X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Badania prenatalne- wyniki
Odpowiedz

Badania prenatalne- wyniki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martyna0802 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Proszę o pomoc w interpretacji mojego wyniku badań prenatalnych. Wg lekarza z certyfikatem FMF który wykonywał badanie, dziecko rozwija się prawidłowo.
    Aktualnie wg miesiączki jestem w 12+6, a dziecko w USG ma 13+4 (dziś wykonywałam badanie prenatalne).
    Wyniki:
    Fhr 154 (wg skali w połowie normy)
    Crl 7,5 cm (wg skali w połowie normy)
    Przeziernosc (NT) karku 1,8 mm
    Wymiar dwuciemnieniowy (BDP) 25 mm (również połowa normy)
    Ductus Venosus PI 1.37 i tu niestety ten wynik jest poza skalą lekko podwyższony.

    Ryzyko trisomii 21 1:3313
    Ryzyko trisomii 18 1:6136
    Ryzyko trisomii 13 mniejsze niż 1:20000

    Co może oznaczać lekko podwyższony wskaźnik DV przy innych prawidłowych parametrach ? Czy któraś z Was była w takiej sytuacji i wykonywała jakieś dodatkowe badania ?
    Czy to może wynikać z tego, ze dziecko jest 5 dni większe i normy są inne ?
    Nie wiem co mam myśleć, boje się ze moje dziecko ma wadę serca :(

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki wyglądają bardzo dobrze. Lekarz mówi ze wszystko ok, nie zamartwiaj się na zapas! ;)

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Martyna0802 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się naczytałam, ze przez to może nastąpić obumarcie dziecka, albo jakas wada serca.. masakra mogłam nie czytać nic w tych internetach :(

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 6 sierpnia 2021, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś Pappę? Czy lekarz Ci nie wyjaśnił tego podwyzszonego DV?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Martyna0802 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 01:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział ze wszystko jest w porządku. Nie robiłam pappy bo moim koleżankom powychodziły takie głupoty, ze tydzień płakały i nie spały. Musiały robić nifty i dopiero wtedy okazywało się, ze dzieci są totalnie zdrowe.
    Chciałam sobie tego oszczędzić. DV nie jest żadnym markerem trisomii, wiec wynik niewiele by wniósł biorąc pod uwagę inne prawidłowe parametry, No i nie jest on jakoś bardzo mocno ponad normę.

  • Martyna0802 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2021, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten wynik DV jest podwyższony o 0,07. Wiec No można by jeszcze powiedzieć ze na granicy normy. Naczytałam się historii na forach ze dzieci miały DV i po 2,5 i to wraz z rozwojem ciąży się normowało wiec mam nadzieje ze i u mnie będzie ok :)
    Może to tez wynikać z tego ze dziecko jest większe o 5 dni, a badania liczone dla norm 12+6.

  • Bea8407 Przyjaciółka
    Postów: 74 23

    Wysłany: 24 września 2021, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile masz lat kochana, dlaczego robiłaś badania prenatalne

    w4sq3e3kxjq5ipta.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ