X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża pozamaciczna, co dalej?
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna, co dalej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • frezja87 Ekspertka
    Postów: 130 234

    Wysłany: 12 lipca 2022, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem niecały miesiąc po usunięciu ciąży pozamacicznej :( staraliśmy się kilka lat, w końcu udało się przy drugiej inseminacji. Niestety został mi usunięty jajowód :(
    Zastanawiam się czy próbować jeszcze inseminację (skoro już raz się udało, to chyba nie jest tak tragicznie w naszym przypadku), czy jednak iść w stronę in vitro. Wiem, że doradzi lekarz, ale chciałabym poznać Wasze historie i doświadczenia :)

    preg.png

    Warszawa
    styczeń 2022 jajowody drożne idealnie
    luty 2022 IUI nieudana 😭
    kwiecień 2022 IUI nieudana😭
    maj 2022 IUI udana, skacząca beta 😒
    czerwiec 2022 cp :( laparoskopia i usunięty jajowód😭
    czekamy na lepszy czas i działamy dalej!

    Walczymy dalej!

    Sierpień 2022 IUI nieudana😭
    2023 In Vitro
    styczeń 2023 stymulacja in vitro
    Pobrano 9 oocytów, 7 dojrzałych👍
    Zapłodniono 6
    4 zatrzymały się po 3 dobie, 2 walczą <3
    Mamy 1 zdrowy zarodek po badaniu genetycznym❄

    27.03.2023 transfer 5dniowca na cyklu naturalnym+ wlew + embryoglue
    5dpt ⏸️
    6dpt ⏸️
    7dpt Beta 50 mIU/ml
    9dpt Beta 120 mIU/ml
    15dpt Beta 2000 mIU/ml
    Mamy pęcherzyk!


    Niepłodność idiopatyczna
    Kariotpy ok
    Cykle i owulacje książkowe
    Amh 2,65
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 18 lipca 2022, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 2x cp w które zaszłam naturalnie. W oby dwóch jajowodach, oby dwa zachowane nieruszone, bo zarodki same się poroniły. Niby w 100% drożne. Potem 1,5 roku nic nie zaskoczyło. Inseminacji nie brałam pod uwagę, bo wtedy do zapłodnienia i tak zachodzi w jajowodzie, a widać u mnie coś z nimi nie tak. Zdecydowaliśmy się na in vitro. Udało się za pierwszy razem. Jestem w 25 tygodniu :)

  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 18 lipca 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na OvuFriend jest dużo aktywnych wątków o staraniach po ciąży pozamacicznej. Belly jest już dla kobiet w ciąży, dlatego nie ma tu takiego ruchu w tym temacie 😉

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ