X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 2 października 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda wrote:
    Jak bylas u Roszkowskiego no to raczej lepiej nie mogłaś trafić. Zaczekaj do 8.10. Moje niskie pappa to bylo 0,3 miu/ml.
    Dzięki, tak zrobię właśnie.

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny robiące Nifty godziłyście się na wykorzystanie tego co zostanie z Waszej próbki krwi - do innych badan?
    Pytanie raczej z ciekawości bo wiem, że o to pytają.

  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 3 października 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem już na granicy. Dwa testy Harmony mi nie wyszły, zrobiłam 24.09 trzeci test -Panoramę. Chodzę już po ścianach ze stresu. Na tę Panoramę się jakoś dłużej czeka? Wiecie jakie mogą być przyczyny tego, że testy nie wychodzą?

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Dziewczyny, jestem już na granicy. Dwa testy Harmony mi nie wyszły, zrobiłam 24.09 trzeci test -Panoramę. Chodzę już po ścianach ze stresu. Na tę Panoramę się jakoś dłużej czeka? Wiecie jakie mogą być przyczyny tego, że testy nie wychodzą?

    Niestety nie wiem, a nie ma żadnej informacji zwrotnej od strony która wykonuje test ? Tym bardziej, że był powtarzany.
    Czy w panoramie pytają może o wykorzystanie tego co zostanie z pobranej próbki krwi - do innych badan?

  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 3 października 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer..86 wrote:
    Niestety nie wiem, a nie ma żadnej informacji zwrotnej od strony która wykonuje test ? Tym bardziej, że był powtarzany.
    Czy w panoramie pytają może o wykorzystanie tego co zostanie z pobranej próbki krwi - do innych badan?
    Nikt mnie nie pytał.

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Oranda Autorytet
    Postów: 643 371

    Wysłany: 3 października 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Dziewczyny, jestem już na granicy. Dwa testy Harmony mi nie wyszły, zrobiłam 24.09 trzeci test -Panoramę. Chodzę już po ścianach ze stresu. Na tę Panoramę się jakoś dłużej czeka? Wiecie jakie mogą być przyczyny tego, że testy nie wychodzą?
    A nie podali Ci przyczyny? Bo teoretycznie moze byc za malo dna, tak ponoc sie dzieje niekiedy przy heparynie i tescie nifty. Powinni Ci wytlumaczyc czemu nie wychodza!

    2011- cb,
    2012.09- poród, jest Marcel!,
    2015.07- cb,
    2017.03-poronienie zatrzymane 8tc/12tc
    2017.04 - badania - mthfr+, c677tt
    2017.10 -cp, laparoskopia oszczędzająca
    2018 - badania hormonalne, immunologiczne i inne w normie. Niestety jajowody do bani :/
    2019 - IVF - start 15.04, 26.04 - 13/15 komórek jest ok, 8 zapłodnionych - 3 zarodki do mrożenia
    25.05 - crio 4aa - 7dpt beta 53 - 10 dpt beta 270
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 5 października 2019, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amethyst wrote:
    Dziewczyny, w ubiegły wtorek, równo 8 dni temu, robiłam Nifty Pro. Wyników jeszcze nie ma, trochę już świruje, wiem, że teoretycznie mają czas, ale konsultant mówił, że przeważnie do tygodnia są. Ile Wy czekalyscie na swój wynik i gdzie mialyscie pobierana krew?
    Amethyst, jak Twój wynik? Wszystko ok?

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 5 października 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ze względu na podwyższoną przezierność decydujemy się na zrobienie Nifty Pro. Mam tylko wątpliwości gdzie je zrobić. Na zdrowegeny.pl jest teraz promocja i wychodzi 2136 zł. Czy któraś z Was korzystała z tego portalu? Jestem w Warszawy, może macie jakieś inne miejsca do polecenia.

    1267e64ec8.png
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 5 października 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda wrote:
    A nie podali Ci przyczyny? Bo teoretycznie moze byc za malo dna, tak ponoc sie dzieje niekiedy przy heparynie i tescie nifty. Powinni Ci wytlumaczyc czemu nie wychodza!
    Tak, było za mało DNA płodowego. Wczoraj dzwonił lekarz w sprawie wyników Panoramy. Frakcja niskiego DNA płodowego 1,9%, wiec tą metodą nie udało się uzyskać wyniku. Ale Panorama na podstawie właśnie tej niskiej frakcji, wieku matki, wieku ciąży i wagi matki oszacowała, że mamy duże ryzyko Trisomii 13 i 18. Jak nam to lekarz powiedział to dostałam zawału. Dostaliśmy skierowanie do genetyka i zalecenie amniopunkcji. Doczytaliśmy w badaniu i doksztalcilismy się sami, że niska frakcja DNA płodowego może wskazywać na te choroby, ale przyczyną niskiej frakcji może być tez otyłość matki, a ja jestem otyła. I dlatego moim zdaniem dalsze wyliczanie ryzyka było bez sensu. To absolutne dywagacje. Lekarz nam to przedstawił, że jest to bardzo prawdopodobne, a w uwagach badania jest informacja, że ryzyko wynosi 5% i w większości przypadków dzieci są zdrowe. Przeżywamy teraz koszmar przed poniedziałkowa wizytą. Ja zawsze traktowałam amniopunkcję jako ostateczność. Gdybym wiedziała, ze otyłość jest w pewnym sensie przeciwwskazaniem do badania, to na pewno nie powtarzałam go trzeci raz :(

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 5 października 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    Cześć Dziewczyny, ze względu na podwyższoną przezierność decydujemy się na zrobienie Nifty Pro. Mam tylko wątpliwości gdzie je zrobić. Na zdrowegeny.pl jest teraz promocja i wychodzi 2136 zł. Czy któraś z Was korzystała z tego portalu? Jestem w Warszawy, może macie jakieś inne miejsca do polecenia.
    Hej, ja jestem z Wawy. Strony zdrowegeny. Pl nie kojarzę. Robiłam test Sanco Plus w Premium Medical (ul. Kobielska);koszt to 2600 pln, na wynik czekałam 10 dni(normalnych nie roboczych).Test wyszedł bardzo dobrze (miałam niskie białko Pappa) ;uważam że to najlepiej wydane pieniądze ever. Spokój w ciąży jest bezcenny.

    Alunis lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 6 października 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Hej, ja jestem z Wawy. Strony zdrowegeny. Pl nie kojarzę. Robiłam test Sanco Plus w Premium Medical (ul. Kobielska);koszt to 2600 pln, na wynik czekałam 10 dni(normalnych nie roboczych).Test wyszedł bardzo dobrze (miałam niskie białko Pappa) ;uważam że to najlepiej wydane pieniądze ever. Spokój w ciąży jest bezcenny.

    Dziękuję :) A powiedz mi, czy można tam przyjść "z marszu" czy trzeba jakoś się umawiać?

    1267e64ec8.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 6 października 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    Dziękuję :) A powiedz mi, czy można tam przyjść "z marszu" czy trzeba jakoś się umawiać?
    Ja w Premium robiłam Harmony, nie trzeba się umawiać ;)

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 6 października 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super. Dziękuję. To jadę jutro z rana :)

    1267e64ec8.png
  • Oranda Autorytet
    Postów: 643 371

    Wysłany: 7 października 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Tak, było za mało DNA płodowego. Wczoraj dzwonił lekarz w sprawie wyników Panoramy. Frakcja niskiego DNA płodowego 1,9%, wiec tą metodą nie udało się uzyskać wyniku. Ale Panorama na podstawie właśnie tej niskiej frakcji, wieku matki, wieku ciąży i wagi matki oszacowała, że mamy duże ryzyko Trisomii 13 i 18. Jak nam to lekarz powiedział to dostałam zawału. Dostaliśmy skierowanie do genetyka i zalecenie amniopunkcji. Doczytaliśmy w badaniu i doksztalcilismy się sami, że niska frakcja DNA płodowego może wskazywać na te choroby, ale przyczyną niskiej frakcji może być tez otyłość matki, a ja jestem otyła. I dlatego moim zdaniem dalsze wyliczanie ryzyka było bez sensu. To absolutne dywagacje. Lekarz nam to przedstawił, że jest to bardzo prawdopodobne, a w uwagach badania jest informacja, że ryzyko wynosi 5% i w większości przypadków dzieci są zdrowe. Przeżywamy teraz koszmar przed poniedziałkowa wizytą. Ja zawsze traktowałam amniopunkcję jako ostateczność. Gdybym wiedziała, ze otyłość jest w pewnym sensie przeciwwskazaniem do badania, to na pewno nie powtarzałam go trzeci raz :(
    Zdecydujesz się na aminopunkcje?
    Co do otyłości to ja też szczupla nie jestem, na etapie nifty ważyłam ok 98 kg przy wzroscie 1,76 i dna bylo ponad 6%. Z tymi przeciwskazaniami jest roznie. Ja zrobilam test 3h po heparynie i wynik był.

    2011- cb,
    2012.09- poród, jest Marcel!,
    2015.07- cb,
    2017.03-poronienie zatrzymane 8tc/12tc
    2017.04 - badania - mthfr+, c677tt
    2017.10 -cp, laparoskopia oszczędzająca
    2018 - badania hormonalne, immunologiczne i inne w normie. Niestety jajowody do bani :/
    2019 - IVF - start 15.04, 26.04 - 13/15 komórek jest ok, 8 zapłodnionych - 3 zarodki do mrożenia
    25.05 - crio 4aa - 7dpt beta 53 - 10 dpt beta 270
  • amethyst Autorytet
    Postów: 350 261

    Wysłany: 7 października 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Amethyst, jak Twój wynik? Wszystko ok?
    Emdar, taaak, wszystko ok, zapomniałam tu napisać! :) Dzięki za pamięć. Ogólnie wyszło, że ok i że dziewuszka. Troszkę stresu odeszło, ale wiadomo, ja sobie zawsze powody znajdę. 😂 Aniaem86, ja robiłam właśnie przez ten portal, bo było najtaniej. Pielęgniarz przyjechał do mnie do domu pobrać krew, więc też mega wygoda. Super kontakt z nimi i wyniki online, ja miałam pobierana krew późnym popołudniem we wtorek i w czwartek w kolejnym tygodniu był wynik.

    Elf 2, emdar lubią tę wiadomość

    db91f7f0a3.png
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 8 października 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda wrote:
    Zdecydujesz się na aminopunkcje?
    Co do otyłości to ja też szczupla nie jestem, na etapie nifty ważyłam ok 98 kg przy wzroscie 1,76 i dna bylo ponad 6%. Z tymi przeciwskazaniami jest roznie. Ja zrobilam test 3h po heparynie i wynik był.
    Ja ważę 115🙈 Byliśmy w poradni genetycznej. Lekarz niezbyt serio potraktował ten „wynik”, ale powiedział, ze jeżeli chcemy to da nam skierowanie na amnio. Poszłam tam, choć miałam strasznie duże wątpliwości. Zaczęłam rozmawiać z lekarzem, który powiedział ze ryzyko poronienia wynosi 1%. Tez niezbyt poważnie potraktował to badanie. Głównie oglądaliśmy moje usg prenatalne w którym ryzyko Trisomii 13 i 18 jest niskie, ale ryzyko ZD jest średnie, bo wynosi 1:340. Stwierdziłam jednak, ze skoro ryzyko poronienia wynosi 1:200, czyli jest większe od ryzyka ewentualnej choroby, to bez sensu robić amniopunkcję. Spotkałam się za to jeszcze z jedną genetyk, która zajmuje się tez badaniami wolnego DNA płodowego. Wszystko nam jeszcze taz opowiedziała, powiedziała, ze jej zdaniem Panorama powinna oddać nam pieniądze. Finalnie zdecydowaliśmy się ostatni raz zrobić badanie, tym razem Sanco. Podobno w 18 tygodniu frakcja DNA płodowego powinna być już wystarczająca niezależnie od wagi. A jeżeli tym razem się nie uda, to należy już olać. Są osoby, którym to badanie nie wychodzi i już. Przyspieszyliśmy badanie połówkowe i mamy już za tydzień. Jeżeli wszystko będzie ok, to odpuszczamy. Jeżeli coś będzie wskazywać na którąś z wad, to zrobimy amnio. Jesteśmy wykończeni psychicznie :(

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Oranda Autorytet
    Postów: 643 371

    Wysłany: 8 października 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Ja ważę 115🙈 Byliśmy w poradni genetycznej. Lekarz niezbyt serio potraktował ten „wynik”, ale powiedział, ze jeżeli chcemy to da nam skierowanie na amnio. Poszłam tam, choć miałam strasznie duże wątpliwości. Zaczęłam rozmawiać z lekarzem, który powiedział ze ryzyko poronienia wynosi 1%. Tez niezbyt poważnie potraktował to badanie. Głównie oglądaliśmy moje usg prenatalne w którym ryzyko Trisomii 13 i 18 jest niskie, ale ryzyko ZD jest średnie, bo wynosi 1:340. Stwierdziłam jednak, ze skoro ryzyko poronienia wynosi 1:200, czyli jest większe od ryzyka ewentualnej choroby, to bez sensu robić amniopunkcję. Spotkałam się za to jeszcze z jedną genetyk, która zajmuje się tez badaniami wolnego DNA płodowego. Wszystko nam jeszcze taz opowiedziała, powiedziała, ze jej zdaniem Panorama powinna oddać nam pieniądze. Finalnie zdecydowaliśmy się ostatni raz zrobić badanie, tym razem Sanco. Podobno w 18 tygodniu frakcja DNA płodowego powinna być już wystarczająca niezależnie od wagi. A jeżeli tym razem się nie uda, to należy już olać. Są osoby, którym to badanie nie wychodzi i już. Przyspieszyliśmy badanie połówkowe i mamy już za tydzień. Jeżeli wszystko będzie ok, to odpuszczamy. Jeżeli coś będzie wskazywać na którąś z wad, to zrobimy amnio. Jesteśmy wykończeni psychicznie :(
    Wcale się nie dziwię... Sama sie stresowalam i przeszło mi po teście, czyli tydzień de facto. A u Cuebie strasznie sie ciągnie. A nie myślałaś o nifty? Ja wybrałam nifty bo jest najstarszy i robiony w honkongu w najwiekszym na świecie labie. No i ubezpieczony niby. Jak nie bedzie wyniku to zwracaja kasę.

    2011- cb,
    2012.09- poród, jest Marcel!,
    2015.07- cb,
    2017.03-poronienie zatrzymane 8tc/12tc
    2017.04 - badania - mthfr+, c677tt
    2017.10 -cp, laparoskopia oszczędzająca
    2018 - badania hormonalne, immunologiczne i inne w normie. Niestety jajowody do bani :/
    2019 - IVF - start 15.04, 26.04 - 13/15 komórek jest ok, 8 zapłodnionych - 3 zarodki do mrożenia
    25.05 - crio 4aa - 7dpt beta 53 - 10 dpt beta 270
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 8 października 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda wrote:
    Wcale się nie dziwię... Sama sie stresowalam i przeszło mi po teście, czyli tydzień de facto. A u Cuebie strasznie sie ciągnie. A nie myślałaś o nifty? Ja wybrałam nifty bo jest najstarszy i robiony w honkongu w najwiekszym na świecie labie. No i ubezpieczony niby. Jak nie bedzie wyniku to zwracaja kasę.
    No właśnie Sanco i Nifty to chyba to samo. Zresztą już wszystko jedno. Ten raz już jest ostatni.

    nada lubi tę wiadomość

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • LenaAnna Ekspertka
    Postów: 146 129

    Wysłany: 9 października 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanco i Nifty to nie to samo!!
    Ale jeśli zależy Ci na szybkim wyniku i tylko tych podstawowych trisomii to robiłabym SANCO. Oni mają mniejsze obostrzenia co do ilości DNA i rozkładu GC. Więc większe prawdopodobieństwo uzyskania wyniku. Nifty właśnie ze względu na ubezpieczenie ma bardzo wyśrubowane wymagania które musi spełniać próbka- przy jakichkolwiek problemach nie wydadzą wyniku, na nifty praktycznie nie masz szans.

    Aczkolwiek tym co dostaliście z Panoramy ja osobiście bym się zasugerowała i jak najszybciej zrobiła amnio z Fishem. Po 48 godzinach będziesz wiedzieć i będziesz mogła spokojnie kupować spiochy a nie walczyć ze strachem.
    Co do statystyki poronień po amnio- spytaj lekarzy czy kiedykolwiek widzieli poronienie spowodowane amnio. Ze względu na zawód rozmawiałam z kilkunastoma ginekologami- każdy mówi, że ani nie widział ani nie słyszał. Duże miasto, szpital kliniczny. Nie zastanawiałabym się ani chwili.

    I IUI 12.2018 :(
    Aniolki 6tc (**), cp blizniacza lipiec 2017
    Aniołek 6tc(*) maj 2018
    MTHFR homozygota
    Hiperhomocysteinemia
    Hiperprolaktynemia czynnosciowa,
    Nawracające polipy macicy
    Mąż super :)
    "Nienarodzone dzieci nie odchodza, one tylko zmieniaja swoja date przyjscia na swiat"
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 9 października 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LenaAnna wrote:
    Sanco i Nifty to nie to samo!!
    Ale jeśli zależy Ci na szybkim wyniku i tylko tych podstawowych trisomii to robiłabym SANCO. Oni mają mniejsze obostrzenia co do ilości DNA i rozkładu GC. Więc większe prawdopodobieństwo uzyskania wyniku. Nifty właśnie ze względu na ubezpieczenie ma bardzo wyśrubowane wymagania które musi spełniać próbka- przy jakichkolwiek problemach nie wydadzą wyniku, na nifty praktycznie nie masz szans.

    Aczkolwiek tym co dostaliście z Panoramy ja osobiście bym się zasugerowała i jak najszybciej zrobiła amnio z Fishem. Po 48 godzinach będziesz wiedzieć i będziesz mogła spokojnie kupować spiochy a nie walczyć ze strachem.
    Co do statystyki poronień po amnio- spytaj lekarzy czy kiedykolwiek widzieli poronienie spowodowane amnio. Ze względu na zawód rozmawiałam z kilkunastoma ginekologami- każdy mówi, że ani nie widział ani nie słyszał. Duże miasto, szpital kliniczny. Nie zastanawiałabym się ani chwili.
    My już zrobiliśmy Sanco. Skoro trzech lekarzy potraktowało to coś, co dostaliśmy z Panoramy za mało wiarygodne, to ja jednak nie będę ryzykować amnio. O ryzyku poronienia powiedział nam lekarz z Instytutu Matki i Dziecka, który na co dzień wykonuje te badania. I miał wątpliwość, czy w naszym przypadku gra jest warta świeczki w tym momencie. Dlatego w poniedziałek idziemy na połówkowe. Jeżeli wszystko będzie ok, to odpuszczamy. Lekarz genetyk, który tez zajmuje się testami wolnego płodowego DNA powiedział, ze po takim wyniku zażądałaby od Panoramy zwrotu kasy.
    A co do badania Nifty, to nam lekarz odradzał akurat to badanie, bo miał pacjentkę z wynikiem fałszywie ujemnym.

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
‹‹ 495 496 497 498 499 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ