X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Arytmia w ciąży
Odpowiedz

Arytmia w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 7 marca 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czy którąś z Was, tak jak mnie, dopadła arytmia w ciąży? Chciałabym dowiedzieć się jak to u Was było, szczególnie w ostatnim trymestrze. Czy zalecili Wam leki (i jakie), jak przebiegał poród, czy minęło po narodzinach malucha?

    gann3e3k131pma53.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 7 marca 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam zdiagnozowaną arytmię i tachykardię okresową w 28 tygodniu ciąży. Doraźnie mogłam brać metocard. Raz go tylko brałam. Miałam cc ale nie ze względu na serce :). Teraz po porodzie mam czasem wysoki puls ale to pod wpływem nerwów tylko w stresujacych sytuacjach. Co do arytmi to nie wiem bo po porodzie nie miałam założonego holtera.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 8 marca 2019, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :)
    No to widzę że miałaś diagnozę na podobnym etapie co ja. Czy Ty też się tak kiepsko czułaś? Mi serce wali cokolwiek nie zrobię, przy minimalnym wysiłku czuję się jak po maratonie. Boję się strasznie co będzie dalej. Niby dali mi receptę na propanolol ale boję się go brać bo wiem, że wpływa też na serce dziecka. I nie wiem właśnie jak z tym porodem... Chciałabym bardzo SN ale zwyczajnie nie wiem czy dam radę

    gann3e3k131pma53.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 8 marca 2019, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak też mi tak waliło serce. Teraz tak mam tylko pod wpływem stresu ale w ciąży to nawet jak spokojnie leżałam w łóżku i nic nie robiłam to puls był wysoki tak około 130 po chwili przechodziło. Raz miałam napad puls 180 i pojechałam do szpitala bo po godzinie siedzenia w domu nie przeszło. Bałam się. Tam mi ten jeden jedyny raz dali medocard. Potem dostałam receptę do domu ale nie brałam bo nie było aż tak wysokiego pulsu. Skoczyło mi podczas cc do 170 ale nawet tego nie czułam tylko pani anestezjolog mi powiedziała, to raczej było na tle nerwowym. Na holterze też mi wyszedł puls 174 najwyższy którego również nie czułam. Na ekg i podczas echa serca wszystko ok, w tych badaniach nawet arytmia i tachykardia nie wyszły ale na holterze już tak. Badało mnie dwóch kardiologów w tym jeden podczas pobytu w szpitalu a do drugiego poszłam prywatnie. Obaj uważali, że spokojnie mogę rodzić sn. Więc myślę, że po konsultacji z kardiologiem nie musisz się obawiać już porodu. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 8 marca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To rzeczywiście ten Twój puls był strasznie wysoki! Naprawdę go nie czułaś?
    Ja mam z kolei puls około 90-100 więc tragedii nie ma ale bardzo czuję mocne bicie serca. Najgorszy to ten niepokój, czasami boję się zasnąć, mam różne głupie myśli typu, że się nie obudzę :/

    Przed ciążą miałaś jakieś problemy z sercem?

    gann3e3k131pma53.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 8 marca 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie czułam. Natomiast jak leżałam na stole operacyjnym to czułam dopiero jak był 120 i wtedy właśnie powiedziałam o tym doktorce a ona do mnie mówiła, że przed chwilą miałam 170 i nie czułam nawet. Nie miałam problemów przed ciążą z serce. Teraz jak mierzę ciśnienie to puls dużo niższy 70-80.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 8 marca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie trochę uspokoiłaś :) usłyszałam że w około 30% przypadków arytmia zostaje po ciąży, w lżejszym lub cięższym stopniu ale może jednak nie będzie tak źle. Byleby przetrwać te ostatnie tygodnie. Najgorzej że, tak jak pisałam, nie mogę normalnie nic zrobić bez zadyszki i tego okropnego łomotania w klatce :/

    gann3e3k131pma53.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 8 marca 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się, już teraz 3 trymestr, ostatnia prosta więc szybko Ci zleci :). Niestety znam to uczucie ale zobaczysz po ciąży minie na pewno

    Oleśka11 lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ