X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Błagam pomóżcie!
Odpowiedz

Błagam pomóżcie!

Oceń ten wątek:
  • Cacuszko Przyjaciółka
    Postów: 184 36

    Wysłany: 31 października 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno kochana - te immunoglobuliny są tak pieruńsko drogie, ja tez sama kupowałam, bo moja przychodnia odesłała mnie z kwitkiem. Stwierdzili, że dostałabym je na NFZ, ale skoro nie prowadzę u nich ciąży to mam sobie sama kupić, bo oni sponsorują to tylko pacjentkom, które u nich prowadzą ciążę. Wkurzyli mnie strasznie, a że nie lubię jak ktoś robi ze mnie głupka to napisałam do NFZ i okazało się, że to ich obowiązek, że powinni mi podać te immunoglobuliny, a nie wymyślać swoje teorie. Będę pisała do NFZ o zwrot kosztów. Mam to na mailu od NFZ, że prawnie mi się to należy. Także radzę Ci zrobić to samo, płacimy niemałe pieniądze co miesiąc na ubezpieczenie zdrowotne, więc tez mamy prawo do świadczeń, które są gwarantowane przez NFZ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2018, 12:28

    20.12.2018 - urodził się Tymuś! 3980g <3
    22.05.2020 - urodził się Nikoś! 4270g <3
    12.2016 - 8tc [*] zabieg
    05.2017 - 9tc [*] zabieg
    02.2018 - cb :(
    po poronieniach problem z owulacją, plamienia od owulacji do@
    MTHFR C677T
    MTHFR A1298C
    V-Leiden ujemny
    Kariotypy ok
    Zespól antyfosfolipidowy ok
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 31 października 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    Jeśli wyniki wysdzły ujemne tzn,że nie masz przeciwciał, a to znaczy,ze absolutnie w zaden sposób Dzidziuś NIE JEST zagrożony.

    Wszystko jest w porządku. Naprawdę. Spokojnie. Nie masz w organiźmie przeciwciał, które mogłyby zrobić Twojemu synkowi krzywdę

    Bo ja pomyślałam, ze może wyszły Ci przeciwciała w badaniu i dlatego lekarka kazał Ci wziąć ten lek anty-D. ale skoro odczyn coombsa wyszedł ujemny, to w ogóle nie ma o czym mówić. Tym bardziej, że po poronieniu podali Ci tez profilkatycznie przeciewciała. Zmień lekarza, a co najmniej skonsultuj to z innym - to Cie uspokoi.
    Lekarkę mam naprawdę świetną i złego słowa nie powiem na nią-ona po prostu chce zapobiegawczo. Ale tak jak mówię z tym lekiem jest masakra!Jeszcze sobie wmawiam,że mamy chłopca i to dodatkowo działa na naszą niekorzyść,bo pewnie odziedziczy po tacie krew

    zem3anlis7huurhv.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 31 października 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cacuszko wrote:
    Kurcze, a niedawno sama kupowałam w Warszawie. 2 tygodnie wcześniej i bym Ci załatwiła bo w całej Warszawie były tylko 4 ampułki dostępne. Generalnie ja też wolałam przyjąć te immunoglobuliny, bo sama mam rh-, a mąż rh+ i też jestem po 2 poronieniach, więc doskonale Cie rozumiem, że zrobi się wszystko aby zminimalizować jakiekolwiek ryzyko. Rzeczywiście obszukałam internet i tylko Tczew wyświetla, że posiada. Może uda się przesłać receptę do apteki i pokombinować tak byś nie musiała odbywać tak długiej podroży? Aczkolwiek dziewczyny mają racje - nie denerwuj się aż tak bardzo, bo to od niedawna powstała taka praktyka, że dostajemy te immunoglobuliny w trakcie trwania ciąży. Natomiast zawsze się je dostawało po porodzie, więc podejdź do tematu na spokojnie. Trzymam kciuki :)
    te apteki już obdzwoniłam,jedna już ma zarezerwowany lek,a druga-tu jestem 80 w kolejce do tego zastrzyku. Jakaś paranoja-chyba odpuszczę,choć szczerze cały czas myślę,boję się,chyba nie wybaczę sobie jeśli coś będzie nie tak.Wszystko późno bo nikt wcześniej mnie nie poinformował,że może wszystko wyjść tak jak wyszło.Tak to wierz mi na głowie już dawno bym stanęła by to zdobyć. Jeszcze mąż próbuje się dodzwonić na Słowację,choć strasznie ciężko jest

    zem3anlis7huurhv.png
  • Cacuszko Przyjaciółka
    Postów: 184 36

    Wysłany: 31 października 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może spróbuj jeszcze udać się do przychodni w Twoim mieście czy szpitala? I nie wyjdź dopóki Ci nie podadzą, bo to ich obowiązek. NFZ od stycznia refunduje ten lek - co to znaczy, że szpital go aktualnie nie refunduje? Skoro nie refunduje to zapytaj czy możesz za niego zapłacić skoro i tak jesteś zdeterminowana do zakupu. Spróbuj może w ten sposób.

    20.12.2018 - urodził się Tymuś! 3980g <3
    22.05.2020 - urodził się Nikoś! 4270g <3
    12.2016 - 8tc [*] zabieg
    05.2017 - 9tc [*] zabieg
    02.2018 - cb :(
    po poronieniach problem z owulacją, plamienia od owulacji do@
    MTHFR C677T
    MTHFR A1298C
    V-Leiden ujemny
    Kariotypy ok
    Zespól antyfosfolipidowy ok
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 31 października 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cacuszko wrote:
    A może spróbuj jeszcze udać się do przychodni w Twoim mieście czy szpitala? I nie wyjdź dopóki Ci nie podadzą, bo to ich obowiązek. NFZ od stycznia refunduje ten lek - co to znaczy, że szpital go aktualnie nie refunduje? Skoro nie refunduje to zapytaj czy możesz za niego zapłacić skoro i tak jesteś zdeterminowana do zakupu. Spróbuj może w ten sposób.
    Szczerze to w tym momencie pieniądze są tu najmniej ważne,i ile trzeba by było zapłacić to byśmy to zrobili dla własnego spokoju.Chocdzi o to,że nie ma..ani u nas w szpitalu ani w Krakowie Nowym Sączu. Mówię Ci,jakaś masakra

    zem3anlis7huurhv.png
  • Ewelcia85 Autorytet
    Postów: 1546 1404

    Wysłany: 31 października 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniąc marzenia spokojnie na prawdę nawet gdyby syn odziedziczył grupę krwi ojca a raczej czynnik rh to po porodzie dostaniesz ten zastrzyk . Ten zastrzyk działa profilaktycznie ale na następną ciąże :)

    f2wli09kebrdx746.png

    km5sdf9hrbv8wz69.png

    zem3df9hlpgxzhqc.png

  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 31 października 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia85 wrote:
    Goniąc marzenia spokojnie na prawdę nawet gdyby syn odziedziczył grupę krwi ojca a raczej czynnik rh to po porodzie dostaniesz ten zastrzyk . Ten zastrzyk działa profilaktycznie ale na następną ciąże :)
    ech..chyba do samego końca będę myśleć czy nie będzie źle z winy,że tego nie załątwiłam..

    zem3anlis7huurhv.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 31 października 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpital w którym rodziłam i roniłam też nie miał tego na stanie. Po poronieniu,dokładnie po łyżeczkowaniu lekarz mi powiedział,ze mogłabym iść dzisiaj do domu,ale muszę czekać na immunogl.bo nie mają takuch rzeczy i zamawiają pod konkretną pacjentkę. Zabieg miałam we wtorek,imunnogl.dotarła dopiero w czwartek rano i zaraz po zastrzyku poszłam do domu

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 31 października 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteś w 29 tc do tej pory Twój organizm nie uaktywnił p.ciał. W tym roku już miałaś podaną immunigl. Spokojnie. Nic złego się nie dzieje.

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 31 października 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to stresem na pewno szkodzisz Maluszkowi

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 31 października 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    Za to stresem na pewno szkodzisz Maluszkowi
    Wiem..kurcze tak bardzo czekamy na to dziecko,po 4 latach starania,upadkach się wreszcie udało-i to był cud,dlatego żyję tylko tym,żeby było wszystko dobrze..

    zem3anlis7huurhv.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 31 października 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuje za słowa odzewu wsparcia,to naprawdę dla mnie dużo znaczy

    zem3anlis7huurhv.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 31 października 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już niedługo przytylisz swoje maleństwo. Trzymam mocno za Was kciuki

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 31 października 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już niedługo przytulisz swoje maleństwo. Trzymam mocno za Was kciuki

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 31 października 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    Już niedługo przytulisz swoje maleństwo. Trzymam mocno za Was kciuki

    zem3anlis7huurhv.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 31 października 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniąc marzenia wrote:
    Dziękuję:*

    zem3anlis7huurhv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - jestem w pierwszej ciąży / mam RH minus a ojciec ma plus ...
    Żaden lekarz dotychczas nic nie mówił o tej niezgodności i co mam robić - a czytam że nie ma tego leku - to co w tej sytuacji robić - ściągać z UE? Czy to musi podać lekarz czy jak ?

  • Cacuszko Przyjaciółka
    Postów: 184 36

    Wysłany: 26 listopada 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko ja ubiegałam się od NFZ o zwrot kosztów, bo chodzę do gina prywatnie i jak pojawiłam się w mojej przychodni na NFZ to nie chcieli mi dać immunoglobuliny, bo nie prowadzę u nich ciąży. Napisałam do NFZ z wnioskiem o zwrot kosztów i opisem sytuacji i to co od nich dostałam:

    " Jednocześnie uprzejmie informuję, że w Konsultant Krajowy w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii pan Krzysztof Czajkowski wprowadził do odwołania zalecenie o niepodawaniu immunoglobuliny antyD-Rh profilaktycznie śródciążowo pomiędzy 28 a 30 tygodniem ciąży, a dopiero po porodzie i po poronieniach.
    MOW NFZ poinformował o decyzji Konsultanta wszystkich świadczeniodawców z terenu Mazowsza, udzielających świadczeń w zakresie położnictwa i ginekologii."

    NFZ wycofało się z zaleceń podawania immunoglobuliny miedzy 28-30tc. Podają dopiero po porodzie w szpitalu. Jest mega problem z ampułkami rhophylacu, więc niestety nie wiem czy dostaniesz, ale spokojnie. Zawsze była podawana tylko po porodzie, później na chwile wprowadzono zalecenie, żeby dodatkowo podawać w trakcie ciąży, a po porodzie tak czy siak dostaniesz.

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    20.12.2018 - urodził się Tymuś! 3980g <3
    22.05.2020 - urodził się Nikoś! 4270g <3
    12.2016 - 8tc [*] zabieg
    05.2017 - 9tc [*] zabieg
    02.2018 - cb :(
    po poronieniach problem z owulacją, plamienia od owulacji do@
    MTHFR C677T
    MTHFR A1298C
    V-Leiden ujemny
    Kariotypy ok
    Zespól antyfosfolipidowy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje.
    Ale to tylko w PL tak jest - za granica podają 2 razy! Chcą nas tu wykończyć czy co !?? :P

    Czort z NFZ, ja serio zapłacę - tylko mogę iść kupić i sobie sama podać czy jak? Ale skoro ich nie ma ... tylko ściągać z UE zostaje ... nie wiem. Zalecenia zmieniają w zależności od budżetu ha ha
    Bo dlaczego zmienili zdanie skoro w UE sie podaje 2????


    Ja chodzę do gin na NFZ i prv -nic mi nie mowili o immuno czy co robić :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 17:35

  • Cacuszko Przyjaciółka
    Postów: 184 36

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozumiem, że możesz zapłacić, bo sama zapłaciłam, byleby tylko było:)
    U mnie to wyglądało tak, że kupiłam rhophylac, pojechałam do przychodni, zapłaciłam za zastrzyk i wpisano mi do karty ciąży.

    Nie wiem skąd jesteś, tu podaje link do aptek w Warszawie, które mają. Możesz wpisać swoje miasto i spróbować:

    https://www.gdziepolek.pl/produkty/67355/rhophylac-300-iniekcja/apteki/w-warszawie

    Poza tym masz jeszcze czas na przyjęcie, bo zalecane było miedzy 28/30tc. Może do tego czasu znów się coś zmieni :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 17:38

    20.12.2018 - urodził się Tymuś! 3980g <3
    22.05.2020 - urodził się Nikoś! 4270g <3
    12.2016 - 8tc [*] zabieg
    05.2017 - 9tc [*] zabieg
    02.2018 - cb :(
    po poronieniach problem z owulacją, plamienia od owulacji do@
    MTHFR C677T
    MTHFR A1298C
    V-Leiden ujemny
    Kariotypy ok
    Zespól antyfosfolipidowy ok
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ