X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje ciąża cukrzycowa - po porodzie
Odpowiedz

ciąża cukrzycowa - po porodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, mam pytanie do dziewczyn które urodziły dzieci z ciaży z cukrzycą. Proszę napiszcie czy macie zdrowe dzieci, czy były jakieś powikłania u dziecka, jak utrzymana była cukrzyca w ciąży. Ja mam rozpoznaną cukrzycę ciążową już w 14 tc i obawiam się że może to mieć duży wpływa na dziecko. Biorę 4 jednostki insuliny na noc bo miałam tylko problem z cukrami na czczo

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • 0na88 Autorytet
    Postów: 2806 6791

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żazdnych powikłań nie było , dziecko urodziłam zdrowe 10/10 z Waga 3100 . Sama miałam zdiagnozowana cukrzyca ciążową z insuliną.

    Obecnie moja druga ciąża od 8 tyg równiez cukrzycowa narazie udaje mi sie walczyc sama dieta- dodam ze przed ciążami nie miałam stwierdzonej cukrzycy. Wszystko będzie ok , mam po prostu częstsze wizyty i czuje sie bardziej zaaopiekowana. Głowa do góry :)

    P.S Sama jestem dzieckiem z cukrzycy , choć wtedy nie leczono kobiet i nie dawano im żadnej diety a co dopiero insuliny . Urodziłam sie w 8 miesiacu z waga 4 kg ale to niestety efekt nie trzymania diety i zaleceń których wtedy nie było - ze mna równiez wszystko wporzadku było i mam nadzieje jest :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2021, 11:26

    hchys65gxjilzsx1.png

    3i49e6ydzrgzswlb.png
  • 0na88 Autorytet
    Postów: 2806 6791

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline nie boj sie insuliny , im ciąża bardziej zaawansowana tym cukry mogą bardziej szaleć - ja pod koniec brałam 33 jednostki a wszystko było dobrze.

    hchys65gxjilzsx1.png

    3i49e6ydzrgzswlb.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję wam za odpowiedzi, u mnie cukry już rosną, dziś zaczynam już dawkę 7 jednostek bo na czczo co chwila mi wzrasta. Czytałam, że niektóre dziewczyny kończą na 100j więc to jest dopiero kosmos.

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ