X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Badania prenatalne w I trymestrze
Odpowiedz

Badania prenatalne w I trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 12 lutego 2015, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Mamusie!

    Mam pytanie odnosnie terminu USG genetycznego i testu podwojnego.

    Ginekolog powiedzial, ze test podwojny powinnam zrobic do 10 tyg, a USG do 12.

    Jak zadzwonilam do Laboratorium Diagnostyki Prenatalnej (bo tam mamy skierowanie) to Pani powiedziala, ze oba badania wykonuje sie w 12tyg. Pytala kiedy wychodzi 12 tyd, sprawdzilam szybko w kalendarzu - 3 marca - i umowila nas na ten termin.

    I tutaj pojawia sie moj dylemat, bo nie wiem czy dobrze podalam termin. 3 marca bedzie 12t + 0d, ale niby mowi sie na to 13 tydzien. I teraz sie zastanawiam jak powinno to byc liczone, czy nie powinnam wykonac badania tydzien wczesniej.

    Prosze doradzcie!

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • chcebycmama Autorytet
    Postów: 895 2249

    Wysłany: 16 lutego 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że tydzień wcześniej.

    Syn, roczek.
    Okruszek, 20 tydzień w brzuszku. :-)
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 16 lutego 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebycmama wrote:
    Ja myślę, że tydzień wcześniej.
    Ty mialas juz te badania?

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • IviQ Autorytet
    Postów: 1640 1341

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bajczesciej wykonuje się je w 12 tyg czyli 11+ ja miałam 11+6 ale widziałam i takie 12+
    ale Ty juz na pewno po badaniach i jak wyszły?

    1usawn154wlkwiec.png[/link]
    NT=1,0, 2,995 MoM B-HCG 0,620 Pappa T21 1 :98 Wynik po Nifty 1:238000000 Kornelek <3 :))))
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczy się zawsze skończone tygodnie, więc zapisałaś się idealnie. Wcześniej nie ma sensu, bo dziecko może być za malutkie. Ja byłam 12t5d i lekarz mowił, że jeszcze spokojnie mogłam poczekać tydzień.

    Co do krwi to mi kazał zrobić kilka dni przed, najpóźniej w dniu USG. Na pewno nie po USG.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione w 13t0d-tak mnie zapisał lekarz od prenatalnych.
    Po zrobieniu tych badan powiedzial,ze zupełnie nie ma potrzeby,żeby robila kolejne badania,czyli test z krwi...Ja widzę,ze prawie wszystkie przyszle mamy robią jedno i drugie badanie i teraz nie wiem czy to dobrze,ze mi powiedzial,ze jest niepotrzebne...

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dddodiii, ja nie robiłam PAPPA ani żadnych dodatkowych - one zawsze pokazują ryzyko i prawie zawsze rodzą się zdrowe dzieci. Jak poczytałam w necie o tym, to wyszło na to, że testów nie ma sensu robić i dziewczyny żałują, że się zdecydowały, bo tylko to był stres. Ja, pomimo, że miałabym je za darmo, zrezygnowałam.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa...no to pasuje :) No wlasnie czytałam,ze często dziewczyny robią z krwi i mimo,ze na usg wychodzi ok,to z krwi wychodzi ryzyko..Dziwne,ze tak jest,nie?
    Wg mnie powinno sie robic jak faktycznie na USG wyjdzie cos nie tak..

    polkosia lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ