X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Bole brzucha
Odpowiedz

Bole brzucha

Oceń ten wątek:
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 8 marca 2013, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie o bolach brzucha bylo troche popisane w innych tematach, ale czasem ciezko jest przejzec ponad 100 stron tematow, zeby zobaczyc czy ktos juz zadawał podobne pytanie dlatego zalozylam ten temat :)

    Mam okropny problem. Wczoraj wieczorem dostalam strasznie silnych boli brzucha, dosc wysoko tak ponad pepkiem. Najbardziej bolalo po prawej stronie (nawet sie tam dotknac nie moglam) i promieniowalo na lewa strone. Pod koniec wieczora kazdy moj ruch wywolywal taki bol, ze lzy stawaly mi w oczach.
    Troche zaczynam sie martwic. Nie wiem czy to macica rosnie i przepycha moje "flaki" i dlatego mnie tak boli, czy isc z tym do lekarza.
    W nocy bylo troche lepiej. Jak spalam w bezruchu to bole prawie ustawaly. Raz tylko sie obudzilam i musialam przekrecic to myslalam, ze zaraz padne. Teraz jest juz ok. Czuje tylko takie nieprzyjemne uczucie u gory brzucha, ale to juz nie jest bol.

    Miala ktoras z was cos podobnego?

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 8 marca 2013, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholera... No i mnie podkorciło i poczytalam sobie w internecie, ze takie silne bole moga oznaczac odklejanie sie lozyska, ktore moze spowodowac niedotlenienie i smierc dziecka.
    Zaraz dzwonie do lekarza :(

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 8 marca 2013, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzejkej.....jesli masz taaaaak silne bole brzucha ze ruch wywoluje lzy w oczach, to kobieto jedzie sie natychmiast do szpitala badz lekarza. Az takie silne bole brzucha z pewnoscia nie sa normalne.
    Ja tak na etapie 20 tc bylam z podobnym bolem w szpitalu, okazalo sie ze to kolka jelitowa. Musialam zmienic diete i uwazac na to co jem, nawet sol odstawilam calkowicie na miesiac bo wywolywala takie bole. No ale bylam w szpitalu i sie uspokoilam. Jesli masz to nad pepkiem, moze to byc od zoladka... Ale wiesz, takie gdybanie. Moja rada- jedz do lekarza na usg.
    Trzymaj sie cieplo!

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 8 marca 2013, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzejkej to może być coś od żołądka. Ale najlepiej skonsultować z lekarzem. Ja miałam w zeszłym tygodniu przez dwa dni ból na wysokości pępka spowodowany podrażnieniem woreczka. Mam stwierdzony kamień w woreczku żółciowym. Mnie pomogło leżenie, nospa i oczywiście dieta. W przyszłym tygodniu robię USG jamy brzusznej.

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 8 marca 2013, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedź do lekarza taki ból jest nienormalny.

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 8 marca 2013, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do lekarza niestety nie zdarzylam. Jesli bol sie powtorzy pojade od razu do szpitala.

    Gadalam dzisiaj z dwiema kolezankami, ktore mialy dokladnie tak samo. Jednej lekarka powiedziala, ze to przez to, ze za szybko chodzi. Zwolnila tempo chodzenia i nigdy wiecej takiego bolu nie miala. Druga "biegała" cała ciaze i nawet jeszcze po porodzie miala takie bole, mimo ze jej tez lekarka mowila, ze nie wolno w 5 miesiacu ciazy tak szybko latac jak ona.
    W sumie moze byc w tym troche racji, bo mi wczoraj bus uciekl i musialam sie bardzo spieszyc i szybko szlam i na dodatek na obcasach... Wszystkie buty z obcacem sa juz schowane do szafy i zwonilam troche tempo chodzenia. Zobaczymy czy pomoze. Jak nie to tak jak mowilam - nastepnym razem jade od razu do szpitala.

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 8 marca 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzejkej.....nawet gdyby sie juz te bole nie powtorzyly, to powiedz o nich lekarzowi na nastepnym terminie. Az taki bol z pewnoscia nie jest normalny :-/

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 8 marca 2013, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem, powiem. W poniedzialek pojde na wizyte. Dzisiaj niestety o 12 zamykali, a ja mam te praktyki...

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 8 marca 2013, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej mam nadzieje ze z brzuszkiem juz lepiej.
    Ja w tej ciazy jak mnie cos niepoki ide odrazu do szpitala,w zeszlej ciazy zgrywalam bohatera i bralam na klate wszytskie bole bo znajomi mowili ze to normalne.. wszytsko sie rozciaga
    Jak by ci sie taki stan utrzymywal idz lepiej do szpitala.
    Bedziesz przynajmniej spokojniesza ze wszystko jest ok ;)

    Anette lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 8 marca 2013, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vievien ma racje, tu czasami chodzi o zycie dzidzi.

    vivien lubi tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 8 marca 2013, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej popieram. Nie wiem jak u Was jest ale przecież do szpitala zawsze można podjechać. Nawet gdyby miała to być błaha sprawa.
    A z tym wolniejszym tempem też prawda. Ja wczoraj byłam w szpitalu bo dziwnie mnie bolało z lewej strony na wysokości jajnika. Lekarza kazał odpoczywać i zwolnić tempo. A ja faktycznie jestem dość szybka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2013, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie dziś coś boli brzuch i mam takie dziwne skurcze, brzuch mi twardnieje i to rozpieranie w spojeniu jest okropne.. Napisałam mojemu M o tym, bo w pracy siedzi, a on na to:

    to na Ovu było napisane o tym, odpoczywać trzeba..

    :D jaki zorientowany!

    vivien, pasia27 lubią tę wiadomość

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 8 marca 2013, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha.... M_f Twoj M ma racje :-)
    Ja mam sposob na twardnienie brzucha, biore ten musujacy magnez 400mg, wypijam, klade sie na lewy bok i po kilku minutkach przechodzi. Moze wyprobuj.

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2013, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zażyłam magnez, wprawdzie musującego nie mam, ale 2 tabletki zwykłego. Mam nadzieję, że będzie lepiej, ta luteina którą biorę wieczorem też pomaga trochę. Dzięki Anette!

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 8 marca 2013, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_f ten musujacy dziala o wiele szybciej i taka wiesz " szybka ulga". Ja 3 razy dziennie biore taki w tabletkach a gdy mam silne twardnienie brzucha to biore wlasnie ten musujacy dodatkowo. Lekarka mi poradila i jak do tej pory jest skuteczny. Jak bedziesz przy okazji w Rossmannie to polecam, wlasnie tam kupilam i jest dobry.
    Trzymaj sie cieplo, no i odpoczywaj kochana !!!!!!

    m_f lubi tę wiadomość

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 8 marca 2013, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cos mnie znowu zaczyna kłuc w tym lewym boku. Co prawda duzo slabiej niz wczoraj. Jak sie pogorszy to jedziemy do szpitala. Poki co czuje to troche jak kolke tylko taka słaba.

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 8 marca 2013, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzejkej.....moze bedziesz miala tak jak ja kolke jelitowa. Zwroc uwage na to co jesz.
    Gdys miala wiekszy bol, jedz do szpitala.

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 9 marca 2013, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bol przeszedl wczoraj. Byl w sumie dosc slaby chociaz nieprzyjemny, wiec obeszło sie bez szpitala. W sumie to jedzenie moze miec z tym chyba cos wspolnego, bo przedwczoraj jak mnie tak okropnie bolało to bylo po tym jak sobie zjadłam 5 ogorkow, 3 mega ostre papryczki peperoni, troche sera zoltego i kanapki z bialym serem (a mam nietolerancje laktozy) to wszystko na raz na kolacje...

    Dzisiaj juz jest wszystko dobrze. Zadnych boli :) Na dodatek dzidzi kopnelo kilka razy tak, ze w koncu udalo sie mojemu mezowi to poczuc :) Az mi lzy w oczach stanely, a moj maz przyznal, ze az mu sie goraco zrobilo.
    Takie kopniaki uspokajaja mnie, ze wszystko musi byc dobrze :)

    vivien lubi tę wiadomość

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 9 marca 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzejKej ciesze sie bardzo ze z bolami sie juz uporalas i wiesz juz najprawdopodobniej od czego to bylo.

    Od kiedy czujesz ruchy dzidziusia??Nic sie nie chwalisz(albo ja gapa nie doczytalam)
    Juz takie silne ze mezus czuje??
    SUPER!!!pozazdroscic idzie ;)
    Pewnie wspaniale uczucie...
    Zreszta lzy mowia same za siebie ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 9 marca 2013, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruchy czuje tak od 16 tygodnia. Tylko najpierw były to tylko takie delikatne smyrniecia, ktore czulam bardzo rzadko - raz na 2-3 dni.
    Od kilku dni czuje takie pukniecia, cos jakby jakis babelek mi przekal w brzuchu i czuc to tez od zewnatrz. Najczesciej czuje to wieczorem. Kopnie kilka razy i koniec :) Nigdy wczesniej moj maz nie zdarzyl polozyc reki, bo zawsze jak kładł to sie dzidzi uspokajało, a dzisiaj od razu po pierwszym kopniaku polozyłam jego reke i wreszcie poczuł.
    Oho... Dzidzi wie, ze je obgaduje, bo sie znowu wierci :)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ