X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 6 lipca 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jestes juz po pappie? czy nawet sie za to nie zabierasz i od razu idziesz na test?

    Kulkakulka lubi tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 6 lipca 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella a powiedz mi, czy te pozostałe choroby, które wykrywa nifty pro uprawniają do przerwania ciąży? U mnie w rodzinie jest rdzeniowy zanik mięśni. I najlepszy test z krwi nie ma opcji wykrycia tego. Jedynie amniopunkcja, ale skierowana konkretnie na tą chorobę. Niestety Polska wciąż jest w tyle... Ja robiłam Sanco, ale to podstawowe trisomie i robią w Warszawie. Czekałam 4 dni na wyniki.

    Vella83 lubi tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 6 lipca 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmalibu - zabiłaś mnie pytaniem, nawet nie pomyslałam na temat innych chorób tak bardzo zafiksowałam sie na trisomii.
    Genetyk i moja ginka rozpisując mi etapy diagnostyki zawsze mówiły o amniopunkcji jako o ostatnim kroku przed ewentualnym przerwaniem ciazy bo daje 100 % info o chorobie - ale nie wiem które choroby wykrywa oprócz tych podstawowych. No i kiedy mozna przerwać - czy zespołu Downa tez dotyczy czy tylko tych letalnych..Czytaj w info producenta lub dzwon do lekarki.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 6 lipca 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Mmalibu - zabiłaś mnie pytaniem, nawet nie pomyslałam na temat innych chorób tak bardzo zafiksowałam sie na trisomii.
    Genetyk i moja ginka rozpisując mi etapy diagnostyki zawsze mówiły o amniopunkcji jako o ostatnim kroku przed ewentualnym przerwaniem ciazy bo daje 100 % info o chorobie - ale nie wiem które choroby wykrywa oprócz tych podstawowych. No i kiedy mozna przerwać - czy zespołu Downa tez dotyczy czy tylko tych letalnych..Czytaj w info producenta lub dzwon do lekarki.
    Tak się zastanawiałam jak stałam przed wyborem testu nipt. Bo wiem, że ciążę z podstawowymi trisomiami można przerwać, ale właśnie poczytałam o tych pozostałych chorobach i niektóre z nich ludzie mają i nawet nie wiedzą 😉 Aczkolwiek pewnie warto zrobić dla samej wiedzy.

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 6 lipca 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Smutnamiss moje łożysko też było grube 80mm a wód nie miałam.
    U mnie amnio i biopsja była ok a lekarze nawet teraz po narodzinach straszą bo nie rozumieją przebiegu mojej ciąży i mówią że amnio wszystkich chorób nie wykrywa.. :/
    Takze jedynie co pozostaje to myśleć pozytywnie ;)
    U mnie lozysko ma 75mm a afi 23 glowka 4 tyg wieksza no i zaczyna sie horror do konca juz szpital

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 6 lipca 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss ale wcześniej rozmiary były ok i teraz nagle główka większa? Co mówią lekarze?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 7 lipca 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doklasnie wszystko bylo ok takze na pierwszym usg w szpitalu na kolejnym dwa dni i tydzien poźnuej dochodzilo sukcesywnie problemów

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 7 lipca 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss mam nadzieję że wszystko się ułoży i córeczka będzie zdrowa, przecież wszystko dobrze było. Co lekarze mówią na temat główki?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 7 lipca 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze za duza o 4 tyg i ze im sie nie podobanic nie wiem mam lezec do urodzenia codziennie ktg

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 lipca 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Ze za duza o 4 tyg i ze im sie nie podobanic nie wiem mam lezec do urodzenia codziennie ktg

    Mój synek miał ok tyle tygodni za duży brzuch. Urodził się całkowicie normalny i proporcjonalny. Wiele dziewczyn ma ten "problem", że na USG jakaś część ciała wychodzi za duża lub za mała, wszystkie się stresują, a z dzieckiem jest OK.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 9 lipca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella nadal czekacie?

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 9 lipca 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmalibu,nadal..jestem już w stanie załamania.dzis jest 4dzien roboczy,nie liczę weekendu..wczoraj wyjechaliśmy wyjechaliśmy na wakacje i zamiast korzystać czekam na wyniki.jak tylko coś dostanę dam znac

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Mmalibu,nadal..jestem już w stanie załamania.dzis jest 4dzien roboczy,nie liczę weekendu..wczoraj wyjechaliśmy wyjechaliśmy na wakacje i zamiast korzystać czekam na wyniki.jak tylko coś dostanę dam znac
    Trzymam kciuki !!! Ja dostałam swój wynik wczoraj tydzień wcześniej ;) wszystko ok ryzyko niskie płeć męska;)

    Vella83, silent lubią tę wiadomość

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 10 lipca 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam wyniki, wszystko ok!!!!!!!!!!niskie ryzyko każdej z trisomii i potwierdzony chlopak. Tel dostałam na plaży i wybuchnelam niepowstrzymanym placzem że szczęścia. Najtrudniejszy tydz w moim życiu.

    Evli, Leira, apatia, silent lubią tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 11 lipca 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella super!!! ❤️

    Vella83 lubi tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 14 lipca 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss jak sie czujesz? Jak córeczka?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 14 lipca 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leze w szpitalu dzis skonczyłam 36 tydz wód przybywa łożysko duze o dziecku nic lekarz nie mówi a ja boje sie pytac glowa i brzuch o prawie 2 tyg za duze mala wazy ponad 3kg ja sie czuje dobrze ciazy nie odczuwam strasza wadami genetycznymi a ja umieram ze strachu

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 14 lipca 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss widzisz u mnie Mała była za mała i też straszyli.. Ale Ty mialas problemy z cukrami? A przy nich przecież często dziecko jest większe.
    Moje łożysko było też niby duże, grube a teraz w badaniu histopatologicznym mam napisane hipotroficzne... 🤔 I weź tu coś zrozum..
    Trzymaj się, kurcze nie tak powinna wyglądać ciąża.. życzę dużo siły i myśl pozytywnie, musi być dobrze!

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 14 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Smutnamiss widzisz u mnie Mała była za mała i też straszyli.. Ale Ty mialas problemy z cukrami? A przy nich przecież często dziecko jest większe.
    Moje łożysko było też niby duże, grube a teraz w badaniu histopatologicznym mam napisane hipotroficzne... 🤔 I weź tu coś zrozum..
    Trzymaj się, kurcze nie tak powinna wyglądać ciąża.. życzę dużo siły i myśl pozytywnie, musi być dobrze!
    Mam cukrzyce jestem na diecie wiec istnieje taka opcja mysle ze ze 2 tyg i mnie pokroją

    27a73b5519.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 17 lipca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Tydzień temu miałam pobieraną krew na test Panorama. Wczoraj telefon - konieczne jest ponowne pobranie krwi, ponieważ w próbce zrobił się skrzep i nie da się jej badać. Czyli znowu czekanie od początku... pytałam się pani w lab czy ja jestem jakiś przypadkiem jeden na milion, że takie coś mi się wydarzyło, to stwierdziła, ze tak czasem jest. Kazała wypić przed badaniem więcej wody. Słyszałyście kiedyś o takiej sytuacji?
    Ech... najgorzej że znowu muszę czekać ;(

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
‹‹ 490 491 492 493 494 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ