X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża pozamaciczna co robic?
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna co robic?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • misiak17 Ekspertka
    Postów: 231 219

    Wysłany: 21 lipca 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Dziś stwierdzono u mnie ciążę pozamaciczna w lewym jajowodzie. Ciąża 6+0 z usg.
    Czy któraś z Was przechodziła taka ciążę? Ja to wszystko wygląda? Jutro kładę się do szpitala , lekarz powiedzial że albo uda się usunąć samą ciążę albo cały jajowod.
    Nie wiem czego się spodziewać.


    Usunięcie mięśniaka
    3 aniołki + 1cp
    Jeszcze będzie dobrze, musi być :)
    30.08 - 1 IUI ☹
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam ciążę pozamaciczna rok temu. Wykryto wcześnie jak u Ciebie- nie doszło do pęknięcia jajowodu i krwotoku więc usunięto mi ciążę z jajowodu z zachowaniem go. Pół roku później zaszlam w ciążę z tego samego jajowodu jak widać na suwaczku w zdrową:) myślę że jest duża szansa że zachowają ci jajowod.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zabieg laparoskopia. Odczekalam pół roku do starań żeby się jajowod zagoił. Przy okazji przeplukano mi jajowody i sprawdzono czy wszystko ok. Głowa do góry.

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie przy obu pozamacicznych kładli od razu do szpitala, przy pierwszej miałam od razu laparoskopię bo jajowód pękł, przy drugiej ciąży pozamacicznej laparoskopia była na drugi dzień. Jak szybko wykryli może skończy się na podaniu leku ( nie pamiętam nazwy ) i obędzie się bez operacji. Trzymam kciuki :)

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • misiak17 Ekspertka
    Postów: 231 219

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi. Miałam usuwaną nastepnego dnia laparoskopowo ciążę pozamaciczna razem z lewym jajowodem.


    Usunięcie mięśniaka
    3 aniołki + 1cp
    Jeszcze będzie dobrze, musi być :)
    30.08 - 1 IUI ☹
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda że nie udało się zachować jajowodu na tak wczesnym etapie. Pamiętaj że masz jeszcze jeden zdrowy.

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zostawili ten pęknięty jajowód i niestety później miałam w nim powtórkę pozamacicznej :(

    Tulę z całego serca i życzę szybkiej następnej ciąży w dobrym miejscu <3

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222 wrote:
    Mi zostawili ten pęknięty jajowód i niestety później miałam w nim powtórkę pozamacicznej :(

    Tulę z całego serca i życzę szybkiej następnej ciąży w dobrym miejscu <3

    Ja zaszłam w ciążę z tego jajowodu zachowanego 6 miesiecy później ale miałam stracha żeby nie było powtorki...

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Ja zaszłam w ciążę z tego jajowodu zachowanego 6 miesiecy później ale miałam stracha żeby nie było powtorki...

    U mnie był pęknięty,miałam sporo krwi w jamie brzusznej, więc w sumie nie miał szans się zrosnąć i być sprawny :( Ale ważne, że drugi daje rade :D

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ