X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Beta hcg - proszę o opinie
Odpowiedz

Beta hcg - proszę o opinie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • eN. Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 marca 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Jeżeli, źle umieściłam temat proszę o przeniesienie.
    Najpierw się przedstawię. Mam na imię Natalia, w kwietniu skończę 31 lat. Jestem w 2 ciąży. Pierwsza 9 lat temu i cudowna córeczka teraz czekam na bliźnięta - rodzimy we wrześniu.

    Mam jednak pytanie.
    Kobieta mi bliska (nie chce personalizować) Ostatnią miesiączkę miała 2 lutego 2018.
    Owulacja prawdopodobnie między 16-18 02
    Plamienie implantacyjne : 27 02
    2 testy pozytywne 03 i 04.03
    05.03 badanie beta hcg = 98.3
    Więc mamy ciąże.
    Ale... Na badaniach lekarz powiedział, że ciąża mega mega meeeegaaaaa wczesna. Lekarz zalecił powtórzyć badanie hormonu w pn 12.03
    Na nim wynik: 400.3

    Mamy się martwić? Co sądzicie? Jak u Was było z przyrostem?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 marca 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd pomysł na jakiekolwiek martwienie się wynikiem bety? oO

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • eN. Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 15 marca 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponieważ jej przyrost zazwyczaj bywa dość wysoki. O ile nie można powiedzieć że z dnia na dzień się podwaja.
    Moja 1 beta hcg w 4 tc ciąży wynosiła 4812.
    A Tu na tym samym etapie praktycznie wyniosła 98.3 a po tygodniu wzrosła niespełna o 300.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 marca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża to nie matematyka. Beta rośnie i dobrze. U jednych rośnie wolniej, u drugich szybciej. Podwajanie się z dnia na dzień czyli co 24 h to jakaś bajka, nie wiem skąd sobie to wzięłaś? W niektórych, poważniejszych, publikacjach naukowych można spotkać się z twierdzeniem, że beta powinna przyrastać min. ok. 66% co 48h, ale i z tym bywa różnie i nie daje to gwarancji ani zdrowej ciąży, ani patologii ciąży. Teraz trzeba poczekać na USG, nie wcześniej niż w skończonym 6 tygodniu ciąży - wcześniej nic raczej nie będzie widać. A robienie bety najlepiej sobie w ogóle odpuścić - bo co to da?

    Dopóki nie ma krwawień, plamień i ostrych bóli to czekać do USG, a jak się pojawią te objawy to migiem na IP.

    Frufru lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ