X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje CHOROBA CROHNA
Odpowiedz

CHOROBA CROHNA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gabi30 Przyjaciółka
    Postów: 94 76

    Wysłany: 20 lipca 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 7 tygodniu ciąży, od 5 lat choruje na chorobę Crohna. Szukam dziewczyn z tą chorobą aby dowiedzieć się jak przechodzą ciąże lub przechodziły i jakie leki zażywają.

    km5scwa1vi1rl723.png

    relgru1d2899g4kw.png
  • kluska Autorytet
    Postów: 615 603

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tylko ja Gabi się dołączę. Mam wrzodziejące zapalenie j.grubego jak już wiesz. Niestety od tygodnia mam dość ostry rzut choroby, biegunki z krwią połączone z zaparciem. Biorę Sulfasalazynę EN oraz czopki Pentasa. Jeśli do poniedziałku nic się nie zmieni jadę do mojej gastrolog.
    Boję się bo wiem, że ona zaraz włączy mi sterydy a ja tak bardzo tego nie chcę.
    A co u Ciebie jak Twoje CRP? Zmalało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2014, 19:07

    zrz6p07wtzdrpy2l.png

    Aniołek * * * 04.11.2013r.
  • gabi30 Przyjaciółka
    Postów: 94 76

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kluseczko. Trzymam za Ciebie strasznie kciuki a przede wszystkim za jelitka żeby dały sobie na wstrzymanie do kwietnia i za babelka aby był jeszcze bardziej silniejszy. CRP nieznacznie ale maleje, będę spokojniejsza dopiero po wtorkowym USG i powtórce wyników krwi.pozdrawiam i ściskam mocno Waszą dwójeczkę.

    km5scwa1vi1rl723.png

    relgru1d2899g4kw.png
  • kluska Autorytet
    Postów: 615 603

    Wysłany: 3 września 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety choroba wzięła górę. Dzwoniłam do pani gastrolog, chciała mnie położyć do szpitala a ja dopiero co wyszłam z oddziału ginekologicznego. Uprosiłam ją i narazie mam zrobić morfologie, CRP i żelazo. Kazała włączyć sterydy. Czekam na wyniki i mam do niej dzwonić. Sterydów jednak nie uniknę ;( boję się o dzidzię moją maleńką.

    zrz6p07wtzdrpy2l.png

    Aniołek * * * 04.11.2013r.
  • kluska Autorytet
    Postów: 615 603

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie uspokoiło się po sterydzie. Teraz już od miesiąca go nie biorę. Jestem na Sulfasalazynie EN 2x2 tabl. i jeden czopek Pentasa. Narazie, tfu tfu, jest ok. Trzymam kciuki za Ciebie i życzę dużo zdrówka.

    zrz6p07wtzdrpy2l.png

    Aniołek * * * 04.11.2013r.
  • olcia88 Autorytet
    Postów: 671 1001

    Wysłany: 29 marca 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie już nikt tu nie zagląda, ale może coś się ruszy. Ja mam colitis na całej długości jelita grubego. Jestem po leczeniu biologicznym, jestem sterydozależna. W październiku usłyszałam, że musimy wyciąć jelito na co zareagowałam paniką i powiedziałam że najpierw chcę dzidziusia. Zaczęłam bardzo o siebie dbać i jakoś trzymałam się na krawędzie zaostrzenia przy minimalnych sterydach.

    Jestem w ciąży w 8 tyg. Ciąża bliźniacza. Jelita wariują od samego początku. Mam sterydy 30mg encorton i 4x2 Asamax. Nie czuję poprawy. Słyszałam bicie 2 serduszek i mam nadzieje że moje maluszki są silne i dadzą radę.

    Pozdrawiam Cronhów i Colitów.

  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 4 listopada 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia nie wiem czy tu zagladasz jeszcze ale ja tez mam zapalenie biore encorton i asamsx ... nie wiem czy juz urodzilas czy jeszcze nie ale powiedz mi czy gastrolog robil Ci problem z wypisaniem skierowania na cc ?

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • Nadiaa85 Ekspertka
    Postów: 131 154

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest jeszcze jakaś mama chorująca na colitis?

    hchys65gxvlp3h6f.png
  • a g n i e s z k a Znajoma
    Postów: 21 11

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja choruję na wrzodziejące

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ