X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 5 lipca 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    ajka u nas w pozostałych ryzyko bardzo niskie. Spoko, wiadomo, ze to nie groźby tylko dobra rada 😉 nie mam skierowania robię na własny koszt jutro zadzwonię i zapytam czy robią amnio metodą mikromacierzy czy jak i zobaczę jak to finansowo wygląda.. Dzięki 😉
    Ale z takim wynikiem jak najbardziej należy ci się skierowanie... bez łaski... pierwszy z brzegu lekarz powinien wypisać. Ja bym na Twoim miejscu zrobiła jednak wycieczkę do Warszawy... bedziesz miec wszystko bez wywalania kasy

    2020 :)
    2023 :)
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 5 lipca 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomyślę ale tu już mam termin i znam miejsce, w którym będą robić. No i chyba 2h w samochodzie po amnio to też średni pomysł, a ze względu na pracę męża nie ma możliwości nocowania w wawie 😉

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 6 lipca 2020, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamba91 wrote:
    Pomyślę ale tu już mam termin i znam miejsce, w którym będą robić. No i chyba 2h w samochodzie po amnio to też średni pomysł, a ze względu na pracę męża nie ma możliwości nocowania w wawie 😉

    Ja po amnio nie miałam żadnych specjalnych zaleceń...wróciłam autobusem do domu i po drodze do sklepu wstapilam... Nie trzeba leżeć ani nic... Moim zdaniem samochód bez problemu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 01:18

    2020 :)
    2023 :)
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 6 lipca 2020, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was zna może temat wplywu choliny, kwasu foliowego i innych wit z grupy B na wady genetyczne dziecka (płodu) ?

  • Kodi Znajoma
    Postów: 21 16

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zalecił zaraz na początku ciąży suplementację preparatem, który to wszystko ma, żeby dziecko rozwijało się prawidłowo. Wszystkie te związki są potrzebne do prawidłowego rozwoju zwłaszcza układu nerwowego dziecka. Nie wiem, czy w pytaniu był błąd, ale mają one wpływ zapobiegający wystąpieniu wad rozwojowych, bez podłoża genetycznego.

  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 8 lipca 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kodi wrote:
    Mi lekarz zalecił zaraz na początku ciąży suplementację preparatem, który to wszystko ma, żeby dziecko rozwijało się prawidłowo. Wszystkie te związki są potrzebne do prawidłowego rozwoju zwłaszcza układu nerwowego dziecka. Nie wiem, czy w pytaniu był błąd, ale mają one wpływ zapobiegający wystąpieniu wad rozwojowych, bez podłoża genetycznego.

    Dziękuję za info :). Nie ma błędu, chodzi o wady typu ZD itp. Czyli genetyczne.

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 9 lipca 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melek wrote:
    Czy któraś z Was zna może temat wplywu choliny, kwasu foliowego i innych wit z grupy B na wady genetyczne dziecka (płodu) ?


    One mają wpływ na NIE występowanie tych wad. Poczytaj sobie po angielksu n stronie dr. Lynch albo po polsku na zespoldowna.pl Tam ojciec dziecka z ZD oraz z autyzmem mocno zgłębia temat mutacji genetycznych (mthfr) oraz właśnie supli.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 9 lipca 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    One mają wpływ na NIE występowanie tych wad. Poczytaj sobie po angielksu n stronie dr. Lynch albo po polsku na zespoldowna.pl Tam ojciec dziecka z ZD oraz z autyzmem mocno zgłębia temat mutacji genetycznych (mthfr) oraz właśnie supli.
    To co na tej stronie jest mocno kottowersynne...sana jestem homozygotą i zgłębiałam mocno temat. Nie ma zadnych dowodów na znajdujace tam teorie. Moja mama... tez hmozygota (tak sie w to wkrecilam, ze ja tez wyslalam na badania) - 3 zdrowych dzieci... W tym ja urodzona gdy miała 40 lat... Ciaza z moim najstarszym bratem, nawet bez kwasu foliowego... ja suplementowałam wszystko....tak zeby homocysteina była nisko na długie lata przed ciaza, a i tak mamy wade oun...fakt ta akurat wada, wedlug doniesien naukowych nie ma zwiazku z podaza kwasu foliowego... ale człowiek sie zawsze zastanawia... 8% populaci w pl ma taka mutacje, wiec bez przesady... oczywscie uwazam ze warto suplementowac, chocby ze wzgledu na redukcje ryzyka wad cewy nerwowe, ale nie sadze ze uchroni to przed zd...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2020, 12:12

    2020 :)
    2023 :)
  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 9 lipca 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka Tak, oczywiście chodzi o suplementację w celu uniknięcia wad. :)

    Piękne dzięki za odpowiedzi, na pewno poczytam bo mam wrażenie że lekarze niestety nie informują o wszystkim albo z braku wiedzy albo z pośpiechu....
    No i faktem jest że niektóre z Was tu wiedzą więcej niż niejeden ginekolog :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez nie sadze ze to uchroni przed zd. Przeciez tego typu wady genetyczne powstaja zaraz przy zaplodnieniu, chromosomy sie zle rozdziela i juz. A wady cewy nerwowej to dopiero chyba 4 tc? Juz jak sie tworzy zarodek. Ja uwazam ze napewno warto suplementowac, udowodniono chyba bezposredni wplyw niedoboru kw foliowego na rozszczep kregoslupa.

    Przy zd to tez jest kwestia wieku matki, im starsza tym wieksze ryzyko. Chyba po 36 roku zycia wzrasta znacznie ryzyko, dla 40 lat jest 1:30 😮

    sercewplecaku, baby lubią tę wiadomość

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 9 lipca 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sercewplecaku wrote:
    Wizyte kontrolna mam 16 lipca (mina 4 tygodnie). Ciekawa jestem czy moj okres wtedy sie nie pojawi :/. U mnie wizyta normalna :)


    Jest ok...chociaż czuje "jazdy hormonalne" co jakis czas...mam nadzieje ze to sie unormuje jak najszybciej...

    A jak u Ciebie?jak sie czujesz fizycznie i psychicznie?

    U mnie różnie, raz lepiej raz gorzej :( Choć na pewno lepiej niż w pierwszych dniach po.
    Codziennie jestem na cmentarzu, przepraszam moją Córkę i proszę o wybeczenie ale wierz, że tam Jej lepiej (taką mam nadzieję).
    Całe szczęści, że mam dwójkę dzieci w dom dla których muszę się tzrymać. Najgorsze są wieczory - wtedy wszystkie myśli i wspomnienia wracają :(

    Trzeba żyć dalej - ale w sercu i pamięci na pewno już zawsze zostanie moja Córeczka :(

    sercewplecaku lubi tę wiadomość

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 9 lipca 2020, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natallia05 wrote:
    Tez nie sadze ze to uchroni przed zd. Przeciez tego typu wady genetyczne powstaja zaraz przy zaplodnieniu, chromosomy sie zle rozdziela i juz. A wady cewy nerwowej to dopiero chyba 4 tc? Juz jak sie tworzy zarodek. Ja uwazam ze napewno warto suplementowac, udowodniono chyba bezposredni wplyw niedoboru kw foliowego na rozszczep kregoslupa.

    Przy zd to tez jest kwestia wieku matki, im starsza tym wieksze ryzyko. Chyba po 36 roku zycia wzrasta znacznie ryzyko, dla 40 lat jest 1:30 😮

    Myślę, że suplementacja nie ma znaczenia przy wystąpieniu ZD. Czy jest to kwesia wieku? na pewno też ale przecież jest tyle przypadków trisomii u matek młodych nawet tych przed 30. A grono Matek po 40 rodzi zdrowe dzieci Zwykła ruletka :(
    Ja do tej pory zadaję sobie pytanie - dlaczego spotkało to moje dziecko?????
    W przypadku mojej Córki była to trisomia prosta czyli jak to powiedział genetyk: jak w 96% ZD zwykły przypadek.

  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 9 lipca 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutne też jest to, że wystąpienie kolejnego chorego dziecka na ZD (w przypadku gdy nie jest to dziedziczne tylko losowe) wynosi 1 do 100. Bez względu na wiek matki.

    I nie ukrywam, że jest to fakt, który bardzo mnie dobija bo nie wiem czy starczy mi odwagi na kolejną próbę....oczywiscie to jakies tam mysli na dalszy czas.ale jednak caly czas mam to w glowie...

  • Melek Koleżanka
    Postów: 57 12

    Wysłany: 10 lipca 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga82# wrote:
    Myślę, że suplementacja nie ma znaczenia przy wystąpieniu ZD. Czy jest to kwesia wieku? na pewno też ale przecież jest tyle przypadków trisomii u matek młodych nawet tych przed 30. A grono Matek po 40 rodzi zdrowe dzieci Zwykła ruletka :(
    Ja do tej pory zadaję sobie pytanie - dlaczego spotkało to moje dziecko?????
    W przypadku mojej Córki była to trisomia prosta czyli jak to powiedział genetyk: jak w 96% ZD zwykły przypadek.

    "Zwykły przypadek" ... jak to okrutnie brzmi... Zwykły przypadek był przyczyną naszych tragedii i tragedii innych kobiet... gdyby był jakiś sens pewnie łatwiej byłoby się z tym pogodzić. Teraz pozostaje nam tylko nie poddawać się.

  • Aga82# Przyjaciółka
    Postów: 109 21

    Wysłany: 10 lipca 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do tej pory nawet nie miałam świadomości jak często ten "przypadek" się zdarza. Większość kobiet decyduje się na tetminacje ale jest też dużo przypadków gdy. rodzicie o ZD dowiadują się już po porodzie. Dla mnie jest to teraz przerażające, że całą ciąże chodzisz do lekarzy robisz badania wszystko wychodzi wzorowo a potem taka niespodzianka.
    Cieszę się, że ja już nie muszę podejmować kolejnej próby (mam dwójkę dzieci + aniołka w niebie) i tak już zostanie.
    Współczuję tym kobietom, których takie nieszczęście spotyka przy pierwszej ciąży. Współczuję i podziwiam tej odwagi i siły w podejmowaniu kolejnych prób.

    sercewplecaku, Melek lubią tę wiadomość

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 10 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    To co na tej stronie jest mocno kottowersynne...sana jestem homozygotą i zgłębiałam mocno temat. Nie ma zadnych dowodów na znajdujace tam teorie. Moja mama... tez hmozygota (tak sie w to wkrecilam, ze ja tez wyslalam na badania) - 3 zdrowych dzieci... W tym ja urodzona gdy miała 40 lat... Ciaza z moim najstarszym bratem, nawet bez kwasu foliowego... ja suplementowałam wszystko....tak zeby homocysteina była nisko na długie lata przed ciaza, a i tak mamy wade oun...fakt ta akurat wada, wedlug doniesien naukowych nie ma zwiazku z podaza kwasu foliowego... ale człowiek sie zawsze zastanawia... 8% populaci w pl ma taka mutacje, wiec bez przesady... oczywscie uwazam ze warto suplementowac, chocby ze wzgledu na redukcje ryzyka wad cewy nerwowe, ale nie sadze ze uchroni to przed zd...

    Tez jestem homo. I mam dwoje zdrowych dzieci na syntetycznym kwasie foliowym, ale... syn (drugi) miał wędzidełko np, które jest powiązane z mutacjami.
    Teraz, przed tą ciążą parę lat tylko metylowanych B i choliny. Jestem po 40tce.
    A to, że u nich dwoje dzieci ma poważne problemy zdrowotne nie jest przypadkiem.
    Tam też zdaje się jest info, że każde dziecko z ZD ma mutacje mthfr, o ile dobrze pamiętam.
    Poza tym trzeba pamietac, że te geny moga nie dac objawów a mogą dać. Nigdy nie wiadomo który akurat jest aktywny. Ja sobie zrobiłam pełen panel mutacji i dlatego np nie biorę w ciąży ani acardu ani heparyny.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 10 lipca 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sercewplecaku wrote:
    Smutne też jest to, że wystąpienie kolejnego chorego dziecka na ZD (w przypadku gdy nie jest to dziedziczne tylko losowe) wynosi 1 do 100. Bez względu na wiek matki.

    I nie ukrywam, że jest to fakt, który bardzo mnie dobija bo nie wiem czy starczy mi odwagi na kolejną próbę....oczywiscie to jakies tam mysli na dalszy czas.ale jednak caly czas mam to w glowie...

    czyli po 1 przypadku ryzyko wzrasta?
    Bo nie kojarzę rodzin z dwojgiem dziećmi z ZD... no i często te ciąże same się ronią na początku i możemy nawet nie wiedzieć...

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 10 lipca 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    czyli po 1 przypadku ryzyko wzrasta?
    Bo nie kojarzę rodzin z dwojgiem dziećmi z ZD... no i często te ciąże same się ronią na początku i możemy nawet nie wiedzieć...

    Z tego co mi genetyk powiedział i poczytałam w internecie tak jest :(

    Gdzie skoro to byl przypadek losowy to myslalabym ze wlasnie ryzyko zmaleje (bo ile razy mozna miec "pecha"). No ale tak nie jest...

    No wlasnie tez myslalam o przypadkach gdzie ciaza roni sie samoistnie nawet gdy kobieta o niej nie wie...

  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 10 lipca 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sercewplecaku wrote:
    Smutne też jest to, że wystąpienie kolejnego chorego dziecka na ZD (w przypadku gdy nie jest to dziedziczne tylko losowe) wynosi 1 do 100. Bez względu na wiek matki.

    I nie ukrywam, że jest to fakt, który bardzo mnie dobija bo nie wiem czy starczy mi odwagi na kolejną próbę....oczywiscie to jakies tam mysli na dalszy czas.ale jednak caly czas mam to w glowie...


    nie słyszałam o czymś takim - w przypadku trisomii prostej. Bierze się pod uwagę różne rzeczy ale najmniej to że już jest dziecko z zd - chyba że jest translokacja.

    moja córka ma trisomię prostą
    dwa lata po niej urodziłam zdrowego syna, teraz kolejny czeka na przyjście na świat
    Przez te lata kiedy ona jest z nami, spotkałam baaaaaaaaaardzo wielu rodziców dzieci z zd - żadna para nie miała 2 dzieci z tą wadą. Podobno ktoś kogoś znał z dwójką dzieci z zd ale okazało się że to był właśnie ten translokacyjny czyli dziedziczony przypadek

    Głowa do góry. Będzie dobrze

    Melek lubi tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • sercewplecaku Koleżanka
    Postów: 73 17

    Wysłany: 10 lipca 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby wrote:
    nie słyszałam o czymś takim - w przypadku trisomii prostej. Bierze się pod uwagę różne rzeczy ale najmniej to że już jest dziecko z zd - chyba że jest translokacja.

    moja córka ma trisomię prostą
    dwa lata po niej urodziłam zdrowego syna, teraz kolejny czeka na przyjście na świat
    Przez te lata kiedy ona jest z nami, spotkałam baaaaaaaaaardzo wielu rodziców dzieci z zd - żadna para nie miała 2 dzieci z tą wadą. Podobno ktoś kogoś znał z dwójką dzieci z zd ale okazało się że to był właśnie ten translokacyjny czyli dziedziczony przypadek

    Głowa do góry. Będzie dobrze

    Tak mi powiedział genetyk, tak mi powiedziała ginekolog. I wlasnie i trisomii prostej mowie.

    Jak szukałam w internecie to wyskoczyło mi kilka razy takie info na roznych stronach, widziałam też w prezentacji naukowej dla studentów (nie umiem tu wrzucić screenów)...

    Akurat dla mnie to bardzo pocieszające co piszesz że nie spotkałaś rodziców z dwójką dzieci z ZD. daje zawsze troche wiary :)

    Za jakis czas chce sie umowic do genetyka zeby mi wytlumaczyl skad sie bierze wlasnie takie ryzyko i jak to wyglada w rzeczywistosci.

‹‹ 526 527 528 529 530 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ