X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 3 listopada 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na temat swojego testu rozmawiałam z dr Moniką Jurkowską z Genomedu. Ona jest przekonana, że w przypadku pomyłki płci nie ma mowy o błędzie ludzkim i raczej na pewno doszło do zespolu znikającego bliźniaka. A ja osobiście jakoś sceptycznie do tego podchodzę.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 4 listopada 2021, 02:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaata wrote:
    Ja dwa słowa na temat Sanco. W 13 tygodniu robiłam test i wyszło, że zdrowy chłopczyk. Następnie podczas 2 badań USG lekarz nie mógł dopatrzeć się chłopczyka i upierał się, że córka. Na połówkowym inny już lekarz powiedział, że córeczka na bank i mam się skontaktować z Genomedem bo coś jest nie w porządku. Poza niezgodnością co do płci, w USG cała reszta ok. Zadzwoniłam do Genomedu, zdecydowali się powtórzyć test, nowy wynik - kariotyp pk, dziewczynka, chromosomu Y nie wykryto.... Mam mieszane uczucia co do wiarygodności tego badania i nie wiem czy było warto. Miałam tylko zamęt w głowie.
    Kurczę, było tu już kilka historii, że właśnie Sanco zostało zle wykonane i źle podana płeć. :/ Z innym nipt się to nie zdarzyło.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 4 listopada 2021, 02:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaata wrote:
    Ja na temat swojego testu rozmawiałam z dr Moniką Jurkowską z Genomedu. Ona jest przekonana, że w przypadku pomyłki płci nie ma mowy o błędzie ludzkim i raczej na pewno doszło do zespolu znikającego bliźniaka. A ja osobiście jakoś sceptycznie do tego podchodzę.
    Może ona ma rację, w końcu się na tym zna?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 4 listopada 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znam taka historie o nifty tez

    uIHap1.png
  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 4 listopada 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, ze mam lekkie rozkminy.
    USG wyszło idealne, NIFTY PRO wszystkie ryzyka niskie. Z biochemii ryzyko skorygowane Trisomii 21 1:2613, trisomia 13 i 18 kazda >1:20000. Więc jak sama genetyk stwierdziła są to niskie ryzyka. Ale, powiedziała że oczywiście mam prawo do amniopunkcji. I ona jako lekarz zaleca ja wszystkim pacjentka ktore maja do niej wskazania (a ze my mielismy juz dziecko z ZD to takie mamy).

    I z jednej strony czuje, ze jest okej i ze wszystkie badania pokazuja ze jest ok, wiec po co ryzykowac z amniopunkcja.
    A z drugiej strony moj wewnetrzny strach mówi, ze moze warto ją zrobic.
    I nie wiem. Przegadam jeszcze sprawe z moim ginekologiem.

  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 4 listopada 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie pełna amniopunkcja też dobrze wyszła, takze powoli oddycham z ulgą

    sercewplecaku, Nalia lubią tę wiadomość

    uIHap1.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 5 listopada 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coma, możesz zacząć cieszyć się ciążą bez obaw i wracaj do kwietniówek :)

    Sercewplecaku, myślę, że wszystkie badania jednoznacznie wskazują, że dziecko jest zdrowe i powinnaś zająć się już tylko wyprawką i oczekiwaniem na ruchy, a nie kolejnym kilkutygodniowym stresem z powodu diagnostyki inwazyjnej.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • MamaRo Ekspertka
    Postów: 198 175

    Wysłany: 27 listopada 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 👋
    Pytanko do zorientowanych !
    Czy ktoś mógłby powiedzieć mi jakie są normy dla wolnego beta i białka pappa ?!?
    Wiem że najlepiej jak jest ok 1, ale jaki jest maks ? Kiedy trzeba zacząć sie martwić? Jak jest powyżej ilu ?!

  • MamaRo Ekspertka
    Postów: 198 175

    Wysłany: 29 listopada 2021, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy te liczny powyżej 2,52 (wolne beta) i poniżej 0,5 (pappa) w przypadku trisomii 21, które jako jedyne udało mi się znaleźć są słuszne?? Bo ogólnie mam wrażenie że te normy to jakaś pilnie strzeżona tajemnica😒 nigdzie nie da się znaleźć🧐

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 29 listopada 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaRo z tego co pamietam to tak jak piszesz, podejrzenie t21 jest gdy beta jest powyżej 2,5 mom a białko poniżej 0,5 mom…gdzieś kiedyś znalazłam te normy MOM dla trzech trisomi ale nie mogę tego odnaleźć 🙄
    Ale! pamiętaj że to tylko statystyka

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • MamaRo Ekspertka
    Postów: 198 175

    Wysłany: 29 listopada 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedź ❤
    Ja właśnie nie bardzo potrafię zrozumieć mojego ryzyka 1:717 (podstawowe 1:267)
    Usg wzorowe, białko pappa 0.67 mom, wolna beta 2,19mom... wiec teoretycznie tragedii nie ma... a ryzyko pośrednie 😒 męczy mnie to bardzo 😔

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 29 listopada 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem że ziarno niepokoju zostało zasiane ale wyniki masz dobre, ryzyko tez nie jest wysokie :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • MamaRo Ekspertka
    Postów: 198 175

    Wysłany: 29 listopada 2021, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki 🙏 Potrzebowałam chyba żeby ktoś tutaj mi to powiedział... Cały czas nie rozumiem dlaczego niby wszystko w normie (poza wiekiem 36 lat) a jednak wyliczone ryzyko jest pośrednie...
    Spróbuję zmienić nastawienie bo narazie nie mogę myśleć o niczym innym 😖

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 30 listopada 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Ro to jest tylko statystyka która sugeruje że jedna osoba na 717 urodziła chore dziecko a 716 było zdrowych :) Lekarz co Ci powiedział ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • MamaRo Ekspertka
    Postów: 198 175

    Wysłany: 30 listopada 2021, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Że to dobry wynik i że jak chce mogę zrobić badanie dna ale one są bardzo drogie... jednym słowem dał do zrozumienia ze wyniki są ok i nie warto wydawać 2,5 tysiąca na to badanie... zrobił usg, powiedział że piękny dzidziuś, powiedział że piękne przepływy i tyle🤷‍♀️ ... ale wiadomo jakie jest serce matki... zawsze zatroskane ❤
    Żałuję bardzo że zrobiłam tą pappe... zwłaszcza że nie sugeruje jednoznacznie że coś jest nie tak... a ta cholerna statystyka zabiera radość z ciąży 😖
    Nie marudzę już bo wiem że jak czytają to dziewczyny w naprawdę trudnej sytuacji to krew je zalewa i wcale się nie dziwię...
    Dziękuję raz jeszcze za dobre słowo ❤

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 30 listopada 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz są tutaj zwolenniczki i przeciwniczki testu pappa, ja akurat należę do tych pierwszych.. w l ciąży wyszło mi ryzyko 1:77 i mimo że amniopunkcja nie potwierdziła t21 to skrajnie niskie białko sugerowało o problemie łożyska co się niestety potwierdziło 😞 w drugiej ciąży nie wyobrażałam sobie nie zrobić testu, musiałam wiedzieć czy z łożyskiem tym razem jest wszystko ok i tym razem było 🙂 pappa to tylko statystka która służy do "wyłapania możliwych problemów". Nawet jak wyjdzie ryzyko 1:2 to wcale nie znaczy że dziecko będzie chore, trzeba jedynie pogłębić diagnostykę..
    Spokojnej ciąży 😗

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • MamaRo Ekspertka
    Postów: 198 175

    Wysłany: 30 listopada 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję 😚

  • Paaula Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 listopada 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możecie mi powiedzieć ile czekałyście na wynik Nifty Pro w ostatnim czasie? Strasznie się martwię.
    Przeczytalam sporo Waszych historii, ale może znacie jakieś podobne do mojej? Jak się zakończyły?
    Przeziernosc karku 2,6, niska pappa 0,5 mom. Pozatym żadnych innych markerow. Ryzyko ZD 1:180.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2021, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dołączam do Was.
    W poniedziałek zrobiłam test Nifty pro i nadal czekam ma wyniki jak na szpilkach… godziny wloką się niemiłosiernie i z jednej strony już bym chciała dostać wyniki a z drugiej tak bardzo się boje :( Ale od początku. Aktualnie 11+ 2 tc. Od początku ciąży byłam zdecydowana wykonać badanie NIPT bez żadnych podstaw lecz z racji wieku (39 lat) Dwa lata temu tez to zrobiłam ( wtedy panorama ) wynik bardzo dobry, synek urodził się cały i zdrowy . Nie robiłam nigdy pappy ( i teraz tez nie mam takiego zamiaru )
    Wszystko byłoby fajnie gdyby nie moja wizyta u ginekologa na usg przez nifty… wtedy był to 9+6 tc. Poprosiłam aby lekarz sprawdził czy z dzidzia wszystko ok przed badaniem. Podczas badania lekarz stwierdził duże NT 3 i powiedział ze może to świadczyć o wadach. Potem głośno zastanawiał się czy przypadkiem nie mierzy worka owodniowego … i stwierdził ze sam nie wie czy to na pewno NT… No masakra . Poruszał dzidzią i próbował odkleić tę otoczkę która jak dla mnie wyglądała jak pęcherz ale ja się na tym nie znam. Właściwie niczego więcej nie dowiedziałam się , tylko tyle ze wielkość płodu odpowiada wieku ciąży. Ani dokładnego pomiaru nie podał, ani tętna tylko to nieszczęsne NT które nie wiadomo czy było właściwym NT… ale moja wyobraźnia już pracuje i widzę wszystko w czarnych barwach. I tak wiem ze nie powinien był robić takiego pomiaru na tak wczesnym etapie bo dziecko jest za małe.. ale co mi teraz stresu zafundował to moje :(

  • Agaczi91 Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzka jeśli to ma być Twój lekarz prowadzący ciążę to ja już bym jednak szukała innego:/ jak się na czymś nie zna, nie zabiera się za to. Jeśli nie można czegoś zmierzyć bo za wczesna ciąża to się to mówi wprost pacjentce. Ty nie musisz się na tym znać ani o tym wiedzieć. Jeśli tak mają wyglądać kolejne wizyty to szykuj się na kolejne stresy w ciąży. Następnym razem znów może gdybać widząc coś lub nie widząc i nawet dobry wynik nipt Cię nie uspokoi. A po co? Wierze że możesz znaleźć lekarza, który ogarnia temat:) zwłaszcza w dzisiejszych popieprzonych dla kobiet czasach należy mieć ginekologa, który zna się na fachu i jest wsparciem dla pacjentki. Życzę spokoju!:)

    Izzka, sercewplecaku lubią tę wiadomość

    klz9jw4z5ulte5q3.png
    f2wl2n0aen3q8smb.png
‹‹ 608 609 610 611 612 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ