X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 10 maja 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ameba a co lekarz Wam powiedział? Zaproponował amniopunkcję tylko ze względu tych paru milimetrów? Przeziernosc miałaś przecież ok na prenatalnych. A tak na boku to nawet nie wiedziałam że fałd się mierzy na połówkowych też ;)
    Nifty zawsze możecie zrobić dla „uspokojenia” ;)
    Głowa do góry! Taki problem to nie problem :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amniopunkcja była jedną z możliwości dalszej diagnostyki wybiorę chyba mniej inwazyjne rozwiązanie czyli nifty
    Wiem że te wcześniejsze wyniki nie były takie złe a jednak pappa nie jest idealnie miarodajnym testem a teraz ten fałd karkowy eeh...
    Wyczytałam już że mierzy się go do 20tc później już nie jest dokładny a u mnie mimo 21tc+4d został zmierzony i po co? Chyba tylko po to żeby mnie zestresować :(

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 11 maja 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ameba po co? Trzymaj się tam z mężem !! Bądźcie dobrej myśli!

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "z mężem!!" HA dobry żart :/ moja połówka zamknęła się w sobie :(
    Nie wiem co bardziej mnie przeraża ta niepewność odnośnie zdrowia mojego maluszka czy brak wsparcia mojego męża :(
    Ja wiem że on przeżywa to na swój sposób i tak samo jest przerażony tą sytuacją ale miałam nadzieję że przytuli mnie i powie że będzie ok a on się tylko denerwuje

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 11 maja 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ameba, rozumiem Wasz stres bo w ciąży nawet najmniejsze ziarno niepewności kielkuje do rozmiarow tragedii. Jednak u Was to ryzyko jest naprawde ŻADNE. Ja bym na pewno amnio nie robiła. Jeśli Cie to uspokoi to zrób test nifty albo jeszcze lepiej panorame (tu ponoc nigdy nie mieli fałszywie negatywnego wyniku dla zd). U mnie pappa bylo 1:134 dla zd, na polowkowym tez kilka markerów wyszlo. Nie robilam amnio, testy z wolnego dna wyszly ok i dziecko zd nie ma. Szkoda ryzykowac...

    ameba lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko nawet nie wiesz jak Twoja wypowiedź mnie podbudowała.
    Rozmawiałam z mężem i chyba teraz będzie już lepiej między nami. Potrzebuję jego obecności a on potrzebuje o tym nie gadać więc omówiliśmy krótko i rzeczowo co nas czeka wszystkie opcje i zostawiamy temat do wyników testu nifty
    Zrobiło się między nami lżej po tej rozmowie ;)
    Będzie dobrze

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 11 maja 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez obciążony wywiad z pierwszej ciąży( córka nie ma robaka móżdżku) w tej ciąży na prenatalnych ryzyko mi wyszło 1:848. Nawet mi przez myśl nie przeszło żeby coś robić z tym dalej. Uważam że lekarze za bardzo straszą!!!!

    201512131765.png

    201909081765.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I coś w tym jest...
    Mam już dwie córeczki i przy żadnej nie czułam takiego stresu :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dziś po SANCO teraz pozostaje mi czekać na wynik...

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 13 maja 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ameba to czekamy z Tobą ale napewno wszystko jest ok! Lekarz nie potrzebnie Ci mierzył ten fald w tym tyg ciąży...
    Co do mężów to mój znowu jest bardzo optymistyczny. Ostatnio lekarz nam powiedział że Nasza córka ma bardzo małe szanse na przeżycie, a Mój stwierdził że przecież "to są tylko spekulacje i pewni nie są na 100%". No pewni nie są, ale mnie te słowa załamaly.. Może to i lepiej że obydwoje naraz nie popadamy w depresję ;)

    ameba lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli u nas to ja jestem ta bardziej optymistyczna i słyszę oprócz "może świadczyć o chorobie" słowa "ALE NIE MUSI" a mój mąż uwierzy dopiero jak dostanie to na piśmie
    Nic to poczekamy na to pismo do końca tygodnia a jutro porozmawiam z innym lekarzem może nam bardziej wyjaśni sytuację i pokieruje bardziej normalnie ;)
    Evli Twoje Maleństwo jest już duże i już niedługo poradzi sobie samo po drugiej stronie brzuszka :)
    Grunt to pozytywne nastawienie :)

  • Yoko Znajoma
    Postów: 19 19

    Wysłany: 21 maja 2019, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jestem w 13hbd. Wyszło mi ryzyko trisomii 18 1:109. Czekam na wynik sanco pobrany wczoraj. Czy są może tu osoby które miały duże ryzyko 18? Tyle co udał mi się przejrzeć wątek nie znalazłam. Nie znam też nikogo kot był w takiej sytuacji...

    1t1y38r.png
    3fwjw70.png
  • Yoko Znajoma
    Postów: 19 19

    Wysłany: 21 maja 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usg na razie bez zmian.

    1t1y38r.png
    3fwjw70.png
  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 22 maja 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo dziewczyn miało taki wynik i wszystko jest ok:-)

    Magg
  • Yoko Znajoma
    Postów: 19 19

    Wysłany: 29 maja 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik sanco prawidłowy. Czekałam 5 dni roboczych. Na razie odstępujemy od dalszej diagnostyki🙂

    Magg37, Evli, Migotka83, apatia lubią tę wiadomość

    1t1y38r.png
    3fwjw70.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss co u Ciebie?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja siedzę w domku juz 30 tydz dzis usg mialam wzorowe mała wazy juz 1600 i nie ma sie di czego przyczepić, cukrzyce kontroluję dietą wiec nie ma tragedii czekam juz az zleci ta ciąża i powoli kupuje rzeczy dla malutkiej

    Evli, apatia lubią tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • apatia Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj zleeci ;p u nas juz 36 tc i od rana dziś skurcze mniej więcej co 20 minut. Najgorsze, że teraz nie mam czasu na szpital :P więc mam nadzieję, że nic się nie rozwinie jeszcze :)

  • Osia86 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoko wrote:
    Cześć. Jestem w 13hbd. Wyszło mi ryzyko trisomii 18 1:109. Czekam na wynik sanco pobrany wczoraj. Czy są może tu osoby które miały duże ryzyko 18? Tyle co udał mi się przejrzeć wątek nie znalazłam. Nie znam też nikogo kot był w takiej sytuacji...
    Hej, ja miałam 1:59. Mimo skierowanie na amnio zrobiłam NIFTY. Wynik prawidłowy. Syn ma już 8 miesiący 🙂

  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Robiła któraś SANCO w labolatorium Diagnostyka? Wychodzi mi najtaniej bo 2100zl. Jest to nowootwarty punkt najbliżej mnie, ale byłabym pierwszą osobą do Sanco i mam mieszane uczucia, tak co dobrze pobiorą itd.

    relg6iyem5hi69f7.png
‹‹ 488 489 490 491 492 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ