X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Badanie CMV
Odpowiedz

Badanie CMV

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunrise mi się przeciwciała pojawiły niecały miesiąc od zarażenia, a w zasadzie badanie robiłam po przebytej chorobie. Z tego co wiem to okres wylęgania cmv trwa parę tygodni zanim da objawy, więc po przechorowanym "przeziębieniu" już powinny się pojawić przeciwciała. Nie nakręcaj się na siłę.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunrise mi się przeciwciała pojawiły niecały miesiąc od zarażenia, a w zasadzie badanie robiłam po przebytej chorobie. Z tego co wiem to okres wylęgania cmv trwa parę tygodni zanim da objawy, więc po przechorowanym "przeziębieniu" już powinny się pojawić przeciwciała. Nie nakręcaj się na siłę.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja niestety się tutaj witam. Co prawda z cytomegalią wtórną ale jednak brzydko mówiąc "sram po gaciach". Trzecia ciąża, trochę z zaskoczenia i od początku ciągle coś. Skąd wiem, że wtórna? Dwa lata temu zanim zaszłam w poprzednia ciąże robiłam badania i moje wyniki wyglądały następująco:
    IgG 141,9 i IgM ujemny
    Odetchnęłam wtedy z ulgą bo nie miałam pojęcia, ze cholerstwo może się reaktywować. W ciąży robiłam badanie w I trymestrze już tylko IgM i też było ujemne. Wczoraj byłam w laboratorium, jestem jakoś w 11 tc (jakoś bo ciąża młodsza sporo - późna owulacja). Odebrałam wyniki i serce mi stanęło. IgM 1,650 czyli wynik dodatni :/ Przepłakałam pół dnia, naczytałam się oczywiście niepotrzebnie. Wiem, że wtórna jest mniej niebezpieczna ale mimo wszystko, no boję się. Jutro mam wizytę u swojego gina i zobaczymy co dalej :-( Czytałam o badaniu na awidność tylko zastanawiam się czy w moim przypadku to ma sens skoro mam wyniki sprzed 2 lat, które potwierdzają, że przechodziłam cytomegalię?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 13:03

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gdzieś czytałam że w ciąży IgM może wzrosnąć mimo braku infekcji... jest nadzieja :)

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia ja wczoraj byłam na patologii w Krakowie i na zakaźnym i już od któregoś lekarza słyszałam, że to że wychodzą dodatnie przeciwciała nie znaczy, że się zachorowało na cmv. Nie rozumiem tego w ogóle, ale wszędzie w papierach mam, że nie można wykluczyć zakażenia, a nie że zakażenie wystąpiło. Tak czy siak powinnaś powiedzieć lekarzowi, żeby wiedział, że na usg ma zwracać uwagę na pewne rzeczy, które mogą świadczyć o zarażeniu dziecka.

    Ogólnie wczoraj na patologii zaproponowali mi amniopunkcję. Uwierzycie, w 33 tyg.ciąży? A jeżdżę tam od 17 tc. Powiedziałam, że teraz to chyba nie ma sensu, więc mi dali świstek do podpisania, że się nie zgadzam (tak jakby mnie w ogóle ktoś poinformował co, po co i jak - i nie czytaj tu człowieku internetu). A na zakaźnym mi doktorka powiedziała, że dobrze, że się nie zgodziłam, bo leczenie antywirusowe jest bardzo toksyczne, a immunoglobiny nie mają potwierdzonej skuteczności, ani skutków ubocznych. Tak czy siak, te dwa miesiące to ja już poczekam i po porodzie się dowiem co i jak, a nie będę dodatkowo narażać siebie i małej na stresy. Na usg wszystko ładnie, mała rośnie, waży już 2 kg, nic złego nie widać. Niestety od kilku tyg. zmagam się z nadciśnieniem, więc nie wiadomo czy w ogóle donoszę do terminu. Jak nie urok to....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 19:19

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie u mnie chyba wynik był fałszywie dodatni. Dziś po wizycie poleciałam od razu co Invicty (zgodnie z sugestią lekarki, żeby tam zrobić badania). Zrobiłam IgM i igG oraz Awidność. Wyniki zwaliły mnie z nóg, serio.

    IgG - 36 (dodatni >=6)
    IgM - 0,315 (dodatni od <0,7)
    Awidność - 0,810 (wyklucza pierwotną infekcję poniżej 3 miesięcy)

    Czyli są tylko stare, bardzo stare przeciwciała. Od razu wysłałam do lekarki i odpisała mi, że super wyniki. Zgłupiałam! Tyle łez wylanych, dziś 230zł wydane po to, żeby okazało się, że w poniedziałek wynik fałszywie dodatni i nic mi nie jest. Coraz bardziej jestem zdania, że badanie na cytomegalię jest bezsensu skoro już się ją przechodziło. Oczywiście lekarka na wizycie dzisiaj powiedziała mi, że będzie dokładniej oglądać malucha i wszystko tak jak powinno być w takiej sytuacji, nie zbagatelizowała mimo, że twierdzi, że infekcja wtórna nie jest bardzo groźna. Ech, tyle nerwów...

    Ale z pozytywów dojrzała siurasa dzisiaj w moim bąbelku i z zaskoczenia nam powiedziała a ja mimo, że chciałam dziewuszkę to poryczałam się bo uświadomiłam sobie, że przede wszystkim chcę żeby było zdrowe...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 20:02

    olka30 lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Strasznie sie martwie...tydzien temu mialam wizyte u pediatry z synem tam spotkalam mamusie z 15msc dzieckiem z wrodzona cmv. Ma problemy neurologiczne itp.wtedy byl akurat z goraczka. Niby ostatnie badanie wyszlo ze igm ma ujemne igg 30 nie wiedzialam ze jest chory i go dotykalam...wczoraj zrobilam cmv i mam ujemne w obu klasach...staramy sie o dziecko na dniach testuje (owulka byla tydzien temu) kiedy igm sie pojawi jesli siw zarazilam?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2016, 14:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponadto od soboty rana leze chora garslo kaszel biegunka lekka goraczka. Dwa dni temu maz dostal to samo i jakos po drodze mama. Ale czy mozliwe sa objawy 2-3 dni po kontakcir z chorym?

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 października 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pietnastomiesięczne dziecko z wrodzonym cmv nie zaraża cytomegalią :). Przeziębiłaś się po prostu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje ci kochana za odpowiedz. Panikuje bardzo :( wyczytalam ze choroba moze sie aktywowac u dziecka przy chorobach i ze wydzielanie cyto u takicj dzieciaczkow w plynach moze trwac do 3 lat. Jedynie co mi nie pasuje to to, ze nas wszystkich rozlozylo mnie meza moja mame bol gardla kaszel goraczka biegunka...a czytalam ze nieliczni maja objawy zakazenia... nie wiwm kiedy znowu igm powtorzyc niby pojawia sie tydzien dwa po ekspozycji ale rozne opinie sa...9 dni po kontalcie mialam igm 0,200 gdzie dodatnie od 0.9...w srode ide bete zrobic wtedy mysle ppnowic igm... swoja droga mam w domu 5 latka. Drugi rok w przedszkolu.lapie co chwila choroby a ja nadal bez przeciwcial

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 24 października 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus objawy cytomegali nie pojawiają się 3 dni od zarażenia. Choroba najpierw musi się rozwinąć. U mnie objawy pojawiły się kilka tygodni po zarazeniu. A przeciwciala robiłam dopiero jakiś miesiąc później. Chorowalam też dość długo i nie mogłam się wyleczyć. Charakterystycznym objawem był okropny ból gardła ale nie w jamie ustnej tylko tak jakby od środka i czerwone kropki na migdalach. Bolało mnie chyba z 3 tygodnie i żadne tabletki nie pomagały. A dziecko z wrodzoną cytomegalia raczej nie zaraża bo najłatwiej zarazić się od osoby która to na świeżo przechodzi.I trzeba mieć kontakt z plynami ustrojowymi danej osoby - ślina, mocz,krew.. odradzam jedzenie z dzieckiem jedną łyżeczką jak jest chore,ja tak to załapałam.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2016, 15:24

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka dziekuje za odpowiedz.
    Choroba juz mija zostaly tylko dusznosci czuje jak mi ktos tchawice sciskal. Bol gardla byl pierwszym objawem, byl okropny potem kaszel z flegma(bez kataru) i lekka goraczka. Po tygodniu minelo. Tak wlasnie mysle, ze to nie to bo w domu cala nasza czworka padla z dnia na dzien. Pewnie jakies wirusowe zapalenie gardla. Po 2h dnia jednodniowa biegunka - u prawie kazdego. Przeciwciala niby 7-14 dni od kontaktu tzn.te igm bo igg troche pozniej.

    Olka jak u was zakonczyla sie sprawa z cyto? Jak dzieciaczek??

  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 27 października 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w 6 tyg ciąży boję się o wynik w prawdzie igm ujemne ale igg >500 to bardzo dużo i teraz zastanawiam się czy to oznacza że miałam niedawno zakażenie i czy to prawdopodobne że mogło zdarzyć się to na początku ciąży??

    3jgx3e3k6oetpx65.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 27 października 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musiałabyś zrobić awidność, wynik wskaże Ci kiedy prawdopodobnie byłaś chora. Ja igg miałam 36 i awidność wskazała starą infekcję.

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta ujemna cmv ujemne.
    Kurcze chcialabym to miec za soba. Bo majac w domu przedszkolaka to jak siedzenie na bombie

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 29 października 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niekoniecznie. Ja przed narodzinami synów pracowałam w przedszkolu, z najmłodszymi dziećmi, miewalam różne infekcje, a cmv się wtedy nie zaraziłam... nie ma co bać się na zapas.

    olka30, Amus87 lubią tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 30 października 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie skończyło się ok. Małej wyszły dodatnie tylko igm. Wychodzi na to, że się nie zaraziła. Objawów żadnych nie ma, ale i tak ją będę obserwować, tak w razie czego..

    Amus87 lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • jagotka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 24 listopada 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    bardzo proszę o pomoc. Co oznacza, awidność graniczna (wątpliwa) cytomegalii?

    Jestem w 15 tygodniu ciąży. Moje wyniki:

    CMV IgM: 1,04 (dodatni >0,9)
    CMV IgG: 61,6 IU/ml (dodatni >1)
    Awidność CMV IgG: 55,36% (graniczna) (normy: niska <50, graniczna 50-60, wysoka >60)

    Jestem przerażona :( :( :( Zaraziłam się cytomegalią w ciąży, czy przed...?

    Próby wątrobowe wyszły mi w normie. Zastanawiam się, po co miałam robione badania na próby wątrobowe (bilurbina całkowita, aminotransferaza asparginianowa - AST, aminotransferaza alaninowa - ALT, gammaglutamylotranspeptydaza)

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 24 listopada 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej będzie wyłączyć Internet i skonsultować wynik z lekarzem zakaźnikiem. Polecam dr Niezabitowską w Warszawie. Będąc w ciąży jesteś poza kolejką.

    Trzymam kciuki!

  • belly Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich,
    jestem mamą miesięcznej córeczki, będąc w ciąży przechodziłam pierwotną infekcję CMV w pierwszym trymestrze. Córeczka urodziła się zdrowa, rozwija się prawidłowo IgM miała ujemne, IgG dodatnie, badanie PCR moczu ujemne co oznacza, że wirus nie przeszedł na dziecko. Wszystkie badania USG w czasie ciąży były prawidłowe.
    Dla zainteresowanych szczegółowe wyniki i objawy:
    10 tc - powiększone węzły chłonne po jednej stronie, powiększona wątroba, po dwóch dniach wykonałam morfologię i badanie AST: AST 55 U/l, limfocyty podwyższone do 5,1 tys/ul
    11 tc powtórzyłam próby wątrobowe- obniżyły się, ale nadal były powyżej normy
    12 tc - pomimo zapewnień dwóch lekarzy ginekologów, że to na pewno nie CMV bo bym poroniła, wykonałam badanie "na wszelki wypadek" i potwierdziło się najgorsze: CMV IgG 9,7 U/ml (reaktywne powyżej 1), IgM 1,8 COI (reaktywne powyżej 1)
    13 tc kontrola w poradni chorób zakaźnych: IgG 7,19 U/ml, IgM dodatnie, awidność IgG bardzo niska 4,3%
    16 tc kontrola w poradni chorób zakaźnych: IgG 2,5 U/ml, IgM dodatnie
    19 tc kontrola w poradni chorób zakaźnych: IgG 16,9 U/ml, IgM wątpliwe, awidność IgG niska 19,9%
    Mam nadzieję, że moja historia będzie pokrzepiająca dla tych z Was, które mają podobny problem. Pozdrawiam i życzę zdrówka dla Waszych dzieci

‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ