X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Atopowe zapalenie skóry na dłoniach
Odpowiedz

Atopowe zapalenie skóry na dłoniach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mirelasiedla Koleżanka
    Postów: 53 2

    Wysłany: 12 września 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś zmagał się z azs na dłoniach? Co Wam pomagało? Skóra moich dłoni wygląda naprawdę źle.

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 12 września 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam takie ręce w zeszłym roku. Aktualnie mam zero zmian na rękach (zawsze miałam mniejsze lub większe, nigdy nie wyglądały dobrze, aż do tego roku).
    To co robiłam:
    1) Absolutnie unikałam kontaktów z mocniejszym detergentami, mycie naczyń i czegokolwiek innego tylko w rękawiczkach.
    2) Po każdym myciu stosowałam Retimax, a na noc żel z kolagenem lub po prostu jakieś mocno nawilżające kremy z jak najprostszym składem (bez perfum itd). Na ciało pomogła seria Atopicin https://verdelab.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/atopowe-zapalenie-skory
    3) Myłam tylko i wyłącznie pod chłodną lub letnią wodą.
    4) Zaczęłam używać delikatnych pianek (głównie tych do twarzy) do mycia rąk, zamiast mydeł w płynie.
    Tylko jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że mam także niedoczynność tarczycy, a to pogłębiało objawy, a od zeszłego roku zaczęłam również leczyć właśnie niedoczynność, więc to zapewne też pomogło w jakimś stopniu. No i od jakiegoś czasu biorę też suplementy, które mogą pomagać na skórę, np. kwasy omega itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2022, 12:11

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ