X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 19 listopada 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bondzik007 wrote:
    Dziewczyny Nifty wyszło dobrze! Przypomnę że u mojej dzidzi NT 6mm i nieuwidoczniony przepływ żylny. Nadal się bardzo martwię, więc decyzja o amniopunkcji podjęta. Za 3tyg wizyta u lekarza z certyfikatem aby znowu zbadał serduszko małej. Może jednak jest dla nas nadzieja <3
    Bardzo się cieszę ♥️ Trzymam kciuki za was. A kiedy będziesz robić amino ? Masz już termin ?

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 19 listopada 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaLiLu wrote:
    Bardzo się cieszę ♥️ Trzymam kciuki za was. A kiedy będziesz robić amino ? Masz już termin ?

    Za tydzień w czwartek mam wizytę u ginekologa i wtedy da mi skierowanie. Teraz jestem w 13+2 więc pewnie nie prędzej niż za 2-3tygodnie.

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 20 listopada 2020, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bondzik007 jak sie cofniesz troche to przeczytasz o mojej bratanicy (a w zasadzie mojego męża bratanicy) - przezierność na podobnym poziomie (juz nie pamietam dokladnie, ale albo 5,9 albo 5,7) i jest zdrowe dziecko urodzone w kwietniu 2016. Nie robili amniopunkcji tylko Nifty i wyszla zdrowa dziewczynka - tak zostało do dziś - chociaż ciąża była powikłana cukrzycą, zakrzepicą, nadciśnieniem i stanem przedrzucawkowym... ale skonczylo sie dobrze i nikt nie wie skad taka przezierność była. U nich po powtórzeniu usg przeziernosc była juz prawie o połowe mniejsza, chociaz to nadal było za dużo...
    A jeśli chodzi o amniopunkcje,to jak zawsze polecam zrobic z mikromacierzą...
    Powodzenia

    bondzik007 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 20 listopada 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bondzik jak to dobrze, że dostałaś taka dobra wiadomosc, że wyniki Nifty w porządku i ja wierzę, że będzie u Ciebie zdrowe dziecko. Ale trzymam kciuki za amniopunkcję i za Ciebie!
    Powiem Wam, że kiedy czytam, że ktoś z wyników miał źle rokowania itd, a potem, że wszystko dobrze się kończyło to podnosi mnie to bardziej na duchu niż cokolwiek innego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2020, 08:48

    bondzik007 lubi tę wiadomość

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 20 listopada 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Bondzik007 jak sie cofniesz troche to przeczytasz o mojej bratanicy (a w zasadzie mojego męża bratanicy) - przezierność na podobnym poziomie (juz nie pamietam dokladnie, ale albo 5,9 albo 5,7) i jest zdrowe dziecko urodzone w kwietniu 2016. Nie robili amniopunkcji tylko Nifty i wyszla zdrowa dziewczynka - tak zostało do dziś - chociaż ciąża była powikłana cukrzycą, zakrzepicą, nadciśnieniem i stanem przedrzucawkowym... ale skonczylo sie dobrze i nikt nie wie skad taka przezierność była. U nich po powtórzeniu usg przeziernosc była juz prawie o połowe mniejsza, chociaz to nadal było za dużo...
    A jeśli chodzi o amniopunkcje,to jak zawsze polecam zrobic z mikromacierzą...
    Powodzenia

    To wspaniała wiadomość <3 uwielbiam takie czytać, dziękuję! Czytałam dużo tego dorum i innego i pewnie mi umknęło :*

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 20 listopada 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też dorzucam wspaniałą dla mnie wiadomość. Dostałam po 12stej wyniki z Sanco. WYNIK BADANIA: PRAWIDŁOWY :) Nie stwierdzono aneuploidii w zadnym z Chromosomów 21, 18, 13. Pozostałe delecje i autosomy: prawidłowy:) a wraz ze mnną stresował się w brzuszku chłopczyk:) ale dziś się relaksujemy i cieszymy.
    Rano pisałam maila do Genomedu. Pan zadzwonił, że wyniki dziś powinny być. Po 12stej zadzwoniła Pani z ośrodka, która pobierała mi do badania krew. Powiedziała, że wszystko OK. Rozpłakałam się. Nigdy tak ze szczęścia i ulgi nie płakałam. Okazało się, że tak jak w pt 13go miałam po 18stej pobraną krew to próbka była zarejestrowana w Genomed 17go we wtorek. Data i godzina badania odnotowana na dziś na 8:11 rano.

    LaLiLu, bondzik007, Agaczi91 lubią tę wiadomość

  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 20 listopada 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oby tylko takie wyniki 🥰🥰🥰 bardzo się cieszę !

  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 20 listopada 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia a ile miałaś frakcji plodowej w % ?

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 20 listopada 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tez jestem ciekawa bo ja 4,82%

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 20 listopada 2020, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 4% w 13 tc :)

  • Agaczi91 Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 20 listopada 2020, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny cudowne wieści!!! Oby tylko takie się tu pojawiały♥️ gratulacje dla Waśni teraz życzę Wam zasłużonego odpoczynku!

    klz9jw4z5ulte5q3.png
    f2wl2n0aen3q8smb.png
  • EM 29 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 20 listopada 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim.

    To zdecydowanie moje początku na jakimkolwiek forum. ;) .

    My aktualnie jesteśmy jeszcze w fazie oczekiwania na wynik. Stad moje pytanie do Was dziewczyny.
    Czy którakolwiek z Was miła sytuacje ze biochemia wychodzi prawidłowo (pappa i beta) (u mnie beta mom 1,385 a pappa mom 0,991) a na usg markery wszystkie prawidłowe oprócz fali wstecznej a w DV?
    Nt: 1,26 p

    Aktualne ryzyko dla zd to 1:750 (chyba 750 bo z tego stresu zapomniałam dokładnej wartości po 700). Zdecydowaliśmy się na test nifty i czekamy na wynik. To będa długie dni...
    Miałyście podobna sytuacje?

    Pozdrawiam cieplutko ;)

  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 20 listopada 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EM 29 wrote:
    Cześć wszystkim.

    To zdecydowanie moje początku na jakimkolwiek forum. ;) .

    My aktualnie jesteśmy jeszcze w fazie oczekiwania na wynik. Stad moje pytanie do Was dziewczyny.
    Czy którakolwiek z Was miła sytuacje ze biochemia wychodzi prawidłowo (pappa i beta) (u mnie beta mom 1,385 a pappa mom 0,991) a na usg markery wszystkie prawidłowe oprócz fali wstecznej a w DV?
    Nt: 1,26 p

    Aktualne ryzyko dla zd to 1:750 (chyba 750 bo z tego stresu zapomniałam dokładnej wartości po 700). Zdecydowaliśmy się na test nifty i czekamy na wynik. To będa długie dni...
    Miałyście podobna sytuacje?

    Pozdrawiam cieplutko ;)
    Hej,
    widziałam na forum ginekologicznym przypadki gdzie dziewczyny miały ten problem w wątku przezierność karkowa, a ile miałaś wartość DV Pi ?
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za wynik 🙏🏻

  • EM 29 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. U mnie DV 2
    Szczerze to byłam w lekkim szoku jak mocno przepływ wpłynął na ryzyko przy innych prawidłowych wynikach.
    Masz może linka do tego forum?
    Bardzo Ci dziękuje! :)

  • EM 29 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Update: znalazłam ten wątek. Biorę się za czytanie. Pewnie znowu zniknę na pare godzin jak w przypadku tego wątku. ;)
    Pozdrawiam

  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 20 listopada 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EM 29 wrote:
    Update: znalazłam ten wątek. Biorę się za czytanie. Pewnie znowu zniknę na pare godzin jak w przypadku tego wątku. ;)
    Pozdrawiam
    Oj jest tam pare stron, ale myśle, ze jak tylko to było u Ciebie „nie tak” to możesz być spokojna wbrew pozorą 1:750 to nie takie duże ryzyko. :)

  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 20 listopada 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo, bardzo cieszę się z każdego dobrego wyniku! Delikatnie podczytuje ale celowo tez się trochę odcinam. Bo myślenie powoduje u mnie stres. Mniejszy niż kiedyś ale strach ciagle ze mną gdzieś jest.
    Trzymajcie się zdrowo z dzieciaczkami

  • Ashya Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 20 listopada 2020, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dołączam do czekających na wynik Nifty. 12.11 miałam USG prenatalne które było idealne, nt: 1,8, kość nosowa jest, wszystko jest super. Pobrali krew do pappy i wczoraj wiadomość że mam się dzisiaj stawić na konsultacje z genetykiem. Beta wyszła coś ok 1,2mom więc nie jest podwyższona ale białko pappa 0,35 mom i skorygowane ryzyko na 1:401. Już cały wczorajszy dzień miałam wyjęty z życia, rano przed genetykiem umówiłam się na pobranie do nifty. Genetyk powiedziała że patrząc na USG raczej nie mam co się martwić ale ziarno zostało zasiane, nie dam rady bez jakiejkolwiek wiedzy. Nifty pro robiłam w testdna powiedzieli że niby do 10 dni roboczych ale zazwyczaj wynik jest wcześniej. Najgorsze to czekanie :(

  • EM 29 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 21 listopada 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ashya, zgadzam się ze najgorsze jest to czekanie i to ziarno niepewnesco.....
    Mi cały czas szumi w głowie głos lekarza „proszę pamiętać ze wciąż jest wysoka szansa ze dziecko będzie zdrowe”. Może to jedyna opcja by przetrwać ten czas.
    Damy radę! Chociaż tez sama od paru dni chodzę do tylu. I jak słyszę „stres szkodzi maluszkowi. Musisz być spokojna” to zastanawiam się „jak??”

    Trzymam za Ciebie kciuki!

    A ze tak zapytam z ciekawości. Czy lekarz mierzył Tobie DV? Wyczytałam ze nie każdy lekarz robiący usg opiera się o ten marker.

  • Ashya Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 21 listopada 2020, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, miałam mierzone, było 0,98 chociaż nawet nie wiem co to dokładnie jest, wymiary równo po środku skali, serduszko 153ud\min.
    Mój mąż tak że po co się tak martwię i płacze jak jeszcze nic nie wiem i i tak będzie dobrze.. No ale się inaczej nie da.

‹‹ 552 553 554 555 556 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ