X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę, by nie zwariować 😉 Czekam na wyniki Sanco... Pobranie było w poniedziałek...

    relg6iyem5hi69f7.png
  • fulloflead Debiutantka
    Postów: 15 22

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja dostałam wyniki panoramy, ryzyka bardzo niskie, płeć żeńska. było warto zainwestować w święty spokój.

    silent, mmalibu lubią tę wiadomość

    ckai9jcgh1ucm7n8.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 3 lipca 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziś miałam pobrana krew na test Nace - jedzie krew do Hiszpanii... około tygodnia na wyniki.. piszę, żeby nie zwariować.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • apatia Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 4 lipca 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    ja dziś miałam pobrana krew na test Nace - jedzie krew do Hiszpanii... około tygodnia na wyniki.. piszę, żeby nie zwariować.
    Ja wynik Nace miałam już po 4 dniach od dotarcia krwi do lab. Na mailu. Trzymam kciuki za dobre wyniki. Każda z Nas tu pisał A żeby nie zwariować i przechodziła to samo...
    Przy okazji spieszę tylko donieść, że u Nas Nace z niczym się nie mylił, 26 czerwca na świat przyszedł chłopiec Adaś bez wad genetycznych, którymi straszył w mnie Pani genetyk ;) od wczoraj jesteśmy w domu i cieszymy się sobą . Dziękuję Wam za wsparcie w trudnych chwilach ♡♡♡

    silent, mmalibu, Vella83, Evli lubią tę wiadomość

  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 4 lipca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pisałam w mojej grupie, ale tutaj też muszę - Sanco, zdrowy chłopak 😉 I dla przypomnienia - pappa 0,4.

    Vella83, Evli lubią tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 4 lipca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czytające wątek - warto zrobić pappa i hcg niezależnie od wieku. Dotarły do mnie smutne wieści teraz... Nie straszę, ale uczulam. Moja kuzynka, lat 22, mąż 24. Pierwsze dziecko, usg idealne. Nic co by podpadlo. W dniu usg pobranie krwi - płacili... Za tydzień telefon, że mają przyjść na konsultacje. Pappa 0,4, a hcg 2,7. Ryzyko wady wzrosło ogromnie... Zdecydowali się po rozmowie z lekarzem prowadzącym i genetykiem na amniopunkcję, głównie ze względu na pieniążki. Wynik - zespół downa... Byli w ciężkim szoku, bo ryzyko po samym usg znikome, kuzynka szczupła, niepaląca, zapłodnienie naturalne itd. Córeczka podjęła decyzję za nich i zmarła 1,5 tygodnia później. Czekają na wyniki, ale prawdopodobnie serduszko przestało bić. Smutna historia 😞 Natomiast już nigdy nie podpisze się pod słowami, że pappa to statystyka i wyciąganie kasy...

    edwarda20, Evli lubią tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Dziewczyny czytające wątek - warto zrobić pappa i hcg niezależnie od wieku. Dotarły do mnie smutne wieści teraz... Nie straszę, ale uczulam. Moja kuzynka, lat 22, mąż 24. Pierwsze dziecko, usg idealne. Nic co by podpadlo. W dniu usg pobranie krwi - płacili... Za tydzień telefon, że mają przyjść na konsultacje. Pappa 0,4, a hcg 2,7. Ryzyko wady wzrosło ogromnie... Zdecydowali się po rozmowie z lekarzem prowadzącym i genetykiem na amniopunkcję, głównie ze względu na pieniążki. Wynik - zespół downa... Byli w ciężkim szoku, bo ryzyko po samym usg znikome, kuzynka szczupła, niepaląca, zapłodnienie naturalne itd. Córeczka podjęła decyzję za nich i zmarła 1,5 tygodnia później. Czekają na wyniki, ale prawdopodobnie serduszko przestało bić. Smutna historia 😞 Natomiast już nigdy nie podpisze się pod słowami, że pappa to statystyka i wyciąganie kasy...


    ja wierzę w historię i mam mnóstwo pokory i szacunku czytając ją. Okres oczekiwania jest katorgą dla mnie i biorę wszystkie możliwości pod uwagę łącznie z przerwaniem ciąży. Zrozumie mnie osoba, która też czeka i nie wie czego się spodziewać. Jestem po konsultacji z genetykiem, która nie mówiła: wszystko bedzie dobrze, zawsze jest dobrze, pappa sie myli etc..mówiła faktami i konkretami. Nie ma reguł,znaków na niebie etc..czasem jest pech, czasem tak wychodzi i to nawet przy idealnym usg. Trzyma kciuki i ma nadzieję,że bedzie ok ale..ryzyko nie pojawia się znikąd. Mam wsparcie w mężu, który patrzy trzezwo i nie pozwala mi na panikę - mówi: zrobilismy wszystko co mogliśmy,jezeli dziecko jest chore to nie jest to nasza wina ani jego ani moja.Jak dostaniemy wyniki zadecydujemy co dalej - wspólnie. U nas ryzyko jest 1:200 i 1:400 (dla T 13 i T 18). Zespół D wyszedł z niskim ryzykiem. Lekarka powiedziała jasno: jezeli sie to potwierdzi to to do 21 tygodnia mamy prawo na decyzje. Trzymam za nas kciuki.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 5 lipca 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella ja również trzymam za Was mocno kciuki i czekam na wieści. Dobrze, że macie z mężem rozsądne i dobre podejście.

    Vella83 lubi tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 5 lipca 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu - dzieki! - każde kciuki potrzebne. Dam znać.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 5 lipca 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co sądzicie o Nifty pro? Za tydzień jestem umówiona. Ktoś robił?

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 5 lipca 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KulkaKulka - mówisz o tym tescie rozszerzonym?

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 5 lipca 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Nifty rozszerzony

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 6 lipca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulkakulka wrote:
    Tak, Nifty rozszerzony

    Jeżeli jest u Ciebie ryzyko tych rzadkich chorób to warto zrobić dla spokoju -wersja podstawowa jest wystarczajaca jezeli jest ryzyko tych głownych trzech trisomii - tak było ze mną. Genetyk powiedziała mi o dwóch testach: podstawowym i rozszerzonym i stwierdziła ze wersja basic wystarczy.
    Dla spokoju zapytaj specjalisty, który zna Twoją historię i wszystkie wyniki.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 6 lipca 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do dziewczyn czekajacych lub juz po testach: czas oczekiwania jest bardzo trudny - napiszcie czy wy tez biezecie/brałyście pod uwagę że może się nie udać i staniecie przed najtrudniejszą decyzją. Cz tylko była myśl bedzie dobrze..
    Ja mam wszystkie mysli - te najgorsze tez i cieżko się trzymam..chyba staram sie oswoić wszystkie mozliwosci.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 6 lipca 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam Panoramę wyszla ok w 34 tyg jest za duza glowka za duze lozysko i za dużo wód i oczywiscie strasza genetyką zaluje ze nie zrobilam amnio

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2019, 11:16

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 6 lipca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 czas oczekiwania był ciężki. Też miałam różne myśli, co będzie jeśli okaże się że dziecko jest chore.. Pomagało mi zdjęcie małej z usg, wpatrywalam się w nie i mówiłam sobie że nie "tą piękna buźka" nie może być chora.
    Vella ryzyka u Ciebie sa niskie, trzeba być dobrej myśli :) trzymaj się!

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 6 lipca 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss moje łożysko też było grube 80mm a wód nie miałam.
    U mnie amnio i biopsja była ok a lekarze nawet teraz po narodzinach straszą bo nie rozumieją przebiegu mojej ciąży i mówią że amnio wszystkich chorób nie wykrywa.. :/
    Takze jedynie co pozostaje to myśleć pozytywnie ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 6 lipca 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem też i dobrej myśli. Ale w domu atmosfera masakra - temat ciąży normalnie umarł. Boimy się z mężem rozmawiać, o planowaniu, remontach czy radości nie ma mowy... po prostu tak jakby tego nie było. Dla mężczyzny to też trudne..

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 6 lipca 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam raczej skomplikowaną historię ginekologiczną łącznie z własną genetyką i męża... Nifty pro to raczej podstawa dla mojej ciąży. Długo czekałyście na wynik?

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 6 lipca 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulkakulka - róznie dziewczyny pisały do tej pory - 4 dni/tydzien/10 dni/13 dni.. ja robiłam test w srode i to juz dla mnie cała wiecznosc. Mozliwe że we wtorek juz coś bede wiedziec- wynik wpiszą w system i bede mogła sprawdzic on line - ale wg producenta 14-21 dni trzeba czekac (!!??).. ciężko powiedzieć.

    Jeżeli macie taką sytuację z mężem to nie zastanawiaj się tylko bierz rozszerzone. Dla mnie sytuacja byłaby jasna. Jak wyszło ryzyko u mnie to z mężem nie zastanawialiśmy nad niczym innym tylko test był oczywisty i koszty nie grały roli - chociaż są duże. Gdyby lekarz doradził pro szłabym na pro.

    Kulkakulka lubi tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
‹‹ 489 490 491 492 493 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ