X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • alauda Autorytet
    Postów: 2420 1767

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    W poniedziałek miałam usg prenatalne, które wykazało przeziernosc karku na poziomie 3.08 przy CRL= 7.38. Lekarz mówił abym się nie martwiła, ponieważ miałam już zrobiony test Nifty, który wykazał niskie ryzyko dla wszystkich trisomii i żadnych innych nieprawidłowości.

    Mimo, ze miałam już wyniki cffDNA, za namową lekarza, zdecydowałam się również zrobić test pappa😕

    Dziś otrzymałam telefon z kliniki i lekarz poinformował mnie, ze skorygowane ryzyko wynosi 1:267 (ryzyko podstawowe 1:44). Wspomniał również coś o amniopunkcji i teraz zastanawiam się, czy się na nią decydować, czy nie. Jeszcze w poniedziałek zapewniał mnie, ze w ogóle mam się nie martwić wyższa wartością NT a teraz jest mowa o badaniu inwazyjnym.

    Jutro mam odebrać i omówić z nim wyniki. Czy przy takim ryzyku w pappie i dobrym wyniku NiFty zdecydowałybyscie się na amniopunkcję?

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    W poniedziałek miałam usg prenatalne, które wykazało przeziernosc karku na poziomie 3.08 przy CRL= 7.38. Lekarz mówił abym się nie martwiła, ponieważ miałam już zrobiony test Nifty, który wykazał niskie ryzyko dla wszystkich trisomii i żadnych innych nieprawidłowości.

    Mimo, ze miałam już wyniki cffDNA, za namową lekarza, zdecydowałam się również zrobić test pappa😕

    Dziś otrzymałam telefon z kliniki i lekarz poinformował mnie, ze skorygowane ryzyko wynosi 1:267 (ryzyko podstawowe 1:44). Wspomniał również coś o amniopunkcji i teraz zastanawiam się, czy się na nią decydować, czy nie. Jeszcze w poniedziałek zapewniał mnie, ze w ogóle mam się nie martwić wyższa wartością NT a teraz jest mowa o badaniu inwazyjnym.

    Jutro mam odebrać i omówić z nim wyniki. Czy przy takim ryzyku w pappie i dobrym wyniku NiFty zdecydowałybyscie się na amniopunkcję?
    Na pewno zrobiłabym echo serca płodu około 18-20tyg ciąży i polowkowe u dobrego specjalisty. Zależy jak biochemia wyszła.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2420 1767

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Na pewno zrobiłabym echo serca płodu około 18-20tyg ciąży i polowkowe u dobrego specjalisty. Zależy jak biochemia wyszła.

    To na pewno zrobię - sam lekarz przyznał, ze podwyższone NT może świadczyć o jakiejś wadzie serduszka, której na ten moment nie widać.

    Jutro odbiorę wyniki, ale zakładam, ze są dobre, ponieważ skorygowane ryzyko jest mniejsze niż to podstawowe. Ale pewnie tez inne parametry miały na to wpływ 🤔

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Gwiazdka86 Koleżanka
    Postów: 91 15

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    W poniedziałek miałam usg prenatalne, które wykazało przeziernosc karku na poziomie 3.08 przy CRL= 7.38. Lekarz mówił abym się nie martwiła, ponieważ miałam już zrobiony test Nifty, który wykazał niskie ryzyko dla wszystkich trisomii i żadnych innych nieprawidłowości.

    Mimo, ze miałam już wyniki cffDNA, za namową lekarza, zdecydowałam się również zrobić test pappa😕

    Dziś otrzymałam telefon z kliniki i lekarz poinformował mnie, ze skorygowane ryzyko wynosi 1:267 (ryzyko podstawowe 1:44). Wspomniał również coś o amniopunkcji i teraz zastanawiam się, czy się na nią decydować, czy nie. Jeszcze w poniedziałek zapewniał mnie, ze w ogóle mam się nie martwić wyższa wartością NT a teraz jest mowa o badaniu inwazyjnym.

    Jutro mam odebrać i omówić z nim wyniki. Czy przy takim ryzyku w pappie i dobrym wyniku NiFty zdecydowałybyscie się na amniopunkcję?
    Zarówno nifty jak i pappa to badania oparte na statystyce.Nie dadzą 100% odpowiedzi,ale z drugiej strony amniopunkcja tez nie wykaze wszystkich wad. Nifty jest o wiele bardziej dokładne niż pappa, dlatego w wielu krajach nie stosuje się testu pappa. Ja zrobilam test wolnego dna bo pappa wyszła slaba.Moj lekarz powiedział że zalecalby mi amniopunkcje mimo dobrego nifty gdyby ryzyka z pappa+ usg były większe niż 1:100. Myślę że warto skonsultować się z jeszcze jednym lekarzem - wtedy moze łatwiej będzie podjąć ci decyzje. Ale dla pocieszenia dodam,ze skoro nifty wyszlo dobrze to z wielkim prawdopodobieństwem tak jest. Ja tez wierze ,ze i w moim przypadku nifty się nie myli.

    Starania od 09.2018
    05.2019 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
    07.2020 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
  • alauda Autorytet
    Postów: 2420 1767

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Gwiazdka.

    W piątek akurat mam wizytę u lekarza prowadzącego, więc skonsultuję wszystkie wyniki. Zobaczę również, co powie mi jutro lekarz, który przeprowadził badania prenatalne.

    Osobiście wolałabym uniknąć amnio i wierzyć, że Mała jest zdrowa. Trzymam się również tego co lekarz powiedział mi w poniedziałek - gdyby nie Nifty, to pewnie byłoby się czym martwić ale w tym przypadku mam się nie denerwować. Tylko dzisiaj zasiał we mnie to ziarenko niepewności .... a dopiero co uporałam się w głowie z ta podwyższoną NT.

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Dziękuję Gwiazdka.

    W piątek akurat mam wizytę u lekarza prowadzącego, więc skonsultuję wszystkie wyniki. Zobaczę również, co powie mi jutro lekarz, który przeprowadził badania prenatalne.

    Osobiście wolałabym uniknąć amnio i wierzyć, że Mała jest zdrowa. Trzymam się również tego co lekarz powiedział mi w poniedziałek - gdyby nie Nifty, to pewnie byłoby się czym martwić ale w tym przypadku mam się nie denerwować. Tylko dzisiaj zasiał we mnie to ziarenko niepewności .... a dopiero co uporałam się w głowie z ta podwyższoną NT.

    U nas było usg akurat super ale pappa fatalna i finalnie dało to ryzyko 1:82. Genetyk doradził test Nifty pro, wyszło super. Po dobrym wyniku nie zalecał już amniopunkcji, jedynie echo serduszka które też wyszło dobrze

    alauda lubi tę wiadomość

  • Spero777 Koleżanka
    Postów: 31 19

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    Cudowna wiadomość ♥️♥️

    Myślicie, że testy nipt często się mylą i wskazują fałszywie negatywny wynik? Na innych grupach głupie gadanie, że jest dużo takich sytuacji ale jakoś ciężko cokolwiek znaleźć w internecie. Mam już taki mętlik u takiego stresa że ja pierdykam...serio mnie to wykańcza

    Cześć, pisałam tu ponad 2 lata temu. Jestem w 2 ciąży i czasem Was podczytuję.
    W 2018 r. robiłam NIFTY. Wyszło ok i pappa też. A na połówkowych wysokie ryzyko ZD. Sprawdzałam wtedy statystyki wyników fałszywie negatywnych Nifty. Z raportu "producenta" Nifty wynikało, że w Polsce w latach 2014 -2016 zdarzyły się 2 albo 3 (nie pamiętam dokładnie) wyniki fałszywie negatywne (wszystkie dotyczyły ZD). Moja lekarz prowadząca spotkała się z 4 przypadkiem - dotyczył ZE, który wyszedł na połówkowych. Jak na tyle lat funkcjonowania Nifty w PL to naprawdę mało. Poza tym o wynikach fałszywie negatywnych, gdyby było ich stosunkowo dużo, byłoby głośniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2021, 18:50

    Kobobo lubi tę wiadomość

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spero777 wrote:
    Cześć, pisałam tu ponad 2 lata temu. Jestem w 2 ciąży i czasem Was podczytuję.
    W 2018 r. robiłam NIFTY. Wyszło ok i pappa też. A na połówkowych wysokie ryzyko ZD. Sprawdzałam wtedy statystyki wyników fałszywie negatywnych Nifty. Z raportu "producenta" Nifty wynikało, że w Polsce zdarzyły się 2 albo 3 (nie pamiętam dokładnie) wyniki fałszywie negatywne (wszystkie dotyczyły ZD). Moja lekarz prowadząca spotkała się z 4 przypadkiem - dotyczył ZE, który wyszedł na połówkowych. Jak na tyle lat funkcjonowania Nifty w PL to naprawdę mało. Poza tym o wynikach fałszywie negatywnych, gdyby było ich stosunkowo dużo, byłoby głośniej.

    Dziękuję ♥️

    Spero777 lubi tę wiadomość

  • Spero777 Koleżanka
    Postów: 31 19

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musiałam skorygować wcześniejszy wpis - raport dotyczył 3 lat - 2014-2016.

    kajakowe lubi tę wiadomość

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj po wizycie. Mała rośnie jak na drożdżach, waży 2900. Ale raczej bedzie koło 0.5kg mniej bo ta waga może być przez długie nóżki. Kość udowa wychodzi na 38+5 a jesteśmy 35+2 😂 nie wiem po kim ma takie długie nogi 😂 Odstawiamy acard. Okazało się że łożysko się starzeje i są już liczne zwapnienia. Kontrola i ktg za 2 tyg żeby zobaczyć stan łożyska i przepływy.

    alauda, Atena000, Nalia lubią tę wiadomość

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    My dzisiaj po wizycie. Mała rośnie jak na drożdżach, waży 2900. Ale raczej bedzie koło 0.5kg mniej bo ta waga może być przez długie nóżki. Kość udowa wychodzi na 38+5 a jesteśmy 35+2 😂 nie wiem po kim ma takie długie nogi 😂 Odstawiamy acard. Okazało się że łożysko się starzeje i są już liczne zwapnienia. Kontrola i ktg za 2 tyg żeby zobaczyć stan łożyska i przepływy.
    Już niedługo przytulisz córeczkę ❤

    kajakowe, Alfa_Centauri lubią tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajakowe juz ci malo zostalo teraz tylko ostatnia prosta 🙈 koniecznie dawaj znac jak bylo na kolejnych badaniach! ♥️

    kajakowe lubi tę wiadomość

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie myślę że ta kiepska biochemia, która dała takie ryzyko, mogła już wskazywać na to że łożysko nie będzie do końca wydolne. Jak myślicie?

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    Tak właśnie myślę że ta kiepska biochemia, która dała takie ryzyko, mogła już wskazywać na to że łożysko nie będzie do końca wydolne. Jak myślicie?
    Na pewno. Szczególnie niska Pappa.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie u mnie była 0.34 mom i dlatego dostałam acard. Zobaczymy za 2 tygodnie

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    no właśnie u mnie była 0.34 mom i dlatego dostałam acard. Zobaczymy za 2 tygodnie
    Ja mam 0.25. Też dostałam Acard 150 na noc.

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 4 maja 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajakowe co u Was?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Atena000 Autorytet
    Postów: 592 880

    Wysłany: 5 maja 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja po połówkowych wszystko dobrze :) mały rośnie jak na drożdżach

    Gwiazdka86, kajakowe, Nalia lubią tę wiadomość

    INVICTA Warszawa - 33l - 2ivf długi - 1ET FET 1 - S
    PCO
    NK-12%
    Nasienie-Fragmentacja 30%
    MTHFR c.677C>T homozygota (CC)
    MTHFR c.1298A>C homozygota(CC)
    16.01.2021 - test II kreski naturals???
    04.02.2021- jest serduszko :) 7tc 1 d

    2 IVF -start 27.09.2019 protokół długi- punkcja 07.10, przewidywany termin transferu 12.10- podane 2 zarodki, 0- na zimowisku , (było 10 zarodków 8 przestało się rozwijać :( )
    * 6 dpt - 40,7
    *10 dpt- 121,6
    * wizyta pęcherzykowa 29.10- jest pęcherzyk :)
    * 05.11.2019 - jest serduszko :)
    * 16.12.2019- dzidziuś zdrowy (usg prenatalne)
    na chwilę obecną chłopak - czekamy na usg 20 tc
    mhsv3e5egkhasukv.png
    8p3os65g7oyt0r03.png
  • Gwiazdka86 Koleżanka
    Postów: 91 15

    Wysłany: 5 maja 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atena bardzo dobra wiadomość! Gratki

    Starania od 09.2018
    05.2019 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
    07.2020 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 5 maja 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Kajakowe co u Was?

    Aktualnie 36+1, od wczoraj mam bóle jak na miesiączkę ale nie czuję mocniejszego napinania brzucha. Ból trwa kilkanaście sekund i przechodzi a po chwili powtórka i tak od wczoraj rana. Do tego ból w części krzyżowej kręgosłupa. Nie wiem czy to normalne czy nie, nie mam porównania bo to 1 ciąża 🤷 poza tym wszystko ok, coraz ciężej 😄

‹‹ 591 592 593 594 595 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ