X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Badania genetyczne
Odpowiedz

Badania genetyczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ole_86 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 października 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 7 tygodniu ciąży i maleństwo ma tętno 86/min. Po dzisiejszym USG lekarka powiedziała, że ta ciąża nie skończy się dobrze, Mam za mały pecherzyk żółtkowy o średnicy 4mm, poza tym reakcja kosmówkowa jest słaba. Jest to moja druga ciąża, pierwsza obumarła w 8 tygodniu. Ta zapewne skończy sie tak samo. Lekarka doradza, aby przed kolejnymi staraniami zrobić badania genetyczne sobie i partnerowi. Czy któraś z Was miała robione takie badania i czy w czymś pomogły? Boję sie, że każda kolejna ciaża będzie kończyć się tak samo :(

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 24 października 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wahaj się nawet przez chwilę, zrób te badania.
    Według mnie najważniejsze to na MTHFR i na krzepliwość krwi.
    Zróbcie je oboje.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 21 listopada 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zrobiliśmy po drugim poronieniu (w obu ciążach nie wykształciło się serduszko) MTHFR, przyswajanie kwasu foliowego przeze mnie oraz kariotypy.
    U mojego nic nie wyszło.
    U mnie wyszło, złe przyswajanie kwasu a wręcz mój organizm wcale go nie przyswaja no i zły kariotyp mi wyszedł z translokacją Robertsonowską.
    W trzecią ciąże zaszłam nim dostaliśmy wyniki badań. Mój gin powiedział, że ja jestem zdrowa tylko problem zaczyna się wtedy gdy chce mieć dziecko, bo mój kariotyp się źle dzieli.
    Żeby mieć dziecko to jest loteria. W tamtych dwóch ciążach źle się połączył mój gen, a teraz skoro dziecko rośnie i rozwija się prawidłowo musiało się dobrze połączyć.
    Na to lekarstwa nie ma. Gdy będziemy starać się o drugie dziecko to musimy liczyć sie z tym że znów będzie loteria i nim zajdę w prawidłowo rozwijającą się ciążę mogę znów kilka razy stracić maluszka...

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, przykro mi dziewczyny. My robiliśmy badania genetyczne płodu. Ciąża obumarła w 11 tygodniu. Nic o tym nie wiedziałam, a to trwało już 2 tygodnie. W pierwszej ciąży wszystko było dobrze, mamy synka. Za badania zapłaciliśmy prawie 1000 zł. Materiał był pobrany przy zabiegu łyżeczkowania. Tabletki nic nie dały, było krwawienie, ale płód został. Nawet teraz przykro mi o tym pisać. Z badań wynika, że to był niezły fuks, bo dziecko (dziewczynka) miało zespół Turnera. Ot tak. To spotyka jedną ciążę na 2.500. Nigdy więcej może się to nie powtórzyć.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ