X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 21 listopada 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    O dzieki.To ciekawe kiedy moje przyjda,Dzisiaj 5 roboczy mija.Szkoda bo jutro mam prenatalne i mialam cicha nadzieje,ze moze do tego czasu bede miala wynik .No ale trudno

    Ja miałam szóstego dnia roboczego, rozumiem Cię, sama siedziałam jak na szpilkach jak czekałam na wynik. Trzymam kciuki, żeby był już jutro rano. :)

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    czy ktores z was mialy robiona amniopunkcje prywatnie ?
    Na usg polowkowym wyszla mi za krotka kosc nosowa tylko 3mm..
    Lekarka podejrzewa ZD, lub inna wada genetyczna.
    Jestem w 20 tyg ciazy.

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 27 listopada 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NICOLA wrote:
    Witajcie dziewczyny,
    czy ktores z was mialy robiona amniopunkcje prywatnie ?
    Na usg polowkowym wyszla mi za krotka kosc nosowa tylko 3mm..
    Lekarka podejrzewa ZD, lub inna wada genetyczna.
    Jestem w 20 tyg ciazy.
    Lekarka powinna dać skierowanie do genetyka przy takim podejrzenia i wtedy na wizycie konsultacyjnej genetyk by pokierowal Cię odpowiednio. Koleżanka miała za darmo amniopunkcję w takiej sytuacji.
    Ja miałam na NFZ, ale dobralam dodatkowo płatny test qf pcr, żeby mieć wyniki po tygodniu. Na pełne wyniki nadal czekam.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Lekarka powinna dać skierowanie do genetyka przy takim podejrzenia i wtedy na wizycie konsultacyjnej genetyk by pokierowal Cię odpowiednio. Koleżanka miała za darmo amniopunkcję w takiej sytuacji.
    Ja miałam na NFZ, ale dobralam dodatkowo płatny test qf pcr, żeby mieć wyniki po tygodniu. Na pełne wyniki nadal czekam.


    Tak wiem, tez mialam mozliwosc zrobienia tego na nfz, tylko w moim przypadku zalezalo nam bardzo na czasie.. wiec zdecydowalam sie zrobic prywatnie i do metoda przyspieszona fish.. czekam na wyniki.. moze beda dzisiaj popoludniu a jak nie to w poniedzialek..

  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 29 listopada 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część u mnie z USG wszystko ok a z krwi tesu pappa wyszło ryzyko tirosomi 21 a mój wynik skorygowany 1:362 zrobiłam test. Krwi pamorame. A wyobraźcie sobie że po 6 dniach przyszedł wyniki "nierzetelny"tak więc dalej w kropce namdrugi dzień już miałam amniopunkcję w środę teraz i czekam na wyniki straszne to oczekiwanie teraz:(

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 30 listopada 2019, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez robiłam panoramę i nie wiedzialam ze moze byc jakus inny wynik niz high i low risk

    27a73b5519.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 1 grudnia 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Tez robiłam panoramę i nie wiedzialam ze moze byc jakus inny wynik niz high i low risk
    Hej! Ja robiłam Panoramę w czwartek 26.11.2019 - długo czekałaś na wynik?

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzisiaj odebrałam pełne wyniki amniopunkcji. Wygląda na to, że będzie zdrowa dziewczyna. Trzymam za Was wszystkie kciuki.
    I myślami jestem też przy dziewczynie, która robiła amniopunkcję zaraz po mnie, a u której niestety potwierdziła się diagnoza t13...
    Tak bardzo to przeżywam...

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 03:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekalam 10 dni roboczych na wynik Panorany

    Jaaaaaaaa lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Dziewczyny, dzisiaj odebrałam pełne wyniki amniopunkcji. Wygląda na to, że będzie zdrowa dziewczyna. Trzymam za Was wszystkie kciuki.
    I myślami jestem też przy dziewczynie, która robiła amniopunkcję zaraz po mnie, a u której niestety potwierdziła się diagnoza t13...
    Tak bardzo to przeżywam...
    Super, że U Ciebie wszystko ok, ale rozumiem co czujesz w związku z tą dziewczyną. Mnie samą mega dołują takie historie...

    Smutnamiss - u mnie najprawdopodobniej będzie identycznie, podobno na ten rozszerzony pakiet tyle.sie właśnie czeka...

  • Gosia83 Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny! Obserwowalam to forum bardzo intensywnie przes ostatnie 2 tygodnie i obiecalam sobie ze “po wszystkim” napisze zeby pomoc. Jako ze mi czytanie pozytywnych historii bardzo pomagalo. :-)
    Zaczelo sie dosyc standardowo. Zaszlam w druga i dlugo wyczekiwana ciaze i myslalam ze ta najbardziej skomplikowana czesc za mna. Jak sie okazalo nic bardziej mylnego. Moja lekarka od razu skierowala mnie na test Harmony zebym sie nieporzebnie nie stresowala i w 11 tyg mialam juz pozytywne wyniki. Niskie prawdopodobienstwo wszystkich wad. Mozecie sobie wyobrazic ze nie spodziewalam sie w zwiazku z tym zadnych zawirowan. Poszlam standardowo na USG genetyczne i tam wszystko dobrze. Potem PAPPa (ktore wiele osob odradza - jestem teraz jedna z Nich) i wyniki.. Ryzyko ZD 1:76, powtorzone badnia 1:93. (u mnie na wynik miala wplyw hbcg 6,5 mom!! + wiek 36 lat). Od tego czasu 2 tygodnie nerwowki. Wizyta u genetyka w Multimedzie (szczerze nie polecam). Pan z zerowa emaptia poinformowal mnie ze Harmony nic nie znaczy i ryzyko jest bardzo wysokie wiec musze miec amniopunkcje bo zle to wyglada.. a wady moga byc rozne. cale szczescie dzien pozniej trafilam do dr Roszkowskiego, ktory powiedzial mi to co niejednokrotnie na tych forach mozemy przecytac. USG jest bardzo wazne, Harmony to nowoczesne badanie a PAPPAa to stare badanie ktore u Nas jest takie popularne bo jest... tanie. W bogatszych krajach podobno juz sie od niego od chodzi i w standardzie robione sa badania wolnego DNA. Ja jednak juz bylam tak skolowana, w takim stresie i z tyloma myslami ze uznalam ze musze zrobic te amnipunkcje. W innym razie na pewno zwariuje do konca ciazy i moj Synus z Mamusi bedzie mial niewielki pozytek. Tak wiec zrobilam i dzisiaj odebralam wynik (po 3 dniach). Badanie robione metoda mikromacierzy, na NFZ bez dodatkowych kosztow. Wynik prawidlowy.
    Tak wiec pisze to bo mam nadzieje ze Komus to pomoze. Ja trzymam za wszystkie dziewczyny kciuki i trzeba probowac wyjsc ze swojej glowy i probowac spojrzec na sprawe obiektywnie (mi pomoglo szukanie roznych opinii u roznych lekarzy, chociaz niestety do konca towarzyszyl stres)

    Jaaaaaaaa, Paula2702, Red 13., pscolka lubią tę wiadomość

  • Gosia83 Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiam Swiatecznie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia83 wrote:
    Pozdrawiam Swiatecznie.

    Po 3 dniach dostalas pelen wynik z mikromacierzy? To jest fizycznie nie mozliwe. Ja czekalam 8 tygodni, inne dziewczyny jak pytalam tez czekaly kilka tygodni. Po 2 dniach to mozna dostac szybki wynik na ilosc chromosomow, czyli trisomie monosomie i wady chromosomow plciowych ale nie mikromacierze. Wad genetycznych i zespolow chorobowych sa setki, nie wiem czemu sie tylko skupiacie na zd? Poza zd juz nie ma obaw? Ilosc chromosomow to tylko szczyt gory.

    A propos pappy to ja mieszkam w Austrii i tu sie to badanie jak najbardziej wykonuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2020, 23:41

  • Jaaaaaaaa Koleżanka
    Postów: 32 4

    Wysłany: 3 stycznia 2020, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Po 3 dniach dostalas pelen wynik z mikromacierzy? To jest fizycznie nie mozliwe. Ja czekalam 8 tygodni, inne dziewczyny jak pytalam tez czekaly kilka tygodni. Po 2 dniach to mozna dostac szybki wynik na ilosc chromosomow, czyli trisomie monosomie i wady chromosomow plciowych ale nie mikromacierze. Wad genetycznych i zespolow chorobowych sa setki, nie wiem czemu sie tylko skupiacie na zd? Poza zd juz nie ma obaw? Ilosc chromosomow to tylko szczyt gory.

    A propos pappy to ja mieszkam w Austrii i tu sie to badanie jak najbardziej wykonuje.
    Mikromacierze są zazwyczaj w ciągu 5 dni roboczych, więc to, że były po 3 mnie nie dziwi. Jednego dnia jest izolacja materiału, a drugiego nastawienie mikromacierzy - tutaj nie czeka się na wzrost komórek jak przy klasycznej cytogenetyce. Zazwyczaj czeka się aż zbierze się więcej próbek do analizy, bo metoda jest droga.

  • Gosia83 Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 3 stycznia 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Po 3 dniach dostalas pelen wynik z mikromacierzy? To jest fizycznie nie mozliwe. Ja czekalam 8 tygodni, inne dziewczyny jak pytalam tez czekaly kilka tygodni. Po 2 dniach to mozna dostac szybki wynik na ilosc chromosomow, czyli trisomie monosomie i wady chromosomow plciowych ale nie mikromacierze. Wad genetycznych i zespolow chorobowych sa setki, nie wiem czemu sie tylko skupiacie na zd? Poza zd juz nie ma obaw? Ilosc chromosomow to tylko szczyt gory.

    A propos pappy to ja mieszkam w Austrii i tu sie to badanie jak najbardziej wykonuje.


    Dokladnie tak. W srode mialam amniopunkcje a w poniedzialek odebralam pelen wynik. Dokladnie tak jak napisala kolezanka w kolejnym poscie. Na wynik czeka sie okolo 5 dni roboczych. U mnie udalo sie szybciej.

    A tu informacje: https://www.genesis.pl/akademia-wiedzy/badania-genetyczne-w-technologii-mikromacierzy/

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Po 3 dniach dostalas pelen wynik z mikromacierzy? To jest fizycznie nie mozliwe. Ja czekalam 8 tygodni, inne dziewczyny jak pytalam tez czekaly kilka tygodni. Po 2 dniach to mozna dostac szybki wynik na ilosc chromosomow, czyli trisomie monosomie i wady chromosomow plciowych ale nie mikromacierze. Wad genetycznych i zespolow chorobowych sa setki, nie wiem czemu sie tylko skupiacie na zd? Poza zd juz nie ma obaw? Ilosc chromosomow to tylko szczyt gory.

    A propos pappy to ja mieszkam w Austrii i tu sie to badanie jak najbardziej wykonuje.

    To własnie na ten prosty wynik czeka się min 3 tygodnie (oznaczenie kariotypu), bo trzeba wyhodować komórki - mikromacierz można zrobić bez tego w 5 dni roboczych. Mikromacierz nie jest tez pełną odpowiedzią, bo nie sprawdza mutacji jednogenowych (zespolaów genetycznych spowodowanych mutacją jednego genu- tu robi się WES, ale to juz kosmiczny koszt, w PL chyba nikt w ciąży tego nie robi), mikromacierz nie wyłapie tez mozaicyzmu poniżej chyba 10%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 14:53

    2020 :)
    2023 :)
  • Aisha Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie


    Jestem nowa na forum ale czytam Was z zapartym tchem. Mój problem pojawił się wczoraj na kontrolnej wizycie u mojego gina.

    Jestem w 19 tyg ciąży. W 12 tyg miałam robiony test PAPPA i oczywiście USG. Wszystko wyszło bardzo dobrze ryzyko zd 1:9900. NT 1,6. Ale wczoraj na usg lekarz mi powiedział, że widzi małą kość nosową. Szukał jej baaardzo długo mierząc mojego bobasa dość dokładnie. W końcu powiedział, opcje są dwie. 1. albo bobas ma taką urodę i mały nosek albo no właśnie waga genetyczna

    Świat mi się załamał. Oczywiście powiedział, że to tylko przypuszczenia itp. Oczytałam się już chyba wszystkiego jak dziewczynom wychodziły cudowne PAPPY a później na usg lekarz powiedział, że kość jest mała i okazało się, że dziecko ma ZD.

    Przez chwilę myślałam, że może lekarz chce mnie naciągnąć na SANCO, robią u niego w klinice, ale jednak teraz bardziej myślę, że może on rzeczywiście widzi w tym problem.

    Na 30 stycznia jestem umówiona na SANCO i na USG połówkowe. i jest to najgorszy tydzień w moim życiu

    Myślicie, że to uroda mojego bobasa z tym noskiem?

    *pisałam też na innym forum, więc wiadomość może dziewczyny już widziałyście

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że taka jego uroda, ale skoro lekarz zasiał ziarno strachu to już nie darady tego tak zostawic bo się wykończysz psychicznie... głowa do góry :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Aisha Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Mi się wydaje że taka jego uroda, ale skoro lekarz zasiał ziarno strachu to już nie darady tego tak zostawic bo się wykończysz psychicznie... głowa do góry :)


    Dziękuję za odpowiedź. Przewertowałam cały Internet chyba w tym temacie. Na początku byłam dobrej myśli teraz już niestety mam ich coraz mniej :(

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na prenatalnych ją widział?
    Może warto iść na usg do innego lekarza?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 497 498 499 500 501 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ