X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Anty TPO wyniki
Odpowiedz

Anty TPO wyniki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 27 października 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem po 4 poronieniu( dzis odebralam wynik anty TPO 233 przy normie do35 , wiec zdecydowanie podwyzszone...czy moze miec to wplyw na to, ze badanie robilam 5 dni po zabiegu lyzeczkowania?czy to niema znaczenia...

    monik84111
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 27 października 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atpo po takim zabiegu może trochę wzrosnąć (na tarczyce bardzo negatywnie wpływa stres) ale na pewno nie tak bardzo jak u Ciebie. Miałaś już kiedyś badana tarczyce czy to Twój pierwszy wynik? Miałaś pomiar TSH, fT3 i fT4 i USG tarczycy?

    monik84111 lubi tę wiadomość

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 października 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja wiem, tylko TSH jest bardzo czulym badaniem, skacze po stresie, po nieprzespanej nocy, po wysilku. Z tego co sie orientuje, przeciwciala ATPO i ATG, ft3 i ft4 są badaniami stabilnymi. Ja atpo i atg robie raz w roku, ft3 i ft4 przed ciaza raz na kilka mcy.

    Wiec wedlug mnie nie mialo to znaczenia. Aby wykluczyc hashimoto musisz zrobic caly panel tarczycowy lacznie z usg.

    monik84111 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 27 października 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    No wlasnie nierobilam w kierunku tarczycy nic:( wynik mnie przeraził dzis , jade do Lodzi na wizyte we wtorek czekam na reszte wyników, ale ten jest mało optymistyczny.

    Edwarda20 piszesz o zrobieniu calego panelu tarczycowego, czy myslisz ze ten wynik swiadczy ze mogła byc to przyczyna poronien? Jezeli moglabys mi napisac wiecej szczegolow dotyczacych tych paneli bede wdzieczna....

    monik84111
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 27 października 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik84111 wrote:
    No wlasnie nierobilam w kierunku tarczycy nic:( wynik mnie przeraził dzis , jade do Lodzi na wizyte we wtorek czekam na reszte wyników, ale ten jest mało optymistyczny.

    Edwarda20 piszesz o zrobieniu calego panelu tarczycowego, czy myslisz ze ten wynik swiadczy ze mogła byc to przyczyna poronien? Jezeli moglabys mi napisac wiecej szczegolow dotyczacych tych paneli bede wdzieczna....
    Podwyższone anty-TPO świadczy o tym, że prawdopodobnie masz autoimmunologiczne zapalenie tarczycy - Hashimoto. Pozostałe wyniki dobrze byłoby zrobić aby ocenić jak bardzo przeciwciała zniszczyły tarczycę. Moja jest w zaniku.
    Niewyrównane hormony tarczycy mogą być przyczyną poronienia.
    TSH jest hormonem przysadki mózgowej, ale jest bardzo czuły na zmiany w tarczycy i duża część endokrynologów opiera się tylko na tym.
    Ft3 i Ft4 to są hormony tarczycy, ale jak już wspomniano wyżej sa raczej niestabilne i ciężko się na nich opierać.
    Jeśli rzeczywiście podwyższone anty-TPO oznacza u Ciebie Hashimoto i w konsekwencji niedoczynność tarczycy, to prawdopodobnie będziesz brała syntetyczne Ft4. Jak ja zostałam zdiagnozowana, to była dla mnie tragedia, ale nauczyłam się z tym żyć :) I tabletka z rana, to tak jak mycie zębów.

    Edit: a no i USG :) bardzo ważne przy potwierdzeniu diagnozy, ale z tym to już koniecznie do lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2017, 17:16

    monik84111 lubi tę wiadomość

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 27 października 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaburzenia pracy tarczycy mogą być przyczyna kłopotów z płodnością albo i nawet poronień ale to o niczym nie przesądza. Ja też mam niedoczynnosc tarczycy i Hashimoto, zdiagnozowane prawie rok temu, tarczyca w zaniku, biorę Euthyrox, w ciąże zaszłam bez problemu, lekarz kazał tylko od razu brać wyższa dawkę leku żeby pokryła nie tylko moje ale tez i dziecka zapotrzebowanie. Na ovufriend jest tez taki temat o tarczycy i problemach z ciąża, dużo dziewczyn tak pisze o swoich problemach z tarczyca i poronieniach.
    Z Hashimoto da się żyć, trzeba tylko brać leki, chodzić regularnie do endokrynologa, robić badania, ważna jest tez dieta i unikanie stresu. Niestety leki leczą tylko skutek Hashimoto jakim jest niedoczynnosc tarczycy i za mało hormonów tarczycy, niestety nie da się wyleczyć samej Hashimoto ale można na tyle złagodzić jej objawy że nie wpływa na życie. Dużo czytałam na temat prób „leczenia” Hashimoto dieta i suplementami diety ale jeszcze nie próbowałam z racji ciazy.
    Koniecznie daj znać jak reszta badań! Szkoda, ze nikt Ci nie zbadał tarczycy po poprzednich poronieniach, teraz to raczej standard. A i pamiętaj że Hashimoto jest często rodzinne w lini kobiecej, wiec możesz powiedzieć kobietom z rodziny żeby się przebadały. U mnie dzieki temu siostra dowiedziała się, że tez jest chora.

    monik84111 lubi tę wiadomość

  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 27 października 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Bardzo dziekuje dziewczyny za odpowiedz!!!

    Jesli chodzi o moje poprzednie poronienia, moj lekarz stwierdzil, zeby probwać, poniewaz zmienil sie partner...:) i bedzie wszystkoo ok...zrobilam sobie dla swietego spokoju wtedy hormony progesteron, prolaktyna/estradiol/ i wszystko bylo w normie, w ciaze tez w sumie zaszlam szybko bo w 3 cyklu
    W poniedzialek odbieram reszte badan a we wtorek wizyta w łodzi , mam nadzieje ze rozwieje wszystkie moje obawy i watpliwosci i powie co dalej robic....bo juz jestem klebkiem nerwow

    monik84111
  • ole_86 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 listopada 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety znam to podejście lekarzy, ginekolodzy niestety czesto bagatelizują poronienia u pacjentek. Sama jestem po 2 poronieniu, ciąża zawsze zatrzymywała się na 8 tygodniu. Z zajściem w ciażę też nie miałam problemów, bo podobnie zachodziłam w 3 cyklu. Lekarka stwierdziła, że może należy zrobić badania genetyczne ale w sumie one nic nie powiedzą i trzeba próbowac dalej napewno się uda, ale ile razy można przeżywać stratę nie jesteśmy maszynami.
    Nie dostałam skierowania na żadne badania, natomiast poczytałam troche na tem temat i zrobiłam sobie badania, które każda kobieta powinna zrobić po poronieniu:
    -przeciwciała antykardiolipidowe
    -antykoagulant tocznia
    -ana screen
    -przeciwciała anty TPO
    -przeciwciała anty TG
    -przeciwciała przeciwko antygenom łozyska
    dodatkowo zbadałam poziom witaminy D

    Okazało się, że pomimo prawidlowych badań tarczy przed ciażą, wyszedł mi nieprawidłowy wynik przeciwciał anty TG, 4 krotnie powyżej normy. Dodatkowo poziom witaminy D był kilkakrotnie niższy niz norma.
    Lekarz stwierdził, że przecież wszyscy mamy niedobór witaminy D, ale chyba zapomniał o fakcie jak ważną role odgrywa ta witamina (a właściwie prohormon) w prawidlowym funkcjonowaniu tarczycy.
    Wziełam sprawy w swoje ręce i bedę szła do endokrynologa, mam nadzieję, że wkońcu dowiem sie dlaczego kazda ciaża kończy się niepowodzeniem.
    Za Ciebie też mocno trzymam kciuki, najważniejsze jest to aby poznać przyczynę.

  • cuddlemuffin Autorytet
    Postów: 723 1096

    Wysłany: 22 listopada 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i ja niestety dolaczam- wczoraj dzwonil gin ze mam aTPO 180 przy normie do 45, tsh 4, ft3 i ft4 w normie ale i tak dal mi eutyrox i skierowanie do endokrynologa, wizyta we wtorek. Umieram z nerwów bo jestem po porobieniu w 12 tygodniu ciąży a teraz 8 tydzien leci i strasznie sie boje, ze tego okruszka tez stracimy....

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ