X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża po wczesnym poronieniu
Odpowiedz

Ciąża po wczesnym poronieniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natnatss Autorytet
    Postów: 261 211

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest możliwość zajścia w ciążę po wczesnym poronieniu przy obecności niewielkiego stężenia bhcg we krwi? Otóż opiszę swoją sytuację. 17 listopada zaczełam plamić. Był to około 5 tydzień wg ostatniej @, wg USG pęcherzyk wyglądał na 4 tydzień. Hcg tego dnia wynosiło 2500, ginekolog przepisał duphaston, kazał odpoczywać i kontrolować hcg. Plamienie zamieniło się w obfite i bolesne krwawienie ze skrzepami, po czym przy kontroli hcg 21 listopada poziom spadł do 159. Krwawienie ustąpiło po prawie 9 dniach. 28 listopada ponowne badanie pokazało stężenie hcg 23mIu/ml. Po 3 tygodniach od opisanej sytuacji poszłam na kontrolę do ginekologa, który powiedział że nawet nie poznałby że te parę dni wcześniej była jakaś ciąża. Dał od razu zielone światło na starania. W usg wszystko wskazywało na okres przedowulacyjny, w jajniku był dojrzały pęcherzyk. Wczoraj po ponad miesiącu od poronienia zrobiłam test i pojawiła się bardzo bladziutka kreska. Zrobiłam bhcg, które wyniosło 7... Wczoraj zaobserwowałam niewielkie brązowe plamienie, jest to mniej więcej termin kiedy powinna przyjść @. Teraz ciągle zastanawiam się czy to możliwe ze to kolejna ciąża, czy ten wynik to pozostałość po poronieniu. Tak bardzo zalezy mi na dzidziusiu, że nie potrafię myśleć o niczym innym i ciągle szukam objawów obecności małej istotki w sobie :(

    85993e3k946gskpj.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko jest możliwe powtórz za dwa dni i zobacz czy rośnie

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli poronienie było całkowite to oczywiście jest taka możliwość i wtedy pierwszy dzień cyklu liczy się od pierwszego dnia krwawienia poronnego. Natomiast może być też tak, że nie było to poronienie całkowite - jakiś fragment, nawet niewielki, pozostał w macicy i on nie pozwala wyzerować się hormonom.

    Zakładamy jednak, że lekarz prawidłowo ocenił stan macicy, że nie ma pozostałości, więc ciąża jest 100% możliwa. Najłatwiej będzie to potwierdzić robiąc kolejne badanie bety HCG i sprawdzając czy jest przyrost :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszłam w ciążę niecały miesiąc po poronieniu i zabiegu łyżeczkowania.Łyżeczkowanie 14.11, owulacja ok. 9.12.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ