czekałam i sie udało odrazu :)
    Pozdrawiam

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka ja słyszałam o dwóch wersjach, czasem lekarze mówią, żeby odczekać 3 miesiące, a czasem 6 miesięcy, ja stosuję drugą teorię, właśnie jestem po hsg, 11 sierpnia mija mi pół roku od podania dawki metotreksatu i przy kolejnym cyklu podejmujemy próby.

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ