X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje ciąża a hemoroidy
Odpowiedz

ciąża a hemoroidy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ofcooo Autorytet
    Postów: 466 398

    Wysłany: 6 marca 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może komuś pomoże poniższy post:

    Na wstępie powiem, ze nie lada naszukałam się odpowiedniego leku dla nas - kobie w ciąży. Na prawdę ciężko było mi wyszukać i znaleźć odpowiedni lek na powstające hemoroidy .

    Aktualnie jestem w trakcie 14 tc i zaczęły mi się pojawiać problemy z hemoroidami. Nie wiem czy znaleziony przeze mnie lek pomoże na zaawansowane stadium hemoroidów, ale na pewno na to początkowe. Mnie pomaga.

    Poniższy lek polecany jest szczególnie dla kobiet w ciąży. Nazywa sie ProRectal.

    Z info na opakowaniu:
    Jest to delikatny, hipoalergiczny żel przeznaczony do intensywnego nawilżania i regeneracji błon śluzowych okolic odbytu.. Zalecany jest do codziennej pielęgnacj, zwłaszcza dla osób zagrożonych występowaniem hemoroidów (siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, brak ruchu).

    Żel otrzymał bardzo dobrą opinię po testach przeprowadzonych pod kontrolą lekarza ginekologa-położnika oraz dermatologa. W testach brały udział kobiety w ciąży oraz osoby o podwyższonym ryzyku alergologicznym.

    Bea_tina lubi tę wiadomość

    zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
  • ofcooo Autorytet
    Postów: 466 398

    Wysłany: 8 marca 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam jeszcze, że znalazłam kolejny lek bez recepty, który zgodnie z informacją zwartą w ulotce mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią - czopki Proctocomfort. Z tej serii jest też maść.

    Znalazłam jeszcze jeden produkt o nazwie Apirectum też czopki albo maść - naturalne ziołowe zawiera propolis i kwas hialuronowy. Nie ma na ulotce żadnej informacji, ze nie mogą go stosować kobiety w ciąży.


    Edit:
    Wybrałam całe opakowanie czopków Proctocomfort (10 sz.) i niestety NIC nie pomogło. Nie polecam :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2014, 12:31

    zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
  • xpatiiix3 Autorytet
    Postów: 6339 10511

    Wysłany: 31 marca 2014, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypróbuj Proctis M ponoć pomagają i można je w ciąży pytałam położnej, ale dopiero od 2 trymestru także u mnie to sobie poczekają jeszcze miesiąc w lodówce :P

    Livia <3
    euQZp2.png
    Nela <3
    DCPTp2.png
    Marcel <3
    usiWp1.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, można używać także Posterisan, mi pomaga doraźnie. Przynajmniej tak mi w aptece powiedzieli.

  • ofcooo Autorytet
    Postów: 466 398

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    posterisan można używać dopiero od drugiego trymestru i to też po konsultacji z lekarzem

    właśnie używam 3 tydzień posterisanu i w końcu zaczyna złazić to dziadostwo, oby całkowicie sie wchłonęło...

    próbowałam krioterapię (anurex'em) oraz "nasiadówki" z kory dębu (w ciepłej ale nie gorącej wodzie!) i nic nie pomagało dopiero ten posterisan..ale tak ja mówię, od 2 trymestru

    zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 23 maja 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co na zatwardzenia? Nawet nie zaparcia właśnie, bo do toalety chodzę codziennie, ale muszę się bardzo wysilać, stąd hemoroidy. Już nie wiem co mam brać..

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 23 maja 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlenka wrote:
    Dziewczyny a co na zatwardzenia? Nawet nie zaparcia właśnie, bo do toalety chodzę codziennie, ale muszę się bardzo wysilać, stąd hemoroidy. Już nie wiem co mam brać..

    Próbowałaś sok jabłkowy? Tylko nie kupny, a sama sokowirówką sobie zrobić? Wystarczy litr takiego czystego soku. Albo w Almie były takie "mocne" soki śliwkowe. Nie pamiętam nazwy, ale to była jakaś nieduża buteleczka i była duża zawartość śliwek. Mi i znajomym ciężarówkom bardzo pomagało.
    Prócz tego wiadomo - dieta bogata w błonnik, ale to nie zawsze i nie na każdą działa. No i dużo płynów.

  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 23 maja 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info- spróbuję z tym sokiem śliwkowym z Almy, mam Almę pod nosem. Nie mam sokowirówki niestety, musiałabym nabyć żeby sok jabłkowy robić. Dzisiaj to normalnie myślałam, że rodzę tę kupę :(

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 23 maja 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukaj koncentratu z polskich suszonych śliwek :) Udało mi się znaleźć nazwę tego cuda ;)

  • mała mii Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 24 maja 2014, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    można wieczorem zalać 2 śliwki suszone letnią przegotowaną wodą i rano na czczo wypić tą wodę i śliwki zjeść mi to uratowało ,,dupę" :)

    50f405db81340caed7ff08288f16bb94.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie pomogło siemię lniane ...

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • ofcooo Autorytet
    Postów: 466 398

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na zatwardzenie mi pomagały figi suszone i maślanka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2014, 11:55

    zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ