X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Bliźniaki jednoowodniowe, jeden z wada letalna
Odpowiedz

Bliźniaki jednoowodniowe, jeden z wada letalna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • potworu Przyjaciółka
    Postów: 63 23

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Szukam podobnych przypadków, bo już sama nie wiem, czy się poddawać, czy walczyć do końca.
    Jestem w 12+0 tygodniu ciąży bliźniaczej 1k 1o, jeden płód wygląda na zdrowy, ale drugi to niestety bezczaszkowiec :(
    Niestety (w tej sytuacji) ten chory płód rośnie równie szybko, jak zdrowy, serce dobrze działa, ani myśli sam obumrzeć i się wchłonąć ( co byłoby teraz najlepsze ponoć dla zdrowego maluszka).
    Lekarz ostatnio mówił mi o potencjalnej możliwości terminacji tego chorego płodu, jednak przez to, ze jest to ciąża 1k 1o może to być zbyt niebezpieczne dla zdrowego płodu...
    Miałyście może podobny przypadek?

  • potworu Przyjaciółka
    Postów: 63 23

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, jeśli pisze zbyt obcesowo lub wydaje się wam mało "walcząca" o bliźniaki, jednak staram się na razie myśleć o tym, że mam jedno dziecko, o które muszę walczyć, dla drugiego i tak nic nie można zrobić, bo najczęściej dla takich płodów zaleca się rozważenie terminacji ciąży...
    A ja muszę teraz się skupić na tym, które ma szansę, bo inaczej zwariuje...

  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potworu, bardzo, ale to bardzo mi przykro. Osobiście nie byłam w takiej sytuacji, ale może na tym forum Ci pomogą: http://forum.gazeta.pl/forum/w,20515,160255676,160255676,Ciaza_blizniacza_jedno_skazane_na_smierc_.html

    Wiem, że dziewczyny potrafią tam dać sobie wielkie wsparcie.

    Trzymaj się.

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • potworu Przyjaciółka
    Postów: 63 23

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela, dziękuję za linka! Widziałam to forum, dokładnie przeczytałam, ale tam w sumie od dawna nikt się nie udziela... Ale spróbuję i tam, czemu nie.
    Dziękuję za wsparcie, przyda się każde dobre słowo teraz :*

  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo Ci współczuje, temat jest mi na swój sposób bliski bo stałam przed podobnym wyborem ale w pojedynczej ciąży dziecko miało zespól wad letalnchy, dlatego bardzo współczuje tobie bo sytuacja jest niezwykle skomplikowana.
    tylko czy da sie terminować chorego blizniaka, zastanawia mnie to czy to nie jest zagrozenie ze stracisz drugiego ? nie znam sie totalnie ale chyba podpisałabym sie pod tym co pisze Edka. ale musisz tez zaufac lekarzom, oni powinni ci doradzic jakie jest ryzyko, jakie sznase.

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • peeky Przyjaciółka
    Postów: 109 66

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    W takiej sytuacji należałoby zrezygnować z terminacji i po prostu czekać. Przy wadach letalnych jest duże prawdopodobieństwo, że chory bliźniak i tak nie dotrwa do końca III trymestru. Ostatecznie będzie zapewne tak, że dojdzie do porodu obu bliźniąt, z czego jeden (ten chory) umrze przy porodzie bądź niedługo po nim. Wybacz, że tak bezpośrednio napisałam...
    Najważniejsze, aby drugie dziecko szczęśliwie się urodziło. A tak na pewno będzie, skoro już po prenatalnych okazało się, że jego rozwój jest prawidłowy.
    Tylko jak ten chory nadal tam bedzie, to pewnie moze dojsc w pewnym momencie do TTTS (zespolu podkradania https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_przetoczenia_krwi_mi%C4%99dzy_p%C5%82odami ), co tez byloby zagrozeniem dla tego zdrowego... Nie bylam w takiej sytuacji, ale na sucho myslac zaryzykowalabym terminacje tego chorego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2018, 13:41

    I1Glp1.png
  • Francess Znajoma
    Postów: 21 25

    Wysłany: 4 maja 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potworu, czy wyjaśniło się coś w Twojej sprawie? Jak się czujesz?

    85993e3kl9dz7quq.png

    termin porodu: 04.08.2018 | chłopiec - Daniel :)
    2 cs | 31 lat
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 5 maja 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie moge znalezc wątku dla ciaz blizniaczych dwukosmowkowych wiec pisze tutaj.. Czy u ktorejs z was wykryto zrośniecie konczyn dolnych o jednego z płodów?

    Jezu ufam Tobie
  • potworu Przyjaciółka
    Postów: 63 23

    Wysłany: 7 maja 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Francess,wyjaśniło sie, niestety... Drugi bliźniak też jest bardzo chory, ma wodogłowie... W tym tygodniu czeka mnie terminacja ciąży :(
    Nie wiem sama, jak mam sobie z tym poradzić, ledwo pogodziłam się z tym, że zamiast dwójki, będzie jedno, a tu taki cios.

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 7 maja 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potworu czyli ten drugi ktory był wstepnie zdrowy? Musisz zrobic terminacje dwójki??

    Jezu ufam Tobie
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 7 maja 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potworu a z jakiego miasta jestes? Moze pojedz jeszcze na jakas konsultacje? Slyszalam o dr Roszkowskim w Szpitalu Orłowskiego w Wawie i mam zamiar tam jechav w celu konsultacji

    Jezu ufam Tobie
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ