X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 16 listopada 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie Bondzik, że udało Ci się załatwić zmianę pakietu na ten bardziej rozbudowany.
    LaLiLu to ja w czw trzymam kciuki,a ja też mam wizytę u ginekologa i pierwszy raz na oczy pokaże jej moje wyniki z biochemii krwi bo do tej pory tylko telefonicznie lekarce powiedziałam o ryzyku. Wydaje mi się, że do czw jeszcze wyników nifty nie będę miała.. a może juz, byle do piątku. Nigdy mi się czas tak nie ciągnął.

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 17 listopada 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Stoję na rozdrożu. Nie wiem co mam zrobić. Wczoraj dostałem wyniki pappa. Ryzyko T21 1:221. Przeciętność 1,6 mm (12+5). W poprzedniej ciąży było 1:97 Po amnio wyszło wszytsko ok i urodził się zdrowy chłopak.
    Znowu to samo.. znowu trzeba podjąć decyzję. Niby usg było ok. Ale jest ryzyko. Mam 27 lat.
    Wiem, że niektóre ryzyka na tym wątku były wyższe. Ale co ja mam zrobić? Podjęłybyście decyzje o wykonaniu amnio z takimi wynikami?
    W sumie termin amnio mam umówiony na 25.11. Ale cały czas bije się z myślami czy na nie iść. Genetyczka dzisiaj poleciała zrobić badanie. Powiedziała, że ryzyko poronienia wynosi 1:1000.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 17 listopada 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Witajcie. Stoję na rozdrożu. Nie wiem co mam zrobić. Wczoraj dostałem wyniki pappa. Ryzyko T21 1:221. Przeciętność 1,6 mm (12+5). W poprzedniej ciąży było 1:97 Po amnio wyszło wszytsko ok i urodził się zdrowy chłopak.
    Znowu to samo.. znowu trzeba podjąć decyzję. Niby usg było ok. Ale jest ryzyko. Mam 27 lat.
    Wiem, że niektóre ryzyka na tym wątku były wyższe. Ale co ja mam zrobić? Podjęłybyście decyzje o wykonaniu amnio z takimi wynikami?
    W sumie termin amnio mam umówiony na 25.11. Ale cały czas bije się z myślami czy na nie iść. Genetyczka dzisiaj poleciała zrobić badanie. Powiedziała, że ryzyko poronienia wynosi 1:1000.

    Przy takim usg bym nie poszła. Ja ogólnie w pappe nie wierzę za bardzo

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 17 listopada 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia33 wrote:
    Fajnie Bondzik, że udało Ci się załatwić zmianę pakietu na ten bardziej rozbudowany.
    LaLiLu to ja w czw trzymam kciuki,a ja też mam wizytę u ginekologa i pierwszy raz na oczy pokaże jej moje wyniki z biochemii krwi bo do tej pory tylko telefonicznie lekarce powiedziałam o ryzyku. Wydaje mi się, że do czw jeszcze wyników nifty nie będę miała.. a może juz, byle do piątku. Nigdy mi się czas tak nie ciągnął.
    Znam to mi tez strasznie ciągnęło się do wyniku Sanco. Ale jak już przyszedł dzień, ze wiedziałam, ze wynik powinien być to sztywniała na dźwięk każdego telefonu. Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze. Musi być dobrze. 😚😚

  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 17 listopada 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Witajcie. Stoję na rozdrożu. Nie wiem co mam zrobić. Wczoraj dostałem wyniki pappa. Ryzyko T21 1:221. Przeciętność 1,6 mm (12+5). W poprzedniej ciąży było 1:97 Po amnio wyszło wszytsko ok i urodził się zdrowy chłopak.
    Znowu to samo.. znowu trzeba podjąć decyzję. Niby usg było ok. Ale jest ryzyko. Mam 27 lat.
    Wiem, że niektóre ryzyka na tym wątku były wyższe. Ale co ja mam zrobić? Podjęłybyście decyzje o wykonaniu amnio z takimi wynikami?
    W sumie termin amnio mam umówiony na 25.11. Ale cały czas bije się z myślami czy na nie iść. Genetyczka dzisiaj poleciała zrobić badanie. Powiedziała, że ryzyko poronienia wynosi 1:1000.
    Mała Ruda masz ryzyko podobne do mnie ja mam Trisomie 21 1:250. A przezierność karkowa NT 1,4. I USG jak lekarz mi powiedział po zrobieniu w porządku, nie było żadnych uwag. Ale ja wpadłam w taki stres przez to statystyczne ryzyko, że taki poziom stresu do końca ciąży w żadnym razie nie byłby dobry dla mnie i przede wszystkim dla dziecka. Więc zdecydowałam się na NIFTY. Czekam na wyniki. Też miałam możliwość zrobić amnio lub nie robić nic. Jednak myślę, że do amnio warto mieć więcej przesłanek np wyższe ryzyko, lub cos źle na USG. A jeśli masz tak jak masz, a wiesz że są badania nieinwazyjne, które jeśli wyjdą dobrze dają Ci pewność na ponad 99%, że jest dziecko bez wad. To czemu nie skorzystać? Z tego co na wielu stronach wyczytałam to po nifty zalecają zrobic amnio, ale w przypadku nie prawidłowego wyniku. A przecież musimy założyć ten wynik, który jest dla Ciebie o wiele bardziej prawdopodobny, czyli, że będzie prawidlowy. Dlatego przemysl, czy najpierw nie po genetyczne nieinwazyjne badanie sięgnąć? Oczywiście w zależności co Ci lekarz mówi, ale jak pozostawia wybór to pomyśl nad tą opcją.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2020, 19:10

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zadzwonili do mnie z Nifty że na pewno będzie opcja standard. Uff. Teraz tylko czekać na wyniki. Czy znacie kogoś, kto w ciąży miał tak wysoką przezierność? :( Ja jestem załamana i nie liczę na cud ;(

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 18 listopada 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bondzik007 wrote:
    Wczoraj zadzwonili do mnie z Nifty że na pewno będzie opcja standard. Uff. Teraz tylko czekać na wyniki. Czy znacie kogoś, kto w ciąży miał tak wysoką przezierność? :( Ja jestem załamana i nie liczę na cud ;(
    Bardzo się cieszę, ze udało się załatwić ;). Czytałam różne historie odnoście przezierności czasami bywamy większe i wszystko było oki. Napewno za kilka dni będzie Twój wynik Nifty. A czy robiłaś test pappa ? Czy tylko usg ? Trzymam mocno kciuki 🤞🤞😘

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 18 listopada 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaLiLu wrote:
    Bardzo się cieszę, ze udało się załatwić ;). Czytałam różne historie odnoście przezierności czasami bywamy większe i wszystko było oki. Napewno za kilka dni będzie Twój wynik Nifty. A czy robiłaś test pappa ? Czy tylko usg ? Trzymam mocno kciuki 🤞🤞😘

    Tylko USG prenatalne, pappa byłaby bez sensu więc zdecydowalam się od razu na nifty. U mojego maluszka NT 6mm ,:(

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 18 listopada 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bondzik007 wrote:
    Tylko USG prenatalne, pappa byłaby bez sensu więc zdecydowalam się od razu na nifty. U mojego maluszka NT 6mm ,:(
    U mnie przezierność wyszła maksymalna 4,3 najmniejsza zmierzona 3,06 mm. Również nie robiłam Papua zrobiłam Sanco wynik wyszedł prawidłowy jednak ciagle w głowie mam różne myśli. Jutro usg połówkowe mam nadzieje, ze wszystko będzie prawidłowo. Ciagle w głowie mam ta aminopunkcję. A powiedz mi jeśli wyjdzie dobre nifty będziesz robiła amino czy jeszcze o tym nie myślałaś ?

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 18 listopada 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaLiLu wrote:
    U mnie przezierność wyszła maksymalna 4,3 najmniejsza zmierzona 3,06 mm. Również nie robiłam Papua zrobiłam Sanco wynik wyszedł prawidłowy jednak ciagle w głowie mam różne myśli. Jutro usg połówkowe mam nadzieje, ze wszystko będzie prawidłowo. Ciagle w głowie mam ta aminopunkcję. A powiedz mi jeśli wyjdzie dobre nifty będziesz robiła amino czy jeszcze o tym nie myślałaś ?

    Będę na pewno robić. O ile serduszko wytrzyma do tego czasu.. dzidzia ma tez nieuwidoczniony przewod żylny.

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 18 listopada 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dzisiaj mija 3 tygodnie od amnio. Dzisiaj dzwoniłam do poradni genetycznej i moje wyniki amniopunkcji już są tylko czekają na to aż jakiś lekarz je opisze i raczy do mnie zadzwonić. Przez telefon nie chciała powiedzieć nic na temat wyników. Tak się denerwuje że brzuch mnie rozbolał i musiałam brać nospe. Najgorsza świadomość że wyniki już są tylko to czekanie. Obłęd.

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 18 listopada 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to wszystkie czekamy i to w nerwach. Ja już nie mogę sama ze sobą wytrzymać:/ to czekanie mnie dobija.
    Trzymam mocno kciuki, mocno.

  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 18 listopada 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://youtu.be/iD-tFt7TH1g

    Słuchałam dziś, webinaria z przed pięciu dni. Odpowiedzi na różne pytania.

  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 18 listopada 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musimy wierzyć, ze u każdej z nas wszystko będzie dobrze. Angie może jutro się uda i już będziesz wiedziała, ale domyślam się jak się czujesz takie czekanie jest straszne... 😞 Trzymam mocno kciuki za pozytywne wiadomości. Mia, a ty kiedy powinnaś mieć wynik? 🤞🤞🤞

  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 19 listopada 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie życzę z całego serca, aby było po Twojej myśli jeśli chodzi o wyniki z amniopunkcji.
    Jeśli o mnie chodzi to w pt wieczorem pobierałam krew, w pn pewnie wysłali do Warszawy a wynik ma być do 6 dni roboczych. Bardzo chcialabym, żeby przed weekendem już zadzwonili...
    Dziś ginekolog na 15sta. Ciągle coś robiłam od jednej roboty do drugiej, żeby czas szybciej leciał,ale dziś nie jestem w stanie. Ciekawe co u ginekolog się dowiem.

  • LaLiLu Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 19 listopada 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie jestem już po wizycie. Nie miałam wykonanych całych badań połówkowych ponieważ lekarz mówił, ze 18 tc to jeszcze za szybko i mam przyjść około 21 tc bo wtedy lepiej wszystko widać. Mimo wszystko sprawdziliśmy anatomię dzidzia duża. Wiec pozostaje mi czekać do badań połówkowych jeszcze ze dwa trzy tygodnie. Mia ja tez jak robiłam Sanco krew oddałam w piątek w środę miałam wynik wiec myśle, ze powinnaś mieć do weekendu :)

  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 19 listopada 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj znowu dzwoniłam. Wyniki są u lekarza jutro lub w poniedziałek mają dzwonić. Także dalej w zawieszeniu. 🙏🙏🙏

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Mia33 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 19 listopada 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak u mnie. Nikt nie dzwonił więc dalej nie znam wyników Nifty i dalej w zawieszeniu. Jedyne co to byłam u ginekolog, to położna powiedziala, że nie martwić sie, że większe ryzyko to u mnie że względu na wiek (mam jak w nicku 33). Moja ginekolog w sumie nic mi już nie mówiła, a ja nic nie pytałam. Jedynie sprawdziła puls jest. I dobrze, że Nifty zrobiłam bo lepiej wiedzieć niż do końca ciąży się denerwować. Zapytałam też o niskiej Pappa poniżej 0,5 czy to prawda że swiadczy, że łożysko jest w słabej kondycji, że może być poród przedwczesny, stan przedrzucawkowy i inne co naczytałam w necie we wszelkich pracach dostępnych w pdf, to w sumie powiedziała, że raczej nie. I że nie mam wpływu na to białko, że za bardzo nic z nim nie mogę zrobić. Więc o tyle wieści jestem do przodu. A tak to dalej czekam... Jak jutro nie zadzwonią, to sama dzwonie bo tydzień mija.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 19 listopada 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia możesz łykać acard...

    2020 :)
    2023 :)
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 19 listopada 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Nifty wyszło dobrze! Przypomnę że u mojej dzidzi NT 6mm i nieuwidoczniony przepływ żylny. Nadal się bardzo martwię, więc decyzja o amniopunkcji podjęta. Za 3tyg wizyta u lekarza z certyfikatem aby znowu zbadał serduszko małej. Może jednak jest dla nas nadzieja <3

    Agaczi91 lubi tę wiadomość

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
‹‹ 551 552 553 554 555 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ