BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Ciąża po wczesnym poronieniu
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

natnatss
Koleżanka
Postów: 48
59

Wysłany: 21 grudnia 2018, 14:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czy jest możliwość zajścia w ciążę po wczesnym poronieniu przy obecności niewielkiego stężenia bhcg we krwi? Otóż opiszę swoją sytuację. 17 listopada zaczełam plamić. Był to około 5 tydzień wg ostatniej @, wg USG pęcherzyk wyglądał na 4 tydzień. Hcg tego dnia wynosiło 2500, ginekolog przepisał duphaston, kazał odpoczywać i kontrolować hcg. Plamienie zamieniło się w obfite i bolesne krwawienie ze skrzepami, po czym przy kontroli hcg 21 listopada poziom spadł do 159. Krwawienie ustąpiło po prawie 9 dniach. 28 listopada ponowne badanie pokazało stężenie hcg 23mIu/ml. Po 3 tygodniach od opisanej sytuacji poszłam na kontrolę do ginekologa, który powiedział że nawet nie poznałby że te parę dni wcześniej była jakaś ciąża. Dał od razu zielone światło na starania. W usg wszystko wskazywało na okres przedowulacyjny, w jajniku był dojrzały pęcherzyk. Wczoraj po ponad miesiącu od poronienia zrobiłam test i pojawiła się bardzo bladziutka kreska. Zrobiłam bhcg, które wyniosło 7... Wczoraj zaobserwowałam niewielkie brązowe plamienie, jest to mniej więcej termin kiedy powinna przyjść @. Teraz ciągle zastanawiam się czy to możliwe ze to kolejna ciąża, czy ten wynik to pozostałość po poronieniu. Tak bardzo zalezy mi na dzidziusiu, że nie potrafię myśleć o niczym innym i ciągle szukam objawów obecności małej istotki w sobie :(


Smutnamiss
Autorytet
Postów: 781
327

Wysłany: 21 grudnia 2018, 15:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wszystko jest możliwe powtórz za dwa dni i zobacz czy rośnie

27a73b5519.png

Leira
Autorytet
Postów: 4347
1189

Wysłany: 21 grudnia 2018, 17:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jeśli poronienie było całkowite to oczywiście jest taka możliwość i wtedy pierwszy dzień cyklu liczy się od pierwszego dnia krwawienia poronnego. Natomiast może być też tak, że nie było to poronienie całkowite - jakiś fragment, nawet niewielki, pozostał w macicy i on nie pozwala wyzerować się hormonom.

Zakładamy jednak, że lekarz prawidłowo ocenił stan macicy, że nie ma pozostałości, więc ciąża jest 100% możliwa. Najłatwiej będzie to potwierdzić robiąc kolejne badanie bety HCG i sprawdzając czy jest przyrost :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

[konto usunięte]

Wysłany: 26 grudnia 2018, 12:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja zaszłam w ciążę niecały miesiąc po poronieniu i zabiegu łyżeczkowania.Łyżeczkowanie 14.11, owulacja ok. 9.12.Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)