X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża po poronieniu, a L4
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu, a L4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy kolejna ciąża po poronieniu jest wskazaniem do wystawienia L4?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam z tego względu wcześniej L4. Po pierwszym poronieniu siedziałam na wolnym miesiąc, później zmieniłam pracę. Zaszłam we wrześniu w nowej pracy od razu w ciążę, ale pracowałam i w sumie i tak nie zdążyłam iść na L4, bo znowu poroniłam.
    Teraz w 3 ciąży pracowałabym dłużej, mimo mocnych dolegliwości, mdłości itd. Ale zaczęłam plamić, musiałam leżeć. 5 tygodni popracowałam zdalnie i w 12-13 tc poprosiłam lekarza o L4. Wystawił bez problemu. Ale myślę, że to zależy od lekarza :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dopytuję, bo w zeszłym roku miałam problemy z L4 gdy miałam bóle i plamienia, nawet gdy już wiadomo było że poronię, to musiałam wręcz błagać o zwolnienie...
    Mam dość stresującą pracę, 8 godz przed kompem i kontakt z przychodzącymi ludźmi... więc średnio mi się uśmiecha pracować, szczególnie w okresie grypowo-przeziębieniowym...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru często to zależy po prostu od widzimisię lekarza. Jak ginekolog ci nie da zwolnienia to może spróbuj z rodzinnym? Albo jasno mu powiedz, z czym wiąże się twoja praca. Ja od początku miałam to L4 wpisane ze względu na bóle brzucha i mdłości, lekarz bez problemu taki kod wpisał. I do tej pory nawet nie miałam kontroli z ZUS ani nic :)
    Także powodzenia, trzymam kciuki :) Nudnej, donoszonej ciąży! :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję <3 a Tobie szczęśliwego rozwiązania

    tak szczerze,to od zwykłego rodzinnego lekarza dostałam więcej empatii niż od ginekologów z Polnej

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj! Z doświadczenia wiem że najlepiej szukać tak długo ginekologa aż znajdzie się takiego który będzie nam odpowiadał, także w zakresie podchodzenia na poważnie do obaw i problemów przyszłej mamy. Warto nawet pójść prywatnie. Moja Pani doktor znając historię poprzedniego poronienia i dolegliwości ciążowych od razu proponowała mi zwolnienie. Upieraj się jeśli chodzi o to zwolnienie bo moim zdaniem powinnaś teraz zadbać o siebie i wypoczywać żeby ciąża rozwijała się jak najlepiej. Powodzonka :)

    Frufru lubi tę wiadomość

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój był ogólnie spoko, tylko jak mi się zaczęły problemy z poprzednią ciążą, to wylądowałam na Polnej i nie chodziłam do niego w tym okresie, więc nie wiem jak wg niego wygląda sprawa L4. Dowiem się ;)

    Czasem czuję się, jakbym oszukiwała czy wymuszała, ale no heloł, są rzeczy ważne i ważniejsze.

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ