X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Bóle krzyża, żołądka w II trymestrze.
Odpowiedz

Bóle krzyża, żołądka w II trymestrze.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 21 grudnia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie moje drogie koleżanki.
    Obecnie jestem w 17 tygodniu ciąży.
    Moim istotnym problemem jest ból krzyża przy dłuższym chodzeniu, np. po sklepach. A do tego dochodzi dolna część brzucha. Czuję jakby to były nerwy.

    A do tego dochodzi, moje drogie, ten przeklęty ból żołądka (co jakiś czas), gdzie muszę spowodować wymuszanie wymiotów;/
    Wystarczy, że zjem jogurt, czy kotlet schabowy z ziemniakami. Po 10 minutach zaczyna się nagły ból, który trzyma mnie parę godzin.

    Nie mam nadzwyczaj wielkiego brzucha. Mierzyłam, to miał 94 cm.

    Nie bardzo rozumiem skąd to wszystko.
    Czuję się jak babuleńka;):)

    Czy uważacie tę uciążliwość za normę w ciąży?
    Albo ja wybitnie to czuję jako ciężkie przeżywanie ciąży... brrr

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • panda80 Autorytet
    Postów: 335 244

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Co do bólu żołądka to Ci nie poradzę, ale jeżeli chodzi o ból kręgosłupa to możemy sobie podać ręce. Mimo, że nie mam jeszcze wielkiego brzucha to ciężko mi znaleźć odpowiednią pozycję do spania. W dzień też odczuwam go dość mocno, ale takie uroki ciąży. Pozostało tylko obłożyć się w nocy poduszkami.Co do żołądka to lepiej skonsultuj się z lekarzem, wydaje mi się, że to nie jest typowy objaw ciąży... Pozdrawiam

    zem39vvjscbr7v2w.png
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 27 grudnia 2015, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek wrote:
    Witajcie moje drogie koleżanki.
    Obecnie jestem w 17 tygodniu ciąży.
    Moim istotnym problemem jest ból krzyża przy dłuższym chodzeniu, np. po sklepach. A do tego dochodzi dolna część brzucha. Czuję jakby to były nerwy.

    A do tego dochodzi, moje drogie, ten przeklęty ból żołądka (co jakiś czas), gdzie muszę spowodować wymuszanie wymiotów;/
    Wystarczy, że zjem jogurt, czy kotlet schabowy z ziemniakami. Po 10 minutach zaczyna się nagły ból, który trzyma mnie parę godzin.

    Nie mam nadzwyczaj wielkiego brzucha. Mierzyłam, to miał 94 cm.

    Nie bardzo rozumiem skąd to wszystko.
    Czuję się jak babuleńka;):)

    Czy uważacie tę uciążliwość za normę w ciąży?
    Albo ja wybitnie to czuję jako ciężkie przeżywanie ciąży... brrr

    Co do bólu żołądka, niestety miewam poobnie od tygodnia, dawno temu chorowałam na zapalenie żołądka i refluks dwunastnicy, to ból żołądka mogę porównać do obecnego, bardzo podobny. Niestety na to rady nie mam, napewno nie wywoływanie wymiotów, bo wymioty pobudzają do pracy woreczek żółciowy, przez co jeśli ból nie jest spowodowany problemami z trawieniem, tylko czymś innym- żółć jest szkodliwa, koło zamknięte. Spróbuj raczej diety lekkostrawnej, ale wg mnie tak już musi być ;) Mnie boli 4 dzień z rzędu żołądek dokładnie w jednym miejscu. Plus przy wypróżnianiu, nawet jak więcej w pęcherzu mi się zbierze, boli mnie żołądek i jelita, jakby się układały spowrotem, opadały po każdym sikaniu. Chyba taki "urok" i mojej i Twojej ciąży :)

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochane za odpowiedź.

    Chyba Marietto, taki nasz urok ciążowy, aczkolwiek u mnie już nie boli żołądek. Ale nie kraczmy..
    Ale ten ból krzyża. Już wstając mnie boli..
    4 dzień z rzędu już boli Cię żołądek.. O rany..
    Najgorzej, że nie możemy nic brać na ten ból.

    Życzę Ci, aby ten ból Ci w końcu ustąpił.

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek wrote:
    Dziękuję kochane za odpowiedź.

    Chyba Marietto, taki nasz urok ciążowy, aczkolwiek u mnie już nie boli żołądek. Ale nie kraczmy..
    Ale ten ból krzyża. Już wstając mnie boli..
    4 dzień z rzędu już boli Cię żołądek.. O rany..
    Najgorzej, że nie możemy nic brać na ten ból.

    Życzę Ci, aby ten ból Ci w końcu ustąpił.

    Dziękuję ;) Chyba ma boleć, wróciłam z usg połówkowego, wszystko jak należy, dzieciak 400 g, ręcę i nogi prostuje na maksa, może gdzieś mnie poszturchał za mocno ;) Dzisiaj już lepiej, ale wczoraj jak się rozkopał to pierwszy raz w tej ciąży mnie na wymioty zebrało ;) pozdrawiam :)

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta wrote:
    Dziękuję ;) Chyba ma boleć, wróciłam z usg połówkowego, wszystko jak należy, dzieciak 400 g, ręcę i nogi prostuje na maksa, może gdzieś mnie poszturchał za mocno ;) Dzisiaj już lepiej, ale wczoraj jak się rozkopał to pierwszy raz w tej ciąży mnie na wymioty zebrało ;) pozdrawiam :)
    Ale się uśmiałam;)
    Poprawiłaś mi humor;) heh;)

    Wyobraziłam sobie Twoje maleństwo z rączkami i nóżkami na całą długość;)

    Czekam i czekam na pierwsze ruchy. Nawet nie wiem jak mam je rozpoznać. Może już są, a ja gruszka, mogę pomylić z pracą jelit.. ;) heh;)

    Żołądek nadal boli?

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • ela111 Koleżanka
    Postów: 49 13

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny mam wielki problem i jestem ceiekawe czy może komuś się coś takiego przytrafiło. jestem w 13 tygodniu od 5 tygodnie boli mnie kolano bule są okropne najgorzej w nocy ale w dzień też.byłam już wszędzie i nić może coś od kręgosłupa może kolano może żyły ale nikt nie powiedział nic konkretnie.najgorsze jest że od 5 tygodnia biorę paracetamol ćwiartkę tabletki jak tylko mnie boli i pomaga jak ręką odjoł.jak boli mnie trzy razy to muszę brać trzy razy po ćwiartce ale w odstępach 4 6 godzin niby nie dużo ale jednak muszę brać codziennie niecałą tabletkę ginekolog powiedział że nić się nie stanie ale ja się obawiam

    matylda
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ