X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 21 października 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opowiem Wam co dalej - otóż, z panoramy wyszło mi wysokie ryzyko dla 3 wad letalnych, w związku z niską frakcją DNA wymusiłam powtórkę badania i dorobiłam NIFTY PRO, obydwa wyniki są prawidłowe, pokazują, że chłopczyk jest zdrowy genetycznie.

    Jutro mam amnio z mikromacierzą, ciekawe jak ta historia sie skonczy...

    Umka lubi tę wiadomość

    uIHap1.png
  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 21 października 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coma zaciskam najmocniej kciuki, za dobry wynik amnio 🙏🏻❤️ Wynik nifty daje nadzieję, że wszystko skończy się dobrze.

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 21 października 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Opowiem Wam co dalej - otóż, z panoramy wyszło mi wysokie ryzyko dla 3 wad letalnych, w związku z niską frakcją DNA wymusiłam powtórkę badania i dorobiłam NIFTY PRO, obydwa wyniki są prawidłowe, pokazują, że chłopczyk jest zdrowy genetycznie.
    To jest jakiś szok co się dzieje. Dużo siły dla Ciebie! choć wykazałaś się już mega z tą powtórka badania i niską frakcja!

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6189

    Wysłany: 22 października 2021, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    coma wrote:
    Opowiem Wam co dalej - otóż, z panoramy wyszło mi wysokie ryzyko dla 3 wad letalnych, w związku z niską frakcją DNA wymusiłam powtórkę badania i dorobiłam NIFTY PRO, obydwa wyniki są prawidłowe, pokazują, że chłopczyk jest zdrowy genetycznie.
    Jutro mam amnio z mikromacierzą, ciekawe jak ta historia sie skonczy...
    Coma, ja od początku wierzę, że ten wynik z panoramą to jedna wielka pomyłka! Tak dobre usg przy tr 13 i 18...normalnie niemożliwe. A kolejny wynik nifty tylko mnie w tym utwierdza. Jestem przekonana, że amnio wyjdzie prawidłowo. Wzięłaś fisha, żeby poznać wstępnie szybki wynik?
    Będzie dobrze, kochana. Na 100%. Całe szczęście, że nie zdecydowałaś się na terminację wcześniej...

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Marcelina715 Ekspertka
    Postów: 202 156

    Wysłany: 22 października 2021, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sercewplecaku,
    Trzymam kciuki, aby tym razem wszystko było w porządku.

    sercewplecaku lubi tę wiadomość

    Listopad 2018 - syn
    Styczeń 2021 - córka.
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 23 października 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie wzięłam fisha, fish nie rozpoznałby triploidii, bardziej mi zależało na mikromacierzy, a to dopłata 2100 i tydzień czekania. Tydzień już wytrzymam. Chociaż mikromacierz też może nie wychwycić triploidii i dopiero pełny kariotyp pokaże, a to bedzie po 3-4 tygodniach. Takze no, ciezka ta ciaza psychicznie.

    Pocieszam się, że serio świetni ludzie mi robią badania, najlepsi specjaliści w Warszawie i nikt nic nie wychwycił jeszcze na usg. Ale wiecie jak to jest - potem może być połówkowe i bach.

    uIHap1.png
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 23 października 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to właśnie jest jeśli chodzi o relacje usg prenatalne go do połówkowego? Czy jest opcja że po bardzo dobrym prenatalnym wyniki połówkowego będą zle?

  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 23 października 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo wrote:
    Jak to właśnie jest jeśli chodzi o relacje usg prenatalne go do połówkowego? Czy jest opcja że po bardzo dobrym prenatalnym wyniki połówkowego będą zle?

    Pewnie ze tak, połówkowe jest chyba najważniejsze jeśli chodzi o wady rozwojowe, ale genetyczne tez mogą wyjść na tym etapie dopiero.

    Kobobo lubi tę wiadomość

    uIHap1.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 23 października 2021, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo wrote:
    Jak to właśnie jest jeśli chodzi o relacje usg prenatalne go do połówkowego? Czy jest opcja że po bardzo dobrym prenatalnym wyniki połówkowego będą zle?
    Tak, bo dziecko jest większe i więcej widać.

    Kobobo lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 24 października 2021, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak się robiło jakiś test NIFTY, który wykluczył trzy trisomie? To jak rozumiem ewentualnie jakieś inne wady się mogą ujawnic? (chociaż to przecież nigdy niczego nie można być pewnym, zwłaszcza jak czytam o tych Waszych przejściach, nipojete)

  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 25 października 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek miałam USG. Wyszło idealnie! Lekarz powiedziała, że nie ma żadnych zastrzeżeń ♡ zobaczymy co jeszcze wyjdzie z biochemii.
    We wtorek oddałam krew na NIFTY, więc czekam jak na szpilkach na wynik.

    Ale to USG dało mi ogromna nadzieje :)
    Trzymajcie za nas kciuki :)

    coma, Melek, Kobobo, Umka lubią tę wiadomość

  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 25 października 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobobo, nie myśl o tym ;) jak jest dobrze to jest dobrze. Jasne, że mogą wyjść różne rzeczy później, ale jak pappa wyszła dobrze, usg dobre, nifty dobre to w ogóle nie ma powodu żeby rozważac czarne scenariusze.

    sercewplecaku, trzymam kciuki, ja w poniedziałek pobrałam krew na nifty i w kolejny poniedziałek był wynik wiec juz mozesz powoli wyczekiwać.

    Kobobo lubi tę wiadomość

    uIHap1.png
  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 25 października 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dostałam wyniki NIFTY.
    Nic nie wykryto!! Wszystkie prawdopodobieństwa niskie !!

    Boże jestem zapłakana ze szczęścia ♡

    Spodziewam się chłopaczka ♡8

    Kobobo, coma, mikka86, pik86, Umka lubią tę wiadomość

  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 25 października 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sercewplecaku wrote:
    W piątek miałam USG. Wyszło idealnie! Lekarz powiedziała, że nie ma żadnych zastrzeżeń ♡ zobaczymy co jeszcze wyjdzie z biochemii.
    We wtorek oddałam krew na NIFTY, więc czekam jak na szpilkach na wynik.

    Ale to USG dało mi ogromna nadzieje :)
    Trzymajcie za nas kciuki :)

    Cieplutko pozdrawiam i mocno trzymam kciuki żebyś otrzymywała wyłącznie takie wiadomości. Gratuluję ❤

  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 29 października 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mikromacierzy zdrowy chłopak, czekam jeszcze na pełna hodowle zeby sprawdzic czy na pewno
    nie ma triploidii, ale już trochę spokojniej.


    Jak widać te NIPT są trochę z dupy jednak.

    Kobobo, sercewplecaku, Nalia, Aneta8, edka85 lubią tę wiadomość

    uIHap1.png
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 1 listopada 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dwa słowa na temat Sanco. W 13 tygodniu robiłam test i wyszło, że zdrowy chłopczyk. Następnie podczas 2 badań USG lekarz nie mógł dopatrzeć się chłopczyka i upierał się, że córka. Na połówkowym inny już lekarz powiedział, że córeczka na bank i mam się skontaktować z Genomedem bo coś jest nie w porządku. Poza niezgodnością co do płci, w USG cała reszta ok. Zadzwoniłam do Genomedu, zdecydowali się powtórzyć test, nowy wynik - kariotyp pk, dziewczynka, chromosomu Y nie wykryto.... Mam mieszane uczucia co do wiarygodności tego badania i nie wiem czy było warto. Miałam tylko zamęt w głowie.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 1 listopada 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :o niezła historia..

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6189

    Wysłany: 3 listopada 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj coma, ile wyjętych tygodni z życia miałaś przez panoramę i pappa.... Dlatego ja po dobrym usg podziękowałam za jakiekolwiek badania z krwi. Wystarczy mi to, że w pierwszej ciąży przez 3 tygodnie żyłam w stresie z powodu złej biochemii. A dziecko było zdrowe.

    Umka lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 3 listopada 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz - to dużo zależy od osoby, jednak mam z tyłu głowy to, że ZD i wiele innych wad genetycznych może być niewidocznych na USG 1 trymestru, a ja lubię wiedzieć. Ogólnie uważam nadal i pappę i NIPT za dobre badania, bo pomagają przesiewowo wyłapać przypadki wymagające dalszej diagnostyki. Tylko tyle, ze trzeba miec swiadomosc ze ich zły wynik to nie wyrok, a to ciężko sobie przetłumaczyć.


    uIHap1.png
  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 3 listopada 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko jest też druga strona medalu. No bo skąd taka pomyłka? Skoro płeć jest w stanie się całkowicie pomylić (ludzki błąd? Ktoś coś źle wpisał, odhaczyl?), to znaczy że i w drugą strone taka pomyłka się może zdarzyc

‹‹ 607 608 609 610 611 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ