X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Bole brzucha
Odpowiedz

Bole brzucha

Oceń ten wątek:
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 10 marca 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej wg mnie to jakaś kolka. Z tego co czytałam, odklejanie łożyska powoduje bóle po bokach brzucha, promieniujące do bioder i pleców (to samo powiedział mi lekarz, bo ja tekie bóle od pachwin do bioder czuję, ale sa chwilowe i raczej kłujace, a to oznacza rozciąganie macicy).
    Skoro ciebie boli nad pępkiem, to wg mnie to żołądek. ja tez kilka razy miała dosyć mocne bóle żołądka. Pewnie powodem jest misz masz w naszych żołądkach przez aptety na wszystko, ale też przesuwanie się narządów wewnętrznych.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 10 marca 2013, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej wrote:
    Ruchy czuje tak od 16 tygodnia. Tylko najpierw były to tylko takie delikatne smyrniecia, ktore czulam bardzo rzadko - raz na 2-3 dni.
    Od kilku dni czuje takie pukniecia, cos jakby jakis babelek mi przekal w brzuchu i czuc to tez od zewnatrz. Najczesciej czuje to wieczorem. Kopnie kilka razy i koniec :) Nigdy wczesniej moj maz nie zdarzyl polozyc reki, bo zawsze jak kładł to sie dzidzi uspokajało, a dzisiaj od razu po pierwszym kopniaku polozyłam jego reke i wreszcie poczuł.
    Oho... Dzidzi wie, ze je obgaduje, bo sie znowu wierci :)

    Naprawde zazdroszcze ci juz ze czujesz swojego skarba ;)

    Powiedz DzejKej czy ty juz przypadkiem wiesz plec dziedziusia?Tak jakos mesko twoj suwaczek wyglada ;) ??

    Ach i jeszcze jedno moja siostra ma tez nie tolrancje laktozy i sa w DE tabletki lakto-stop sie nazywja.Znasz je?Takie male info zeby ci zycie ulatwic chociaz w sprawach jedzenia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2013, 15:17

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 11 marca 2013, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie tabletek z Laktaza jest wiele - nawet w lidlu za niecale 3 euro, ale nie lykam. Planuje kupic sobie i brac tylko jak mnie mocne bole zlapia, bo moja nietolerancja laktozy jest nabyta, wiec powoli przechodzi. 2 lata temu to nawet sosu gotowego kupic nie moglam, bo tam jest laktoza, a teraz to i ser zjem i czekolade. Tylko czyste mleko mnie rozwala na maksa, ale to nie problem, bo kupuje bezlaktozowe.

    Plec poznamy dopiero za niecale 3 tygodnie. Na ostatnim badaniu lekarka nie robila USG. Ten meski suwaczek to takie male zyczenie. Chociaz im blizej poznania plci tym bardziej mi to obojetne co bedzie. Mialam straszne obawy przed posiadaniem corki, ale mi przechodza. Od poczatku ciazy czuje, ze bedzie corka mimo, ze jedzenie i wyglad mojego brzucha "wskazuje" na chlopaka hehehe :)

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 11 marca 2013, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bóli brzucha to u mnie w rodzinie od dwóch dni panuje jakaś jelitówka albo zatrucie.... Wszyscy wymiotują i mają bóle żołądka. Mnie wczoraj wieczorem też zaczęło skręcać coś w jelitach ale jakoś się to nie rozwinęło. Czy ewentualnie któraś z was miała zatrucie w ciąży i jeśli tak, to jak z nim walczyć??

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 11 marca 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mialam, ale kolezanki siostra przez zatrucie jelitowe w ciazy wyladowala w szpitalu. Same zatrucie nie bylo problemem tylko to, ze przez caly dzien miala wymioty i biegunke i sie odwodnila bardzo. Polezala jeden dzien w szpitalu pod kroplowka i nic sie powaznego nie stalo. Wazne, zeby przy zatruciu duzo pic. Wiecej niz picie plus przeczekanie chyba nie da sie zrobic.
    Mozesz isc do lekarza, chociaz nie wiem co on wiecej moze poradzic poza rumiankiem.

  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 11 marca 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę te bóle jelitowe już mi przeszły, mam nadzieję, że gorzej nie będzie. Jednak to chyba nie było zatrucie tylko jakis paskudny wirus, bo okazuje się, że wiele bliskich osób teraz o przechodzi.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • nicol Debiutantka
    Postów: 9 21

    Wysłany: 11 marca 2013, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey ja mam bol brzucha jak na okres a jutro wejde w 6 tc i teraz po sprzataniu i praniu boli mnie jajnik czy to cos zlego?bardzo sie boje a wizyta dopiero w czwartek

  • fifi Przyjaciółka
    Postów: 62 50

    Wysłany: 11 marca 2013, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nicol ja jestem 6tyg 3 dni i bóle brzucha mam non stop jak okresowe, a nasilaja się własnie jak sprzatam, dlugo w kuchni stoje czy dluzej pochodze, lekarz kazal mi duuuuuzo odpoczywac i duuuuzo lezec, wiec polecam wylegiwanie sie :-)

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 11 marca 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie bole sa całkowiecie normalne. Zalozylam tu kiedys temat "bole jak na okres a ciaza". Poczytaj tam. Tam sie juz duzo dziewczyn wypowiadało co do takich boli :)

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 11 marca 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od kilku dni mam bole w dole brzucha, ale inne niz w przed miesiaczka.
    zadzwonilam do mojego lekarza i rozmawialam z pielegniarka, powiedziala mi ze to prawdobodobnie spowodowane bolem więzadła obłego macicy, ktore sie rozciaga.
    powiedziala, ze porozmawia z lekarzem i da mi znac czy powinnam przyjechac.
    troche mnie uspokoila, bo zaczelam sie martwic.
    poza tym dowiedzialam sie ze badania prenatalne robi sie tutaj okolo 16 tyg ciazy, w Polsce chyba troche wczesniej?

    Q82doi09kub0318v3.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 11 marca 2013, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce pierwsze badanie prenatalne robi sie pomiędzy 11 a 14 (13 t i 6d) tygodniem ciąży. Potem dziecko jest juz za duże.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 11 marca 2013, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Niemczech pierwsze robi sie teoretycznie miedzy 9. a 12. tygodniem (raczej blizej 12. tygodnia). 16 to dosc pozno, bo co jak wyjdzie cos na USG nieprawidlowego? Na badania prenatalne bedzie za pozno.

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj co sie nie rusze, to mam bole jak na okres. Nie sa mocne, ale pojawiaja sie za kazdym razem jak gdzies ide, pomimo ze odkad wiem, ze mam nisko osadzone lozysko to chodze najwolniej jak sie da. Nawet stare babcie z laskami mnie wyprzedzaja...
    Miala, ktoras z Was takie bole? Wiem, ze sa one normalne napoczatku ciazy, ale teraz w 26tc i to tylko jak chodze (chocby 300 metrow), albo dlugo siedze.

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej sa to raczej ciagle bole brzucha,czyracze skorcze?
    Dla mnie to troche dziwne ze tak pozno moglabys czuc takie bole :\
    Dzwonilas do lekarza sie moze zapytac czy to normalne??

    Ja jak mnie cos niepokoi dzwonie do poloznej,lekarza lub do szpitala dzwonie i prosze o placzenie z oddzialem polozniczym...
    Oszczedzaj sie kochana!!!!

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej ja bym nie czekala i pojechala dzis albo do lekarza albo do szpitala <3 <3 <3
    Ja panikara jestem i wolalabym sie upewnic ze z mala wszystko jest ok ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2013, 15:24

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ten bol meczy juz nawet jak leze... pojutrze znow lekarz, bo mam za wysoki cukier to sie przy okazji znowu o te bole zapytam. pytalam w czwartek ostatni i badala i nic nie mowila, zeby cos bylo nie tak - tylko o tym nisko polozonym lozysku wspomniala.

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w zeszly czwartek tez mialas takie bole??

    Poczytalam przed chwila pare postow necie i dziewczyny pisaly ze tak im sie zaczynaly bole z rwa kulszowa,inne pisaly ze dzidzia im macice skopala i dlatego takie bole i inne wypowiedzi..

    Jedz moze i sprawdz to dzisiaj ;)jak juz nawet przy lezeniu cierpisz :(
    Masz juz polozna???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2013, 15:28

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzejkej mnie sie to zdarza jak za szybko chodze.na dole po bokach od pepka takie kolki...ale jak zwolnie albo leze to juz mijaja.moze to te wiazadla??nie wiem ale tez tak mam i sie w srode zapytam mojego gina.wypoczywaj:-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie kolki od szybkiego chodzenia mialam wczesniej. Teraz mam bole identyczne jak na okres tylko lzejsze i pojawiaja sie zawsze jak ide nawet powolutku, albo nawet czasami jak leze - np. teraz.

    Vivien, jeszcze nie mam poloznej mialam dzisiaj podzwonic, ale w koncu jutro to zrobie, bo dzisiaj ogolnie masakrycznie sie czuje.

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej zadzwon chociaz do szpitala albo do lekarza i zapytaj sie czy to normalne,martwie sie :\

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ