X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Brak brzuszka w 5tym miesiacu
Odpowiedz

Brak brzuszka w 5tym miesiacu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny.

    Czy ktoras z Was tez tak miala, ze nie miala brzuszkacw 5tym miesiacu ciazy?
    Ja jestem w 17 tyg. I brzuszka nadal nie mam. Zaczelam sie zastanawiac czy z dzieckiem wszystko ok skoro brzuch sie nie powieksza.
    Dziecko powinmo miec ok 14 cm, wiec musi sobie robic miejsce...a u mnie nic...zupelnie nic...

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 11 września 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porozmawiaj z mamą i siostrą (jeśli taką masz). To może być "genetyczne".
    Po drugie - jeśli przed ciążą ćwiczyłaś/uprawiałaś jakiś sport to masz mocniejsze mięśnie które lepiej trzymają macicę i dłużej nic nie będzie widać. Kwestia jest też umiejscowienia dziecka i wpasowania się w Twoje narządy wewnętrzne.
    Jeżeli wszystkie badania masz prawidłowe, usg takie jak trzeba to nie masz się czym martwić :) Pamiętaj - nie musisz mieć wielkiego brzucha a im będzie on mniejszym tym mniej skóra się rozciągnie i tym szybciej sam wróci prawie do stanu przed ciążą :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedz. Na ostatnim USG dziecko lezalo wyciagniete i plaskie jak zaba...wiec moze to tez jest powod....

  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 11 września 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie :) U mnie brzuch też pojawił się dość późno. Do 20 tygodnia chodziłam w swoich starych jeansach i nie było widać, że jestem w ciąży. Część osób myślała, że przytyłam. Potem przerzuciłam się na ciążówki, które i tak były początkowo za luźne w pasie. A teraz mam wymiary 100x104x100 :D (talia przed ciążą 67 cm).

    Wielkość brzucha zależy od budowy ciała, siły mięśni brzucha, a później też od ułożenia i wielkości dziecka, ilości wód płodowych, "dodatkowego sadełka" na czas karmienia piersią itp. Później widać brzuch u osób z większą tkanką tłuszczową, która maskuje brzuszek albo wręcz przeciwnie - tych z mocnymi mięśniami brzucha, które trzymają macicę.

    Jeszcze się doczekasz piłeczki na brzuchu :D

    dqpranliwnrweqx3.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 września 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey ja jestem w pierwszej ciazy, 16+2tydz ;) brzuszek mam taki ze jak bym sie najadlam.wiec dla innych nie widać, jedynie ja z gory widzę;) na wadze mi doszlo 1 kg ;) moze taki nasz urok, moja mama miala nas czwórkę, i ja bylam ostatnia i podobno ze mną miala maly brzuszek ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 11 września 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Ciebie z wodami płodowymi? Ile ich masz wg AFI? Miałam malutki brzuch, ale u mnie był problem z wodami ciągle na granicy normy.

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 września 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli o mnie chodzi to usg mialam 4 tyg temu, i bylo.w normie ;) dzisiaj mam wizytęwiztę wiec sie okaze;) ale jak czytalam forum to brzuszek często pojawia sie kolo 20 tyg ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedzi. Czyli narazie mam nie siac paniki..zostalo czekac;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórym kobietom bardzo późno powiększa się brzuszek i jest to zupełnie normalne. Jeśli lekarz nie zwraca Ci uwagi, że coś jest nie tak to ciesz się czasem kiedy jeszcze możesz samodzielnie założyć buty, albo obciąć paznokcie u stóp. Z brzuchem już będzie trudno ;)

  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 19 września 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam ledwo widoczny w 20tc a pozniej w ktoryms tyg wystrzelil ze ho ho :) nie przejmuj sie nie kazda odrazu musi miec brzuszek :) jeszcze Ci sie on znudzi i uprzykrzy dzien jak ciezko ci bedzie sie schylic, chodzic, bedzie kregoslup bolec :D

    6sutskjolve431gm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój brzuch pojawił się miesiąc temu ;) to zależy od genów też

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 października 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie powoli brzuszek tez sie zaczyna pojawiac, zaczynam.20 tydz ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Maruder Autorytet
    Postów: 268 233

    Wysłany: 11 października 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 17 tygodniu wyglądałam jeszcze normalnie ;) Nie przejmuj się. To końcówka 4-tego miesiąca, na pewno się pojawi w swoim czasie:) mnie zaczęło wybrzuszać koło 20 tc, a brzuch zaczął mi przeszkadzać tak konkretnie koło 25 tc chociaż nadal widzę swoje stopy i mogę jeszcze wiązać buty.

    relgi09kotjuarzp.png
  • Carisma Koleżanka
    Postów: 87 13

    Wysłany: 12 października 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 17 tygodniu (16+4) i też nic nie widać, a mięśnie przed ciążą miałam raczej w marnym stanie :p Ogólnie mam z natury odstający brzuszek - czego bym nie robiła to taka kuleczka zawsze była. W tym momencie nie widzę jeszcze żadnych zmian. Pewnie dość długo nie będzie wiadomo na ile to mój naturalny brzuszek, a na ile ciążowy :p Narzeczony ciągle za mną chodzi i marudzi, że on już by chciał widzieć ciążowy :p

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 października 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra w 1 ciazy miala malenki brzuszek. Do konca ciazy chodzila w normalnych dzinsach tylko odpinala guzik. Nawet robili jej dodatkowe badania czy z dzieckiem wszystko ok. Dodam, że obie mamy ciut ponad 150 cm wzrostu, ona zaczynala ciąze z 45 kg, a syn urodzil się prawie 4kg zdrow jak ryba i piekny ;p I gdzie sie zmiescil? niewiadomo ;p

    W 2 ciązy brzuch juz miala normalny.

    Ja poki co 13 tydzien i tez bez brzucha. Licze na to, że duzy nie bedzie ;p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 października 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    31tc. Waga dziecka w normie, wody w normie.

    https://zapodaj.net/83b7ce1889d2a.jpg.html

    https://zapodaj.net/c88709b9864b4.jpg.html

    https://zapodaj.net/bc1b9c0ff218b.jpg.html

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 16 października 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sobie właśnie siedzę na krzywej cukrowej. Jestem po 1wszym pobraniu. W pierwszej ciąży byłam w Vitalabo, miałam kanapę i jak pobrali mi pierwszy raz krew to na dwie godziny poszłam sobie spać. Tym razem Diagnostyka. W szpitalu. O boże...

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ