X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Białko w moczu 5tc.
Odpowiedz

Białko w moczu 5tc.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny!
    Zrobiłam dziś badanie ogólne moczu (wczoraj piekło mnie przy siusianiu i bolało, ale tylko przez 4godz, po wypiciu kilku szklanek wody z żurawiną przeszło) i większość parametrów wyszła w normie, aczkolwiek martwi mnie białko. Wynik 25 mg/dl... W internecie naczytałam się mnóstwa sprzecznych informacji. Jedni piszą, że to niebezpieczne we wczesnej ciazy, jeszcze inni że w ciąży może to białko występować. Może któras z Was ma wiedzę i podpowie mi cokolwiek. Do lekarza mam mozliwosc isc dopiero w poniedzialek, a do ginekologa w styczniu bo jest na urlopie... Chociaz chyba w tygodniu pójdę do innego że zerknął na te wyniki. Jestem dopiero w 5tc, także to wczesna ciąża.

    eikts65gz0i70ci6.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) białko w moczu może wskazywać na zatrucie ciążowe ale to na pewno nie u Ciebie bo to za młoda ciąża więc to bym wykluczyła. Pisałaś, że miałaś pieczenie podczas oddawania moczu. Przy infekcji w drogach moczowych może też występować białko w moczu. Wyszły Ci też jakieś bakterie lub podwyższone leukocyty w moczu?

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dziekuje za odp :-) Mogę wkleić wyniki moze bedzie łatwiej Ci cos powiedziec? Wydaje mi sie ze tylko bialko jest nie tak, a reszta ok.

    eikts65gz0i70ci6.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli możesz to wklej te badania :). Moim zdaniem to może być od infekcji. Bo tak jak pisałam nie możliwe jest raczej to, żeby to było zatrucie ciążowe. Ono się pojawia w drugiej połowie ciąży a tu przecież sam początek. A z kolei na jakąś chorobę nerek to wydaje mi się, że białko za niskie. Nie wiem jaka jest norma u Ciebie w laboratorium ale u mnie na badaniach pisze, że do 12 więc nie masz jeszcze aż tak dużo przekroczone. Jak byłam w szpitalu to na sali leżała ze mną dziewczyna z chorobą nerek ale ona już miała problemy od dziecka i jej białko w moczu było o wiele, wiele większe niż u Ciebie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2018, 13:25

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pieklo i bolalo tylko przez 4 h w piatek, wypilam sporo szklanek wody z zurawina i jak reka odjal. Teraz tez ok. badanie moczu powtórzyć bede mogla dopiero w srode, bo jutro pracuje. Rozmawiałam wczoraj z dwoma kolezankami, obie mialy bialko w moczu, jedna w 3 msc ciazy +sporo tych leukocytow i wszystko bylo ok, dostala leki od lekarza. Takze troche sie uspokoilam:) Czytalam tez ze bialko moze podskoczyć od stresu a ja dzien przed badaniem, wlasnie w piatek pol dnia przeryczalam ze stresu pracy, z tym pecherzem i ogólna hustawka nastrojów:D

    tutaj wyniki:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2ae64267a86a.jpg

    eikts65gz0i70ci6.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana to nie jest wysokie białko. Mocz oprócz białka masz bardzo dobry. A może w tym laboratorium jest wyższa norma? Bo przy białku obok wartości pisze nieobecne. Oczywiście powtórz na spokojnie badanie moczu. Ja jak miałam infekcje to miałam i bakterie i leukocyty wysokie no i z tej przyczyny brałam antybiotyk. No ale u Ciebie tego nie ma. No i jak będziesz mogła to pokaż wynik lekarzowi. Na prawdę to nie jest wysokie białko, nie martw się. :)

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff, dziękuję! Juz teraz totalnie sie uspokoilam :-) Wydaje mi sie, ze te wart. referencyjne "nieobecne" oznaczają, ze wogole nie powinno byc tego w moczu, ale moge sie mylic. Nie moglam dopytac w labie, bo wyniki odbieral mąż. Pomyslalam, ze moze podskoczylo to bialko bo coś zaczynalo sie tworzyc, ale nie zdazylo bo teraz juz ok :-) 3 tyg temu chwile przed ovulka bylam u gina, powiedzial ze jest "małe zapalenie" w pochwie,niegrozne, i po okresie mam brac antybiotyk macmirror bodajze. Wykupilam go,ale nie zdazylam uzyc bo juz miesiączka nie przyszla :-)

    eikts65gz0i70ci6.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam tak samo, że jak pisze nieobecne to nie ma tego w moczu. Tak przynajmniej jest w tym laboratorium co ja robię badania. Ale na wszelki wypadek powiedz o tym lekarzowi. Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. :)

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ