X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Badanie CMV
Odpowiedz

Badanie CMV

Oceń ten wątek:
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 24 listopada 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co masz teraz robić? Testy, które zaplanowałaś, a poza tym cieszyć się ciążą i nie wariować :).

    Jeżeli będziesz analizować i bać się każdego potencjalnego zagrożenia w ciąży, to średnią będziesz miała z niej przyjemność.

    Susana, cieszę się, że u Ciebie wyszło tak jak wyszło :). Nudnej reszty ciąży życzę! Ja już jestem na końcówce, dziś kończę 36 tydzień.

    Tak, to badanie powinno być obowiązkowe. Poziom niewiedzy na ten temat u niektórych lekarzy mnie przeraża.

    Susana lubi tę wiadomość

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 listopada 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika masz racje. Zastanawiam sie tylko czy ta moja szefowa jeszcze moze zarazac teraz ...np jak jej sie znowu odnowi ten wirus sprzed 2 lat

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 24 listopada 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zastanawiaj się, bo i tak niczego tym nie zmienisz. Jest coś takiego jak zakażenie wtórne, ale nie wiem, jak to się ma do zarażania. Na pewno nie jest tak, że każde jedno przeziębienie u tej samej osoby to cytomegalia :D. Tymczasem na spokojnie zrób sobie cmv igm i igg (jak to powinna uczynić każda ciężarna na początku i bliżej końca ciąży) i będzie wiadomo, czy kiedyś już to przechodziłaś, czy nie.

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 24 listopada 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zrobie w sobote te badania. Dzieki za odp:)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wysłałam Ci zaproszenie bo chciałam do Ciebie napisać wiadomość prywatną.Mam nadzieję że przyjmiesz i będziemy mogły porozmawiać:)

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was przechodziła cytomegalię w I trymestrze?jakie była droga do pokonania?czy wszystko zakończyło się dobrze?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to pewne, ze zakażenie pierwotne? Masz dodatnie Igm, Igg i niska awidnosc??

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno tak... nie dali mi do ręki wyniku na awidność...boniu jak ja się boję:(

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halo halo czy nie ma tu żadnej dziewczyny która przechodzi bądź przechodziła przez cytomegalię w ciąży?nie mówcie że jestem tym jednym przypadkiem na sto...

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summerka tez jestem z Radomia:) może orientujecie się chociaż jaki lekarz może wystawić skierowanie do szpitala zakaźnego?musi to być ginekolog czy rodzinny?a jeśli ginekolog to może z prywatnego gabinetu czy tylko nfz?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smile, ja miałam skierowanie od zwykłego lekarza. Potem jedziesz na wolska w Warszawie i idziesz do okienka - mówisz, ze masz skierowanie i jesteś w ciazy i przyjmą Cie bez zapisów, tego samego dnia. Nie panikuj jeszcze, pewnie lekarka każe Ci powtórzyć badania u nich.

    Btw, u mnie tez podejrzewali zakażenie pierwotne, ale u mnie wyszła wysoka awidnosc.

    Z tego, co czytałam to Martynika miała zakażenie pierwotne w ciazy, a wszystko skończyło sie dobrze.

    A z jakiej dzielnicy jesteś?

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobno awidność wyszła niska ale wysłali próbki do badania do Wawy...czekam na wyniki, może w tym tygodniu będą.

    Martynika miała zakażenie pierwotne z tym, że ona była w 2 trymestrze, ja jestem w 1 i dlatego się martwię...tutaj nasi lekarze trochę olewają sprawę.Mi powiedzieli tylko żebym się nie martwiła i że po narodzinach obserwuje się dziecko.

    Jestem z Idalina.

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wygląda taka wizyta w zakaźnym?dają jakieś szczegółowe informacje? przeprowadzają jakiś wywiad?kurcze....tak bardzo się boję:(

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smile wrote:
    U mnie podobno awidność wyszła niska ale wysłali próbki do badania do Wawy...czekam na wyniki, może w tym tygodniu będą.

    Martynika miała zakażenie pierwotne z tym, że ona była w 2 trymestrze, ja jestem w 1 i dlatego się martwię...tutaj nasi lekarze trochę olewają sprawę.Mi powiedzieli tylko żebym się nie martwiła i że po narodzinach obserwuje się dziecko.

    Jestem z Idalina.

    A ja z glinic - blisko;)

    Tzn. leczyć i tak sie tego nie da. Ale, jesli masz możliwość, to zdobądź skierowanie i jedz do Wawy, moze nawet spróbuj lekarza chorób zakaźnych znaleźć prywatnie i niech Ci powiedzą, jakie badania po porodzie trzeba zrobic dziecku, jak postępować z nim dalej, co kontrolować, a moze wskażą szpital do porodu. Bo nie sadze, zeby w rmiu opieka neonatologiczna, w takim przypadku dała rade...

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy istnieje szansa, że jak obraz usg jest prawidłowy i amniopunkcja wyjdzie dobrze to wszystko będzie ok?czy to do samego końca jest jedna wielka niewiadoma?

    Kamiisia lubi tę wiadomość

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie wiem..,wiec nie pomogę. Kurcze, rozumiem co czujesz, bo ja, jak u mnie podejrzewali tez byłam przerażona, ale wszystko skonczylo sie dobrze, wiec moze u Ciebie tez tak bedzie? Podobno laboratoria czesto sie myla, jesli chodzi o CMV, a juz awidnosc to s ogole, bo tego kazdy lab nie robi.

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smile misie wydaje ze amniopunkcja wykaze czy wirus sie dostal do dzidzi czy nie. Takze jakby sie nie dostal (chyba jest ok 70%szans ze sie nie dostal) to juz bys sie uspokoila. No a jak sie dostal to i tak moze krzywd duzych nie zrobil.

    Sumnerka ty mialas zakazenie ponowne w 1 trymestrze? Wyszly ci igg i igm pozytywne? Ja tez sie od poczatku balam tego cholerstwa. Ale wyszlo mi ze go juz mialamw przeszlosci wiec chyba nawet reaktywacja nie jest taka niebezpieczna, nie?

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowatorka, tak mi wyszły Igm i Igg dodatnie, ale awidnosc wysoka, wiec albo reaktywacja zakażenia albo po prostu z racji ciazy parametry sie podniosły. Ale zanim zrobiłam awidnosc byłam u zakaznika i on jak zobaczył ilośc Igg i Igm, to mimo, ze dodatnie, to sadzać po ilości, stwierdził, ze to zakażenie stare, ake dla pewności wysłał mnie na awidnosc, no i z racji tego, ze wyszła wysoka, stwierdził, ze miał racje i to zakażenie stare;) co do reaktywacji, to mogła to tez byc, ale wtedy ryzyko, ze dziecko sie zarazi wynosi około 1%, a i wówczas powikłania nie sa poważne, wiec nie należy sie martwić (zreszta nic innego nie mozna zrobic, bo jesli chorowalas, to mozesz mieć reaktywacje, a na to nie masz wpływu, a i tak jest to lepsze niz nie chorować wcale).

    nowatorka lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No szczerze powiedziawszy jak zobaczylam w wynikach ze juz to mialam to mi ulzylo.

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • ktosik85 Koleżanka
    Postów: 65 19

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Smile,
    po części moją przygoda z CMV jest opisana w postach.

    Miałam robione badania na CMV w 2013 wtedy IGG było reaktywne, IGM niereaktywne.
    W 2015 r w lipcu ( 11tc)lekarz zlecił ponowne badanie i okazało się, że wyniki są dodatnie tzn IGM było na granicy ale wyszło dodatnie. Lekarz zlecił ponowne badanie. O wynikach dowiedziałam się w piątek, w sobotę robiłam awidność- wyszła wysoka.

    Dodam, że zakres referencyjny badań z 2015 nie podał się położnej i lekarzowi, powtórzyłam badanie i wyniki były następujące : IGG reaktywne, IGM niereaktywne.

    Moja ginka pracowała do końca sierpnia, bo była w ciąży wg niej awidność i drugie wyniki są na moja korzyść ale chciała doprowadzić sprawę do końca i dala skierowanie do poradni usg i badan prenatalnych w Poznaniu.
    Pojechałam do Poznania okazało się, że USG robił "guru od USG" i nie widział żadnych zmian, które mogłoby spowodować CMV.

    Potem robiłam trzy USG połówkowe (3 D)- lekarz wiedział o mojej przygodzie z CMV, za każdym razem badał małego bardzo dokładnie i wszystko jest ok
    ( przepływy, serduszko, mózg itp)lekarz powiedział, że gdyby było coś nie tak z maluchem to nie przybierałby na wadze itp. Maluszek rozwija się dobrze.

    Lekarz zaskoczył mnie, bo powiedział, ze jest wiele innych wirusów, które są bardziej niebezpieczne niż CMV.

    Termin mam 5.01.2016 i wierzę, że wszystko jest w porządku.
    U Ciebie tez będzie dobrze !

    sylwia
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ