X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Chlamydia w 6 tygodniu ciazu
Odpowiedz

Chlamydia w 6 tygodniu ciazu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sylviazzz Znajoma
    Postów: 21 9

    Wysłany: 13 października 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś leczyła chlamydie na początku ciazy ? Ja dowiedziałam się wczoraj lekarz kazał mi wsiąść azithromycin w dawcę 1000 jednorazowo. Boje się teraz jakie będą tego skutki.

  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 13 października 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie robiłam test czy mam, będę mieć wyniki za tydzień... bo kiedyś było, niby leczyłam, ale strach, że może się nie doleczyło został mi w psychice.

    Jakie badanie zrobił Ci lekarz na chlamydie? Ja robiłam DNA, wysłałam próbkę do lab.

  • Sylviazzz Znajoma
    Postów: 21 9

    Wysłany: 13 października 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wymazy z pochwy i gardła.

  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 13 października 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nic Ci nie będzie jeśli lekarz kazał wziąć leki wiedząc, ze jesteś w ciąży. Mówił czy to wpłynie jakoś na dziecko? Czy jak wyleczysz to będzie Ok?

  • Sylviazzz Znajoma
    Postów: 21 9

    Wysłany: 13 października 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział ze gdyby miało zaszkodzić to by mi tego nie dała jednak antybiotyk z tego co czytam jest od 12 tc. I może powodować wady płodu.

  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 13 października 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sensie ze antybiotyk czy chlamydia może powodować wady płodu? Nie czytałam jeszcze na temat antybiotyków w czasie ciąży i mam nadzieje ze nie przyda mi się to ale jednak warto by może było dowiedzieć się opinii innego lekarza jeśli sie martwisz

  • Agnesee Debiutantka
    Postów: 15 9

    Wysłany: 13 października 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azytromycyna to substancja czynna, która wg ryzyka stosowania w ciąży należy do kategorii B wg klasyfikacji FDA (istnieją kategorie A, B, C, D i X, gdzie A jest w 100% bezpieczna, a X bardzo niebezpieczna). Dokładnie kategoria B oznacza:
    "Badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną u ludzi, lub badania na zwierzętach wykazały działanie niepożądane na płód, ale badania w grupie kobiet ciężarnych nie potwierdziły istnienia ryzyka dla płodu."
    Ogólnie rzecz ujmując, bezpieczne w ciąży są leki z kategorii A i B.

    Jak sprawdzić do jakiej kategorii należy lek?
    Należy wejść w Laktacyjny Leksykon Leków i wpisać nazwę substancji czynnej w wyszukiwarkę:
    http://www.kobiety.med.pl/leki/search.php
    Opis kategorii FDA można znaleźć np. tutaj:
    http://www.kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=49

    Podsumowując, droga przyszła Mamo, spokojnie bierz antybiotyk i nawet się nie wahaj. Leczenie w Twoim przypadku jest konieczne.
    Życzę zdrowia dla Ciebie i Maluszka! :)

    Sylviazzz lubi tę wiadomość

  • Sylviazzz Znajoma
    Postów: 21 9

    Wysłany: 14 października 2017, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkam w UK ciężko mi o opinie innego lekarza.Bohe się ze mogę za bardzo osłabić lub uszkodzić swój zarodek . Udało mi się zajść w ciaze pierwszy raz od 2 lat wiec wszystko bardzo mnie stresuje ;(

  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 17 października 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam dzisiaj u ginekologa i spytałam o antybiotyki na chlamydie w ciąży i powiedział żeby stanowczo nie brać bo to bardzo niebezpieczne. Poradź się także innych lekarzy!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ