X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje białko w moczu
Odpowiedz

białko w moczu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 17 lutego 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie, czy któraś z Was miała problem z obecnością białka w moczu. Odebrałam wyniki i mam wynik białka 9,0. Od jakiegoś czasu boli mnie też brzuch pod żebrami. Myślałam, że to dziecko mnie tak mocno tam kopie i stąd ten objaw, ale wyczytałam, że w 3 trymestrze białkomocz i ból w prawym podżebrzu może oznaczać zatrucie ciążowe. Czy macie jakąs wiedzę na ten temat, bo trochę się denerwuję....

    Maracuja
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 18 lutego 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.sosrodzice.pl/bialko-w-moczu-w-ciazy/2/


    Jeśli 9,0 jest w jednostce mmol/l to wynik nie jest bardzo zawyżony, gdyż wydalamy aż 150 mg na dobę, a w ciąży nawet do 200 mg na dobę. Jednak radzę poradzić się lekarza, gdyż wszystko zależy od tego w jakich normach masz pozostałej składniki moczu, być może masz problemy z układem moczowym.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 21 lutego 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki pakima. Wszystko już jasne. Powtórzyłam badanie i wyszło ok. Sama nie wiem jak to możliwe, ponieważ próbkę zawsze pobieram wg schematu , czyli umycie się szarym mydłem i pobranie moczu ze środkowego strumienia..

    Maracuja
  • wiola92 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Kochane, mam nadzieję że ktoś tu zajrzy i mi pomoże.

    Liczę na pomoc w interpretacji wyników moczu, jestem w 11 tc. Robiłam badania moczu na początku ciąży i też nie było wesoło, gin przepisał mi Urosept i go łykałam. Jak tylko odebrałam wyniki zaczęłam go brać od nowa.

    Przejrzystość przejrzysty
    Kolor moczu słomkowy
    Glukoza nieobecna
    Bilirubina nieobecna
    Ketony nieobecne
    pH 7,5
    Ciężar właściwy 1,015
    Białko 0,24g/l
    Urobilinogen 0,2

    Nabłonki płaskie d.liczne w preparacie
    Nabłonki okrągłe 0-1 wpw
    Leukocyty 3-5 wpw
    Erytrocyty świeże 1-3 wpw
    Bakterie dość liczne w preparacie
    Pasma śluzu liczne w preparacie

    Boję się bo nie wiem co to może być. Jeśli ktoś pomoże będę bardzo wdzięczna.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ