X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Bole brzucha
Odpowiedz

Bole brzucha

Oceń ten wątek:
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutaj znalazlam wypowiedz od poloznej na necie:

    "Co oznaczają bóle podbrzusza w 26. tygodniu ciąży?

    ODPOWIEDŹ EKSPERTA Redakcja abcZdrowie.pl

    Witamy serdecznie!

    Bóle podbrzusza na tym etapie ciąży mogą być związane z ruchami płodu lub powiększaniem się macicy oraz jej więzadeł na skutek zwiększania rozmiarów przyszłego dziecka. Nie można wykluczyć również problemów z łożyskiem. Bóle skurczowe mogą świadczyć również o przedwczesnym porodzie.

    O dolegliwościach powinna Pani poinformować lekarza prowadzącego ciążę. Każde niepojące objawy występujące w ciąży powinny być konsultowane z lekarzem, gdyż istnieje szansa na szybką interwencję w przypadku zagrożenia."

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Vievien za informacje. Ja to zawsze tylko jakies durne wpisy znajduje w internecie...
    Jutro z rana zadzwonie do lekarki i jak cos to podjade tam od razu, a poki co leze plackiem i przestalo bolec.
    Powoli czarno widze moja ostatnia sesje egzaminacyjna latem, ale co tam. Coreczka najwazniejsza :)

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prosze DzejKej ;)
    uwazaj na siebie i oszczedzaj sie teraz liczysz sie ty i corcia a sesje zawsze mozesz napewno zaliczyc w pozniejszym terminie jak by co ;)
    Daj znac jutro jak sie czujesz i wogole ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzej kej koniecznie daj znac po.ja w srode wizyta i dopiero wtedy zapytam sie o te kolki:-( trzymam kciuki na pewno to nic strasznego u ciebie :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej wrote:
    Od wczoraj co sie nie rusze, to mam bole jak na okres. Nie sa mocne, ale pojawiaja sie za kazdym razem jak gdzies ide, pomimo ze odkad wiem, ze mam nisko osadzone lozysko to chodze najwolniej jak sie da. Nawet stare babcie z laskami mnie wyprzedzaja...
    Miala, ktoras z Was takie bole? Wiem, ze sa one normalne napoczatku ciazy, ale teraz w 26tc i to tylko jak chodze (chocby 300 metrow), albo dlugo siedze.

    też mam takie bóle od ok 1,5 tyg. Zaczęłam je odczuwać zaraz po wizycie, kiedy to moja pani dr zaczeła podejrzewac skracającą się szyjkę. Następnie bylam na usg - szyjka wyszła ok, a bóle takie właśnie jak na okres, ciągnięcie po bokach i do dołu pojawiają się w niektóre dni. Czasem bywają uciążliwe, tak jak dziś. Nie wiem czy to powiększająca się macica i rosnący brzuch, czy może cos złego sie dzieje. Na razie nie panikuje, bede odpoczywac i zaczekam do czwartkowej wizyty. Zreszta nawet mój brzuch ma dziwny kształ - odkąd rośnie jest bardzo nisko osadzony, a pod biustem płasko.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:38

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bole przeszly, wiec do lekarza jade dopiero jutro na umowiona wizyte. Przy okazji wypytam dokadniej o to moje lozysko i kaze sie jeszcze raz porzadnie zbadac.

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam u lekarza i te bole brzucha to skurcze, ale poki szyjka macicy jest ok to nie ma czym sie przejmowac. Mam sie oszczedzac.
    Przy okazji pytalam o to łozysko i lekarka mowi, ze jest bardzo duza szansa, ze sie podniesie, wiec mam sie nie stresowac :)

    m_f, anilorak, vivien lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej, dobrze, że Cię lekarka uspokoiła i że wszystko ok :)

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej super ze sprawa sie wyjasnila i ze wszystko jest ok ;)

    M_f musze ci napisac ze bajeranskie masz zdiecie z zegareczkiem ;)
    to twoj brzusio??

    m_f lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    DzejKej super ze sprawa sie wyjasnila i ze wszystko jest ok ;)

    M_f musze ci napisac ze bajeranskie masz zdiecie z zegareczkiem ;)
    to twoj brzusio??

    Ech, niestety, ale nie, ściągnięte z internetu ;)

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_f wrote:
    vivien wrote:
    DzejKej super ze sprawa sie wyjasnila i ze wszystko jest ok ;)

    M_f musze ci napisac ze bajeranskie masz zdiecie z zegareczkiem ;)
    to twoj brzusio??

    Ech, niestety, ale nie, ściągnięte z internetu ;)

    a co tam ;)
    ale naprawde zajefajne foto <3
    wiesz zawsze mozna sobie podobne zrobic ;)
    mam juz pierwszy motyw na sesje z brzuszkiem :D :P

    m_f lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 19 października 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny czy któraś z Was tu zagląda jeszcze na ten wątek ?
    Mam mały problem ... wczoraj przez cały dzień ćmił mnie jajnik lewy raz mocniej raz lżej i przechodził , w nocy dwa razy obudził mnie taki ból brzucha dziwny czuje ze idzie on z lewego jajnika i rozkłada sie na całe podbrzusze ja masuje brzuch sobie lekko i on przechodzi po minutce dosłownie , jestem w nie całym 5 tyg ciąży ... martwie się , zadzwoniłam do lekarki kazała brać luteine 2x1 tak też biore wizyte mam jutro ale cholernie sie martwie ale wierze tez ze bedzie dobrze. :(


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne jest bóle bedziesz miec różne na początku i jajniki bolec czasem także się nie martw nic tez to przechodziłam .

  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak odróżnić bóle, które są normalne, powodowane, rozciąganiem więzadeł, powiększaniem się macicy od tych, które powinny niepokoić? Jest jakaś zasada? Jak pytałam lekarza to stwierdził, że dopóki nie mam krwawienia czy plamienia to jest ok. Badał mi też szyjkę, wszystko ok. Ale dzisiaj znów miałam bóle, takie kujące skurcze, głównie po lewej stronie, dość nisko, dość mocne. Plamienia, krwawienia zero. Wróciłam z pracy, wzięłam nospe, magnez i leżę. Nie chce panikować, wydzwaniać do lekarzy czy jeździć do szpitala bez powodu, ale też nie chce czegoś zaniedbać i potem żałować i się obwiniać.

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ