BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Brak zarodka i ciałka żółtego a duży pęcherzyk ciążowy.
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Fermina
Autorytet
2045

Wysłany: 12 kwietnia, 10:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wczoraj miałam pierwsze USG (wg OM 5t6d). Nie było ani zarodka ani ciałka żółtego, ale sam pęcherzyk był dość duży - miał 16 mm. Beta robiona w poniedziałek (trzy dni przed USG) - 6900 i w stosunku do wcześniejszych podwaja się co ok 24h. Nie mogę nigdzie znaleźć takiego przypadku. Może któraś z Was miała podobny? Teraz czekam na kontrolę za 2 tygodnie.

qdkk15nme5wi2ya9.png

p19u9jcg3puhnhh8.png

Leira
Autorytet
1033

Wysłany: 12 kwietnia, 14:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
Fermina napisała:
Wczoraj miałam pierwsze USG (wg OM 5t6d). Nie było ani zarodka ani ciałka żółtego, ale sam pęcherzyk był dość duży - miał 16 mm. Beta robiona w poniedziałek (trzy dni przed USG) - 6900 i w stosunku do wcześniejszych podwaja się co ok 24h. Nie mogę nigdzie znaleźć takiego przypadku. Może któraś z Was miała podobny? Teraz czekam na kontrolę za 2 tygodnie.

Widziałam już Twój wpis wcześniej, nie napisałaś nic o becie, ale teraz, skoro masz 7000 mIU/ml to rozumiem czemu nie widać zarodka :) Ciąża jest za młoda. Zarodek widać gdzieś w okolicach 10000 mIU/ml (zazwyczaj, choć oczywiście zdarza się przy niższej i wyższej becie). Nic się nie przejmuj, do wielkości pęcherza 25 mm nie można stwierdzić pustego jaja :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Fermina
Autorytet
2045

Wysłany: 12 kwietnia, 14:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
A brak ciałka żółtego nie jest niepokojący? Bete 7000 miałam trzy dni wcześniej. Wiem, ze trzeba czekac..

qdkk15nme5wi2ya9.png

p19u9jcg3puhnhh8.png

Leira
Autorytet
1033

Wysłany: 12 kwietnia, 14:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Fermina napisała:
A brak ciałka żółtego nie jest niepokojący? Bete 7000 miałam trzy dni wcześniej. Wiem, ze trzeba czekac..

Ja w zdrowej ciąży (pierwsza to właśnie puste jajo - beta 30 tyś i nic) widziałam pęcherz z zarodkiem a nie widziałam ciałka żółtego na USG, też fakt, że był zarodek spowodował, że nikt go nie szukał :P

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Fermina
Autorytet
2045

Wysłany: 12 kwietnia, 14:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziękuję za odpowiedzi. Pocieszyłaś mnie trochę. :)

qdkk15nme5wi2ya9.png

p19u9jcg3puhnhh8.png

Leira
Autorytet
1033

Wysłany: 12 kwietnia, 14:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Fermina napisała:
Dziękuję za odpowiedzi. Pocieszyłaś mnie trochę. :)

Może idź na USG za tydzień, zamiast za 2 tygodnie - łatwiej Ci będzie wytrzymać, a zarodek już się może pojawić :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Moll
Ekspertka
69

Wysłany: 16 kwietnia, 12:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja miałam taki przypadek, pęcherzyk był większy ok 20 mm i był to siódmy tydzień, beta ok 60 tys, w pęcherzyku nic nie było i co? Jest dzieć, właśnie śpi uf ;-)

Wiadomość wyedytowana przez autora 16 kwietnia, 12:53

km5si09kuaztknwb.png

Fermina
Autorytet
2045

Wysłany: 16 kwietnia, 14:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
:) Wspaniala wiadomosc, dziekuje!

qdkk15nme5wi2ya9.png

p19u9jcg3puhnhh8.png

Moll
Ekspertka
69

Wysłany: 18 kwietnia, 12:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tak sobie przypominam że było jeszcze gorzej bo pęcherzyk był ok 25 mm a beta prawie 70 tys i nie było nic, ile ja się stresu najadłam to moje, znalazłam podobny przypadek jak mój tylko na anglojęzycznym forum, który też skończył się dobrze. Daj znać jak u Ciebie historia się skonczyla ale na pewno tez będzie ok 😉

km5si09kuaztknwb.png

Leira
Autorytet
1033

Wysłany: 18 kwietnia, 12:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Moll napisała:
Tak sobie przypominam że było jeszcze gorzej bo pęcherzyk był ok 25 mm a beta prawie 70 tys i nie było nic, ile ja się stresu najadłam to moje, znalazłam podobny przypadek jak mój tylko na anglojęzycznym forum, który też skończył się dobrze. Daj znać jak u Ciebie historia się skonczyla ale na pewno tez będzie ok 😉

Przy takim pęcherzu, to miałaś mega szczęście, że nie trafiłaś na debila, który stwierdziłby puste jajo i wysłał Cię na łyżeczkowanie :O

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Moll
Ekspertka
69

Wysłany: 18 kwietnia, 14:37
Cytuj | (1) | Zgłoś
Leira i tak bym nie poszła bo czekałam na samoistne krwawienie, za 3 tygodnie sama poszłam po skierowanie a tu piękne dziecko z rączkami i nóżkami na USG, natura czasem nie da się wpisać w sztywne ramy.

Leira lubi tę wiadomość

km5si09kuaztknwb.png

Fermina
Autorytet
2045

Wysłany: 18 kwietnia, 21:28
Cytuj | (2) | Zgłoś
Moll, co za historia! To tylko pokazuje, że te wszystkie ramki, jak np. pęcherzyk 25 mm. = puste jajo, to tylko statystyka. A macica i tak wie swoje. ;)

Ja byłam dziś na wizycie. Jest maluch 4,8 mm i serduszko. Radość ogromna!

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. :)

Leira, Moll lubią tę wiadomość

qdkk15nme5wi2ya9.png

p19u9jcg3puhnhh8.png

Moll
Ekspertka
69

Wysłany: 18 kwietnia, 21:39
Cytuj | (1) | Zgłoś
Gratulacje 😀

Fermina lubi tę wiadomość

km5si09kuaztknwb.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)