X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje ból kości łonowej/ spojenia łonowego
Odpowiedz

ból kości łonowej/ spojenia łonowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 1 lutego 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 32 tc i od kilku dni odczuwam ból kości łonowej/ spojenia łonowego, promieniującego ku prawej stronie. Czy któraś z Was zmaga się z podobnym problemem?

    Maracuja
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 1 lutego 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 29 t.c. i mam to samo.. martwię się troszkę bo ból się nasila i to dość mocno przy chodzeniu... do tego odczuwam ból w pachwinach, ból utrzymuje mi się od tygodnia.. a dopiero za 2 tyg mam wizytę więc na razie postanowiłam uważać i dużo leżeć.. jutro jadę do szkoły rodzenia to podpytam położną .. z tego co wiem dobrze to zgłosić lekarzowi bo jeśli dojdzie do rozchodzenia spojenia to może być niebezpiecznie.. i jest to wskazanie do cc. na pewno nie można tego zlekceważyć

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 2 lutego 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, też czytałam o tym rozejściu spojenia i brzmi to rzeczywiście nieciekawie. Ja póki co nie leżę i mało odpoczywam, bo strasznie mnie "nosi". Ciągle muszę coś robić. Ja też zauważyłam, że ból się nasila przy chodzeniu. Wizytę mam za 3 tygodnie, więc też szybko się nie dowiem co jest na rzeczy, ale uczucie nieprzyjemne:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2015, 17:11

    Maracuja
  • niniacz Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 2 lutego 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem dopiero w 21 tyg i od 3 dni boli mnie spojenie łonowe, a wizytę mam w czwartek to może coś się dowiem. Ból utrudnia chodzenie po schodach i przewracanie się z boku na bok w nocy. Martwię się, bo to dopiero 21 tydzień :(

    niniacz
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 2 lutego 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się tym niepokoję, a do wizyty jeszcze dużo czasu. Daj znać co Ci powiedział lekarz, bo sama się zastanawiam co z tym robić..

    Maracuja
  • niniacz Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 9 lutego 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam u lekarza i w moim przypadku jest wszystko ok. kość łonowa może boleć i niestety może bolec coraz częściej i nawet do końca ciąży. trzeba odpoczywac i tyle. Dla dzidzi nie jest groźne. jak spojenie rozejdzie się powyżej 1cm to wtedy potrzebna będzie cc ale narazie jest w normie i mam się tym nie martwić. po prostu poleżeć najlepiej na lewym boku i unikać wysiłku. a jak ból będzie nie do zniesienia to wziąść paracetamol.Szczerze przeleżałam cały dzień i przeszło jak narazie. pewnie znów wróci ale co zrobić- niektóre kobiety tak mają:( także chyba was nie pocieszyłam...
    pozdrawiam

    niniacz
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 9 lutego 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niniacz to super, że wszystko u Ciebie ok. Mnie odpukać też jakoś mniej dokucza. Lekarza mam za tydzień więc zobaczę co powie. Ważne żeby nam się nie rozeszło:) i tego się trzymajmy

    Maracuja
  • helenkq Autorytet
    Postów: 623 698

    Wysłany: 14 lutego 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ech... uroki pierwszej ciazy ;)

    bol spojenia to sprawa indywidualna ale dosyc czesta to zalezy chyba od tego jak ulozona jest dzidzia... i gdzie naciska... ja mialam w pierwszej ciazy i w drugiej... a o dziwo teraz nie miałam z czego sie ciesze bardzo bo to nieciekawa dolegliwosc aczkolwiek nie cos co powinno zaniepokoic ;)

    dqpri09kenjjhndh.png
    ***************Gang 18+****************
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 15 lutego 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę u ortopedy w piątek z powodu bólów spojenia.. niemniej jednak teraz byłam chora i przez tydz prawie leżałam w łóżku i ból jest znacznie mniejszy ... także dziewczyny sporo odpoczynku i będzie dobrze.. :)
    dobrze jednak nie lekceważyć tego problemu bo trochę poczytałam i można po porodzie leżeć z miesiąc na wyciągu... a to chyba najgorsza kara dla świeżo upieczonej mamusi :/

    1usae6ydjd52jq0r.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ