X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje anemia a wymioty po suplementach
Odpowiedz

anemia a wymioty po suplementach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Yellow Debiutantka
    Postów: 8 19

    Wysłany: 1 października 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam problem z anemią. Jestem obecnie w 20 tygodniu i wyszła mi w morfologii hemoglobina 10,8. Pozostałe parametry są ok. Lekarz zalecił mi Tardyferon w dużej dawce, co wywołuje u mnie straszne wymioty, tak że nic nie mogę jeść. U mnie jest o tyle kiepsko, że wymiotowałam do końca 4 miesiąca i teraz niedawno mi dopiero to minęło. Miałam te niekontrolowane wymioty i byłam 2 razy w szpitalu. Mam tym wykończony żołądek, dlatego pewnie tak reaguje. Psychicznie też już ciężko to znoszę. Kiedy minęły wymioty i wreszcie zaczęłam jeść strasznie się ucieszyłam. Zdrowo się odżywiam i w końcu mogę dostarczyć dzidzi i sobie składników odżywczych. Powiedzcie mi, co robić? Przecież łykając sztuczny suplement i wymiotując nadal nie jedząc chyba nie polepszę sprawy. Czy nie lepiej po prostu jeść sporo mięsa i innych rzeczy zalecanych przy anemii? Biorę dodatkowo jeszcze Fembion, on też ma żelazo 28 mg. Będę często robić morfologię i obserwować sytuację. A może znacie jakieś preparaty z żelazem, które aż tak nie podrażniają żołądka. Dziewczyny, powiecie to tylko wymioty, ale mój organizm jest tym wyczerpany, schudłam 10 kg i muszę jeść, aby nadrobić wagi. Trochę chaotycznie napisałam, ale mam nadzieję, że ktoś zechce coś podpowiedzieć.

    Dreams come true.. :)
  • Yellow Debiutantka
    Postów: 8 19

    Wysłany: 1 października 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, dopiero zauważyłam że jest już wątek o anemii. Nie ma tam jednak problemu wymiotów. Dodam jeszcze, że czuję się dosyć dobrze, nie jestem jakoś bardzo osłabiona, nie kręci mi się w głowie, co miało miejsce wcześniej właśnie gdy wymiotowałam.

    Dreams come true.. :)
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 1 października 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yellow ja również biorę Tardyferon codziennie po jednej tabelce i do tego Prenatal Duo gdzie też jest żelazo 60mg. Przed Tardyferonem jadłam codziennie mięso i do tego buraki i piłam sok z buraków. Jednak mimo tego hemoglobina spadała a żelazo jeszcze bardziej. W 7 tygodniu ciąży miałam żelazo 184, w 16 tygdniu 120, w 20 tygodniu 49. Hemoglobina trochę lepsza 12,1. Wymiotów nie mam ale za to codziennie biegunki. Też się bardzo martwię, że przez te biegunki nie wchłania się wszystko tak jak trzeba. Za tydzień mam wizytę dopiero to się zapytam pani doktor. Więc dołączam się do Twojego wątku. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam sprobowac preparat o nazwie Szelazo to nie blad tak sie nazywa ten suplement. Ja go bralam w ciazy tylko ja nie wymiotowalam a za to mialam cala ciaze z corka mega mdlosci do tego mam problem z przyswajaniem zelaza.
    No i zdrowe jedzenie: Mieso,buraki,natka pietruszki. Wyniki byly niskie ale utrzymywaly sie w miare na poziomie wlasnie ok 10.
    Zdrowia życze <3

    Ania0306 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ