X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje BÓL KRĘGOSŁUPA
Odpowiedz

BÓL KRĘGOSŁUPA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 14 października 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam takie pytanie jak radzicie sobie z bólem kręgosłupa? Od dwóch dni nie mogę normalnie funkcjonować ani spać ani leżeć. Boli mnie odcinek piersiowy. Od początku ciąży piersi urosły mi już o trzy rozmiary i kręgosłup się zbuntował. Byłam u rehabilitanta jakiś czas temu, tamte bóle przy tych to pikuś nic sensownego mi nie powiedział tylko skasował kasę;( Nie wiem co robić

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 14 października 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz ja miałam problemy z kręgosłupem ale z odcinkiem lędźwiowym. Jak bolał dużo odpoczywałam leżąc na boku, również śpiąc z poduszką banan, ona dużo pomaga, oraz smarowałam się delikatnie maścią na noc waporub rozgrzewającą i jakoś tak przetrzymałam do porodu, po porodzie wszystko minęło, teraz jestem w drugiej ciąży i mam nadzieję że nie będę mieć tych problemów

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 14 października 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety najgorsze jest to że gdy leże jest jeszcze gorzej..
    Najgorzej chyba jak leże na bokach, a tyle jeszcze do porodu..

    NiecierpliwaOna lubi tę wiadomość

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 15 października 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a próbowałaś np leżeć na boku i jaska podusie wkładać bod brzuch? Jesteś dzielną mamą i wytrzymasz :) Ja w pierwszej ciąży przeszłam nawet 2 kolki nerkowe ból większy i gorszy niz jak bóle porodowe tak mi syneczek nerkę ugniatał ale dałam rade :) i ty tez dasz :)

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 16 października 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    próbuje wszystkiego... to już kolejny dzień, boję się że do porodu nie przejdzie ;(

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 16 października 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może być tak że nie przejdzie i będziesz się męczyć. Każdy uważa że ciąża to piękny stan ale to tylko stereotypy :) Przeżyć ciążę to nie zawsze jest miło i pięknie niestety dolegliwości kobiety mają przeróżne. Pomyśl że bliżej jak dalej :)

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • angelis8 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 października 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane..ja mam dyskopatie i teraz bóle kręgosłupa tak ogromnie się nasiliły....wczoraj wezwałam pogotowie bo doszły do tego wymioty. Niestety powedzieli, że nic nie mogą mi dać, muszę to znosić i tyle. Cieżko mi strasznie...oczywiscie ból delikatniejszy odczuwam cały czas, a mocniejszy jak zrobię coś więcej, szybko, gwałtowny ruch, boli kilkanaście godzin...jeju...cos okropnego!!!!!! Jestem w 6 miesiącu i mam nadzieję, że nie będzie tak do końca ciązy. Mąż pracuje za granicą i nie ma kto mi pomagać...:(

  • samoke Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 października 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi pomogła zmiana materaca na specjalistyczny lateksowy z mildisa. rozpoznaje sile nacisku, odpowiednio dopasowuje sie do ciala i tworzy prawidlowe podparcie. wiadomo, ze w ciazy te bole nie znikaja zupelnie, ale przynajmniej nie sa az tak dokuczliwe i mozna sie wyspac.

  • angelis8 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 19 października 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też miałaś wymioty ?

  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 19 października 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! okazało się że żebro przesunęło mi się i jak by to powiedzieć ,,zachaczało'' o łopatkę stad ten ból, rehabilitant nastawił, troszeczkę pomasował, i jak ręką odjął. Nakleił mi jeszcze plastry : kinesjotaping to się nazywa.
    Warto przejść się do specjalisty, ja się tak strasznie męczyłam. Nie mogłam siedzieć, chodzić, leżenie było najgorsze, potęgowało ból, czułam się jak bym miała obręcz dookoła siebie, bolał mnie żołądek, do tego dosłownie mnie skrzywiło na prawą stronę.
    Najlepiej popytać znajomych czy kogoś polecają w sensie rehabilitanta, ja byłam jakiś czas temu u takiego co skasował 100 zł i mówił o tym jak mam chodzić prosto, jak siadać i tyle.. nawet dobrze mi się nie przyjrzał, a ten wziął 50 zł i mnie ,,uleczył''.

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • angelis8 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 20 października 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedz mi jak doszli do tego ze przesunęło się żebro?? bo prześwietlenia raczej nie robili,prawda?

  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 20 października 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdził palpitacyjnie, uciskał w pewnych miejscach i chyba po prostu ,,wyczuł''

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • sabina1985 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 26 października 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaniedbałam swój kręgosłup jeszcze przed ciążą... niewygodne krzesło w pracy i ciągłe odkładanie na później wizyty u lekarza... teraz mam za swoje, poród już niebawem a plecy bolą... tyle, że u mnie siadł odcinek lędźwiowy, pomaga poduszka podłożona podczas leżenia. jeżeli urosły Ci piersi to może poszukaj odpowiedniego stanika, który przeniesie chociaż część ciężaru, kiedyś coś mi się obiło o uszy o specjalistycznych biustonoszach...

  • ela111 Koleżanka
    Postów: 49 13

    Wysłany: 31 grudnia 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny mam wielki problem i jestem ceiekawe czy może komuś się coś takiego przytrafiło. jestem w 13 tygodniu od 5 tygodnie boli mnie kolano bule są okropne najgorzej w nocy ale w dzień też.byłam już wszędzie i nić może coś od kręgosłupa może kolano może żyły ale nikt nie powiedział nic konkretnie.najgorsze jest że od 5 tygodnia biorę paracetamol ćwiartkę tabletki jak tylko mnie boli i pomaga jak ręką odjoł.jak boli mnie trzy razy to muszę brać trzy razy po ćwiartce ale w odstępach 4 6 godzin niby nie dużo ale jednak muszę brać codziennie niecałą tabletkę ginekolog powiedział że nić się nie stanie ale ja się obawiam

    matylda
  • ustaw Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też bolały kolana w pierwszym trymestrze. Jedna lekarka powiedziała, że to może być od chodzenia po schodach albo od dodatkowych kilogramów, a ginekolog, która prowadzi mi ciążę, powiedziała, że może za mało witaminy D - nie wiem, czy rzeczywiście wit.D pomogła, ale gdy zmieniła mi tabletki na takie z dawką wit.D 2000 jednostek to już kolana nie bolą.

  • ela111 Koleżanka
    Postów: 49 13

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co to za tabletki

    matylda
  • Telashe Autorytet
    Postów: 448 1096

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ela111 wrote:
    a co to za tabletki
    pregna plus ma takie dawki

    oLWKp1.png Sergiusz <3
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 19 września 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :). Mam do Was pytanie, może akurat któraś z Was podobne objawy miała. W poniedziałek po południu byłam na wizycie i wszystko było dobrze, pani doktor na każdej wizycie robi również usg nerek. Po powrocie do domu, może jakaś godzina minęła od wizyty złapał mnie ból w krzyżu z lewej strony promieniujący do biodra, pachwiny i kończący się na udzie. Ból porównywalny do takiego bólu kolkowego. W nocy z poniedziałku na wtorek tak mocno mnie złapało, że nie mogłam się wyprostować a po położeniu do łóżka nie mogłam się położyć na lewym boku. Po chwili przeszło. Rano zadzwoniłam do pani doktor i nie kazała się tym przejmować bo w ciąży tak może być. Ból się utrzymuje nadal. Nie boli cały czas ale najczęściej przy wstawaniu z łóżka, krzesła lub przy chodzeniu czasem. Nie jest to teraz jakoś mocny ból. Podbrzusze mnie nie boli, ruchy czuję co jakiś czas. Mimo wszystko się martwię. Nie wiem co o tym myśleć czy te bóle od krzyża jakoś promieniują bo są uciski (tylko, że to jeszcze taki etap ciąży, że dziecko nie zajmuje dużo miejsca). No bo nerki raczej wykluczam skoro w poniedziałek było ok. Myśle nawet nad tym czy mimo wszystko nie podejść do lekarza mimo, że w poniedziałek byłam. Może któraś z Was tak miała? :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 9 października 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Cześć dziewczyny :). Mam do Was pytanie, może akurat któraś z Was podobne objawy miała. W poniedziałek po południu byłam na wizycie i wszystko było dobrze, pani doktor na każdej wizycie robi również usg nerek. Po powrocie do domu, może jakaś godzina minęła od wizyty złapał mnie ból w krzyżu z lewej strony promieniujący do biodra, pachwiny i kończący się na udzie. Ból porównywalny do takiego bólu kolkowego. W nocy z poniedziałku na wtorek tak mocno mnie złapało, że nie mogłam się wyprostować a po położeniu do łóżka nie mogłam się położyć na lewym boku. Po chwili przeszło. Rano zadzwoniłam do pani doktor i nie kazała się tym przejmować bo w ciąży tak może być. Ból się utrzymuje nadal. Nie boli cały czas ale najczęściej przy wstawaniu z łóżka, krzesła lub przy chodzeniu czasem. Nie jest to teraz jakoś mocny ból. Podbrzusze mnie nie boli, ruchy czuję co jakiś czas. Mimo wszystko się martwię. Nie wiem co o tym myśleć czy te bóle od krzyża jakoś promieniują bo są uciski (tylko, że to jeszcze taki etap ciąży, że dziecko nie zajmuje dużo miejsca). No bo nerki raczej wykluczam skoro w poniedziałek było ok. Myśle nawet nad tym czy mimo wszystko nie podejść do lekarza mimo, że w poniedziałek byłam. Może któraś z Was tak miała? :)


    Ja mam tak od trzech miesiecy, najgorsze jest to ze nikt nic nie wie i nie potrafi pomoc, ja mam bole caly czas uda. Noga mnie piecze, mrowi, nie moge jej dotknac bo skora jest jakby byla poparzona, nie moge juz spac. bylam u fizjoterapeutow neurologa ortopedy i nikt nie potrafi pomoc. Ginekolog juz rowniez rozklada rece

  • zalamana89 Koleżanka
    Postów: 48 1

    Wysłany: 9 października 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest to ze nie boli tylko wtedy kiedy spie na prawym boku. robilam tak no bo inaczej bym nie mogla spac, ale wczoraj ginekolog powiedzial ze najlepiej na lewej stronie bo po prawej ugniatam zyle glowna przez co macica jst niedotletniona. Dzisiaj wiec spalam na lewej ale budzialm sie z bolu co chwile, na pare minu przerzucalam sie na prawa strone ale jest tragedia

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ