X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Brak zarodka i ciałka żółtego a duży pęcherzyk ciążowy.
Odpowiedz

Brak zarodka i ciałka żółtego a duży pęcherzyk ciążowy.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fermina Autorytet
    Postów: 2471 4359

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam pierwsze USG (wg OM 5t6d). Nie było ani zarodka ani ciałka żółtego, ale sam pęcherzyk był dość duży - miał 16 mm. Beta robiona w poniedziałek (trzy dni przed USG) - 6900 i w stosunku do wcześniejszych podwaja się co ok 24h. Nie mogę nigdzie znaleźć takiego przypadku. Może któraś z Was miała podobny? Teraz czekam na kontrolę za 2 tygodnie.

    3cs o trzeciego malucha.
    05.2018 - 👱
    12.2019 - 👱‍♀️
    38 lat.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fermina wrote:
    Wczoraj miałam pierwsze USG (wg OM 5t6d). Nie było ani zarodka ani ciałka żółtego, ale sam pęcherzyk był dość duży - miał 16 mm. Beta robiona w poniedziałek (trzy dni przed USG) - 6900 i w stosunku do wcześniejszych podwaja się co ok 24h. Nie mogę nigdzie znaleźć takiego przypadku. Może któraś z Was miała podobny? Teraz czekam na kontrolę za 2 tygodnie.

    Widziałam już Twój wpis wcześniej, nie napisałaś nic o becie, ale teraz, skoro masz 7000 mIU/ml to rozumiem czemu nie widać zarodka :) Ciąża jest za młoda. Zarodek widać gdzieś w okolicach 10000 mIU/ml (zazwyczaj, choć oczywiście zdarza się przy niższej i wyższej becie). Nic się nie przejmuj, do wielkości pęcherza 25 mm nie można stwierdzić pustego jaja :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Fermina Autorytet
    Postów: 2471 4359

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A brak ciałka żółtego nie jest niepokojący? Bete 7000 miałam trzy dni wcześniej. Wiem, ze trzeba czekac..

    3cs o trzeciego malucha.
    05.2018 - 👱
    12.2019 - 👱‍♀️
    38 lat.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fermina wrote:
    A brak ciałka żółtego nie jest niepokojący? Bete 7000 miałam trzy dni wcześniej. Wiem, ze trzeba czekac..

    Ja w zdrowej ciąży (pierwsza to właśnie puste jajo - beta 30 tyś i nic) widziałam pęcherz z zarodkiem a nie widziałam ciałka żółtego na USG, też fakt, że był zarodek spowodował, że nikt go nie szukał :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Fermina Autorytet
    Postów: 2471 4359

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi. Pocieszyłaś mnie trochę. :)

    3cs o trzeciego malucha.
    05.2018 - 👱
    12.2019 - 👱‍♀️
    38 lat.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fermina wrote:
    Dziękuję za odpowiedzi. Pocieszyłaś mnie trochę. :)

    Może idź na USG za tydzień, zamiast za 2 tygodnie - łatwiej Ci będzie wytrzymać, a zarodek już się może pojawić :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taki przypadek, pęcherzyk był większy ok 20 mm i był to siódmy tydzień, beta ok 60 tys, w pęcherzyku nic nie było i co? Jest dzieć, właśnie śpi uf ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2019, 12:53

    marian_the_baby, Gosiaczek lubią tę wiadomość

    km5si09kuaztknwb.png
  • Fermina Autorytet
    Postów: 2471 4359

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Wspaniala wiadomosc, dziekuje!

    3cs o trzeciego malucha.
    05.2018 - 👱
    12.2019 - 👱‍♀️
    38 lat.
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie przypominam że było jeszcze gorzej bo pęcherzyk był ok 25 mm a beta prawie 70 tys i nie było nic, ile ja się stresu najadłam to moje, znalazłam podobny przypadek jak mój tylko na anglojęzycznym forum, który też skończył się dobrze. Daj znać jak u Ciebie historia się skonczyla ale na pewno tez będzie ok 😉

    km5si09kuaztknwb.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moll wrote:
    Tak sobie przypominam że było jeszcze gorzej bo pęcherzyk był ok 25 mm a beta prawie 70 tys i nie było nic, ile ja się stresu najadłam to moje, znalazłam podobny przypadek jak mój tylko na anglojęzycznym forum, który też skończył się dobrze. Daj znać jak u Ciebie historia się skonczyla ale na pewno tez będzie ok 😉

    Przy takim pęcherzu, to miałaś mega szczęście, że nie trafiłaś na debila, który stwierdziłby puste jajo i wysłał Cię na łyżeczkowanie :O

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira i tak bym nie poszła bo czekałam na samoistne krwawienie, za 3 tygodnie sama poszłam po skierowanie a tu piękne dziecko z rączkami i nóżkami na USG, natura czasem nie da się wpisać w sztywne ramy.

    Leira, Gosiaczek lubią tę wiadomość

    km5si09kuaztknwb.png
  • Fermina Autorytet
    Postów: 2471 4359

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moll, co za historia! To tylko pokazuje, że te wszystkie ramki, jak np. pęcherzyk 25 mm. = puste jajo, to tylko statystyka. A macica i tak wie swoje. ;)

    Ja byłam dziś na wizycie. Jest maluch 4,8 mm i serduszko. Radość ogromna!

    Jeszcze raz dziękuję za pomoc. :)

    Leira, Moll, Mańka, Gagaga, Imagination, Gosiaczek lubią tę wiadomość

    3cs o trzeciego malucha.
    05.2018 - 👱
    12.2019 - 👱‍♀️
    38 lat.
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje 😀

    Fermina lubi tę wiadomość

    km5si09kuaztknwb.png
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 29 maja 2019, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję i bardzo cieszę się, że takie sytuacje mają swój szczęśliwy finał. 😊

    Na jesień zeszłego roku u mnie niestety nie było tak pięknie. Pierwsza beta wyniosła zaledwie 89 jednostek, za dwa dni było to już niemal 180 a po kolejnych dniach już ponad 400. Ciąża niewątpliwie młodziutka, rozwijająca się a z uwagi na długie cykle starałam uzbroić się w cierpliwość, aby usg nie okazało się rozczarowaniem. W 6tc. pojawił się upragniony pęcherzyk- idealny, okrąglutki, 6mm, więc skoro pęcherzyk był już na swoim miejscu, na kolejne usg postanowiliśmy poczekać 3 tygodnie. W tym czasie miałam lekkie objawy ciąży.

    Nie wytrzymałam 3 tygodni. Mimo braku plamień, dobrego samopoczucia, to złe przeczucia wzięły górę i wybrałam się do innego lekarza w przyszpitalnej przychodni. Mąż cierpliwie i z uśmiechem znosił moje panikarstwo, ale nigdy nie zapomnę jego spojrzenia, gdy okazało się, że to nie tylko przeczucia. Lekarz po dokładnym badaniu usg zasugerował puste jajo płodowe. Zlecił badanie bety w odstępstwie 4 dni i kazał ponownie się zgłosić z wynikami.

    Wychodząc z gabinetu tylko przebiegłam przez szpital. Badania zrobiłam, ale nie zgłosiłam się ponownie na wizytę. Mąż odebrał wyniki bety- wynosiły kolejno ok. 40tys. i 41tys. Tutaj pojawił się płomyk nadziei i z tą nadzieją szliśmy na wizytę do naszej pani doktor. Nie przyznałam się, że byłam na innej wizycie, nie chciałam niczego sugerować. Diagnoza była jednak nieunikniona “podejrzenie pustego jaja płodowego” i skierowanie do szpitala. Jajeczko wynosiło wówczas ok 2,1cm, wyglądało, jakby zaczęło się rozpadać a lekarka stwierdziła, że z 100% diagnozą czeka się do momentu, aż jajeczko wyniesie 2.5cm a będzie nadal puste.

    Dalej jest już tylko smutniej, bo szpital, potwierdzenie diagnozy, wywołanie poronienia i zabieg w 10tc. Mnóstwo bólu fizycznego i psychicznego. Razem ze mną, tego samego dnia zostały przyjęte dwie dziewczyny z tym samym. Tylko jednego dnia, tylko w jednym szpitalu, trzy kobiety straciły obietnicę macierzyństwa.

    Bo tak staram się to traktować. To sporo ułatwia. Nie straciłam dziecka. Byłam w ciąży, ale nie było dziecka. Ono się nie pojawiło. Widzieliśmy jedynie puste jajo płodowe, obietnicę, że zaraz ujrzymy Okruszka, ale doświadczyliśmy tylko chorego żartu natury.

    Nie dotknęła nas śmierć, jedynie rozczarowanie, z którym ciężko było się pogodzić.

    A tymczasem, 3 miesiące później test ponownie pokazał dwie kreski. We wrześniu widzimy się z naszą córeczką, która nieco kazała na siebie czekać. ☺️

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Fermina Autorytet
    Postów: 2471 4359

    Wysłany: 29 maja 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka, przykro mi, że musieliście przez to przejść ale myślę, że córeczka po prostu przesunęła termin przyjścia na świat. :)
    Podoba mi się wyznaczona data porodu - moje urodziny. :D Subiektywnie powiem, że rodzą się wtedy wspaniali ludzie. :D

    Mańka, Gagaga lubią tę wiadomość

    3cs o trzeciego malucha.
    05.2018 - 👱
    12.2019 - 👱‍♀️
    38 lat.
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 29 maja 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fermina, mnie też było bardzo przykro. Czasami nadal jest,ale wierzę, że Bóg nie zabiera czegoś z naszego życia, nie zastępując tego czymś lepszym.

    Dlatego dla kolejnych dziewczyn, bo niestety jeszcze wiele z was to spotka, przytaczam swoją historię. Pamiętajcie, że nie ma takiej rzeczy, której człowiek nie jest w stanie przeżyć. Jest ciężko, ale kto jak nie kobieta da radę? ☺️

    I Fermina, masz orację, pozdrawiam cieplutko. ❤️

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 maja 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fermina super, ze sie wszystko dobrze skonczylo :)
    Ja mialam podobnie na poczatku. Pecherzyk duzy a w srodku nic, lekarz juz mnie przytulal i pocieszal i kazal czekac na poronienie a dwa dni pozniej byl juz zarodek z <3

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 16 marca 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe co ja napisze po pt wizycie u giną....ostatni raz byłam u lekarza 12 marca to był 6 tyg i 2 dni id ostatniej miesiączki, pęcherzyk miał 2,2 cm i był pusty. Beta zrobiona w pon 15 marca pokazała 46 tys...objawy ciąży mam tylko czy biją we mnie 2 serca?!! Trzymajcie kciuki!!

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 28 marca 2021, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek wrote:
    Ciekawe co ja napisze po pt wizycie u giną....ostatni raz byłam u lekarza 12 marca to był 6 tyg i 2 dni id ostatniej miesiączki, pęcherzyk miał 2,2 cm i był pusty. Beta zrobiona w pon 15 marca pokazała 46 tys...objawy ciąży mam tylko czy biją we mnie 2 serca?!! Trzymajcie kciuki!!
    Dzidzia i serduszko pokazało się na monitorze :)

    Mum2b lubi tę wiadomość

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ