X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Anemia w ciąży
Odpowiedz

Anemia w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy macie jakieś sprawdzone sposoby na anemię w ciąży? Pojawiła mi się w drugim trymestrze i mimo zróżnicowanej diety i przyjmowania "końskiej dawki" żelaza w tabletkach wyniki poprawiły mi się tylko nieznacznie i nadal są nieco poniżej normy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj może soku z buraka. Nie próbowałam jeszcze, też mam lekką anemię, ale inne dziewczyny to stosowały.

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Kupiłam sokowirówkę i piję od jakiegoś tygodnia prawie codziennie po szklance/ dwie. Na razie nie ma efektów :( Może zwiększę dawkowanie..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do buraków dodaj troszkę szpinaku lub pietruszki (natki) ;) możesz w ciągu dnia przegryzać pestki dyni ;)

  • Puglia Koleżanka
    Postów: 48 9

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie tez wyszla anemia i lekarz powiedzial, ze nie ma co czekac, bo w 3 trymestrze dziecko bedzie czerpac jeszcze wiecej i zrobili mi wlew zelaza dozylnie. Troche sie balam, ale wszystko poszlo dobrze. Ponoc nie jest to czesta praktyka w ciazy, ale nie bylo innego wyjscia, bo lekarz powiedzial, ze jak juz wartosci sa bardzo niskie to organizm slabo uzupelnia zapasy nawet przy sumplementacji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dostałam rozpiskę z dietą, to właśnie miałam napisane, zeby nie jeść szpinaku. Za to warto jarmuż zamiast niego :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szpinaku, to ogólnie obalono ten mit, że zawiera dużo żelaza, a poza tym nie należy jeść go w dużych ilościach ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "W 1890 roku jeden z amerykańskich naukowców prowadził szczegółowe badania nad szpinakiem. Jego asystentka, zamiast wpisać w raporcie, że 100 gramów szpinaku zawiera 3 miligramy żelaza, pomyliła się i napisała 30. Dzięki jej niedopatrzeniu szpinak zyskał sławę nadzwyczaj zdrowego warzywa."

    http://zywieniewsporcie.com/mit-buraka-i-szpinaku/

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za porady. Też słyszałam tą historię o szpinaku :) Tak naprawdę żelaza ma mniej więcej tyle ile inne liściaste warzywa zielone :)
    Transfuzja krwi w ciąży faktycznie trochę może przerażać, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale jak będzie trzeba to trudno..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alikar ja mam problem z przyswajaniem zelaza i tabletki prawie na mnie nie dzialaja lecz w ciaxy bralam Szelazo i ladnie mi podwyzszyl wynik tzn nie jakos super ale jedak. Do tego zelazo jest w zoltku jajka mowia tez o buraczkach ale duzo by trzeba ich zjesc zatem mozna kupic w aptece tabletki z suszonych burakow ja kiedys je jadlam i ok ☺moja kolezanka bedac w ciazy tymi tabletkami pieknie podbudowala sobie poziom zelaza i hemoglobiny. No i miesa czerwone jezeli ktos nie jest wegetarianinem ☺ watrobke w ciazy odradzam bo ona zbiera toksyny wiec moze szkodzic i mamie i dziecku. A zelazo dozylne to ostatecznosc ale pieknie podbija wynik i to na dosc dlugo ale to juz w sxpitalu musza zrobic. Powodzenia i polepszenia wynikow ☺

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 2 maja 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za wszystkie dobre rady :) Na początku faktycznie się spinałam z jedzeniem- robiłam soki z buraka, jadłam natkę pietruszki (o ile można ją było dostać zimą), kaszankę i czerwone mięsa (mimo, że przed ciążą byłam w 90% wegetarianką) i inne rzeczy, które sugerowałyście. Plus dużo orzechów i suszone morele bez konserwantów, które bardzo lubię. Morele sugerowała znajoma położna, która sama jest wegetarianką i wg niej wbrew powszechnej opinii żelazo najlepiej wchłania się z roślin, a nie z mięsa. Ile w tym prawdy nie mogę powiedzieć, ale jak przestałam jeść mięso (nie będąc w ciąży oczywiście) to wyniki krwi mi się bardzo poprawiły- wzrosła hemoglobina i krwinki czerwone, a wcześniej były bliżej dolnej granicy, więc może coś w tym jest
    A wracając do bycia w ciąży chyba trzeba mi było uzbroić się w cierpliwość zażywając tabletki z żelazem- sorbifer. Wyniki krwi stopniowo poprawiały się z miesiąca na miesiąc. Nawet przez ostatnie 1,5 miesiąca miałam dosyć soku z surowego buraka i ani razu go nie zrobiłam, bo mi uszami wychodził. Muszę się przyznać, że do jedzenia podchodziłam trochę niedbale i jadłam na co w danej chwili miałam ochotę bez wczuwania się w zdrowe odżywianie. O dziwo dwie ostatnie morfologie wyszły najlepiej- wszystko w normie :)
    No my już niedługo finiszujemy w dwupaku, więc koniec z żelazowymi tabletkami.
    Pozdrawiam Was serdecznie!

  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 8 maja 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy miałyście anemię już na początku ciąży?

    590f1787e23e5.png
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam z tematem - czy ktoś miał/ma anemia w ciąży? Przy jakich wartościach lekarz kazał przyjmować leki?

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ