X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Lucy_82 Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po amniopunkcji i teraz najgorsze- czekanie.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy, ile masz czekac?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy czekamy z Tobą na dobre wieści. Za ile będą 2-3 dni?

    tka_aa lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Lucy_82 Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jutro albo w piatek powinny być.

    Evli lubi tę wiadomość

  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Chciałam się przywitać :)

    Termin mam na 26 października. Mam 32 lata i jestem z Krakowa. Jestem mamą 2,5 letniego chłopczyka.

    Kilka dni temu miałam usg genetyczne. Wyszło średnio. Niby wszystko ok, ale NT nieprawidłowe, bo 3.0. Tragedii nie ma, bo bywają wyższe, ale jednak nieprawidłowe. O dziwo, pomimo tego NT wyliczone ryzyko z NT i innych parametrów USG, testu pappa wyszło bardzo niskie, bo 1:10000. Test pappa skorygował ryzyko mocno na plus (mało się o tym mówi, bo zazwyczaj słyszymy o "zafałszowanych" pozytywnie wynikach pappa). Czekam na wyniki Sanco. Dodam, że tę samą sytuację miałam z pierwszym dzieckiem, NT podwyższone do 2.7 jako izolowany marker. Synek jest całkowicie zdrowy. Modlę się, aby tak było i tym razem :(

    Przeczucia co do Sanco mam raczej dobre, spodziewam się raczej uspokojenia... Natomiast drżę jeszcze przed połówkowym, wszak podwyższone NT często idzie w parze z wadami serduszka.

    Trzymam kciuki za wszystkie oczekujące na wyniki. I przestraszone tak jak ja....

    3uqruv0.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silent, trzymam kciuki! Moze taka Twoja uroda, albo mialas podczas badan jakas infekcje? moze jakis blad pomiaru? Z tego co slyszalam, to wady serduszek u płodu czeato sa niegrozne i 'wchlaniaja sie' z wiekiem :)

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... Tak czasem z sentymentu zajrzę co tu się dzieje... Mówię z wlasnego i nie tylko doświadczenia: nie bierzcie sobie do serca tych testow pappa. Mi wynik 1:136 dla zd zepsuł całą radość z ciąży mimo dobrego nifty (amnio nie robilam bo balam sie kolejnej straty) i oczywiscie córeczka urodzila się bez zd, z hipotrofią.

    Evli, jeśli masz ochotę pogadać o hipotrofii to zapraszam na forum tylko w tym temacie. Hipotrofia to nie wyrok, dzieciaczki sa po prostu mniejsze, ale waleczne i potem nadrabiają. Oczywiście praktycznie zawsze ciąża jest rozwiązywana przed czasem. Twoja Kruszynka tak dzielnie walczy, że niedługo jedynym Twoim problemem będą nieprzespane noce ;-) Bardzo mocno Cie wspieram bo wiem przez co przechodzisz. Ja tez nie kupowalam zadnych rzeczy dla dziecka i potem w szpitalu wszystko zalatwialismy na ostatnia chwile, ale dalismy rade. Sciskam mocno!

    Evli lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Silent, trzymam kciuki! Moze taka Twoja uroda, albo mialas podczas badan jakas infekcje? moze jakis blad pomiaru? Z tego co slyszalam, to wady serduszek u płodu czeato sa niegrozne i 'wchlaniaja sie' z wiekiem :)

    Dzięki. Nie miałam żadnej infekcji. Zobaczymy, może wyniki Sanco będą przed majówką. Lekarka raczej się tą przeziernością bardzo nie przejęła. Powiedziała, ze o wiele gorzej, jeśli jest kombinacja kilku nieprawidłowych markerów. A to niby najlepsze usg w Krakowie, więc trochę mnie to podniosło na duchu.

    Jakiego trzeba mieć pecha, żeby przy kolejnym dziecku mieć ten sam stres z podwyższonym NT? Nawet wyższe niż poprzednio. Myślę, że faktycznie u nas jest jakaś predyspozycja :/

    3uqruv0.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6203

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silent, podwyższone nt bardzo często się zdarza i jako jedyny parametr rzadko świadczy o nieprawidłowościach. Na tym forum nie było żadnego przypadku, w którym samo podwyższone nt świadczyło o chorobie dziecka. Tak więc bądź dobrej myśli :)

    Evli, ja już czekam na ten Twój poród. Odliczam czas i czekam na fotki kruszynki :)

    silent, Migotka83, Evli lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka, Edka dziękuje za słowa wparcia :* Ja tymczasem wariuje bo od paru dni Mała słabo się rusza... Próbuje się pocieszyć tym że chyba może tak być, bo przecież też może mieć bardziej leniwe dni jak każdy (może się obróciła? ) i tym że jestem w Polsce i wiecej się ruszam, nie leżę 3/4 dnia..No nic we wtorek usg okaże się ;)

    Lucy masz już wynik amniopunkcji?

    Silent Ty ile musisz czekać?

    Smutnamiss jak się czujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2019, 09:08

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaliczyłam 3 pobyt w szpitalu wymienili mi glukometr cukry super usg w szpitalu tez ok mala wazy 640g czyli w 3 tyg podwoila mase niby tez norma poza tym czuje sie ok i wyczekuje 3 trymestru

    Evli lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, masz pewnie teraz duzo wrazen i mniej zwracasz uwage na ruchy. Mi ginekolog powiedzial, ze na tym etapie ciazy ruchy jak mam liczyc to po jedzeniu minimum 6, najlepiej kolo 10 po jedzeniu w ciagu godziny. I sobie nie zawracac tym glowy. Chociaz łatwo mu mowic :p
    Ja dzis jade wlasnie do rodziny na wesele i tez malo czuje bobasa, ale stwierdzam, ze moze to wlasnie przez wraz3nia i nidogodna pozycje.
    Trzymam kcouki za usg, mam nadzieje, ze uslyszysz dobre wiesci :) Daj znac jak bedziesz miała checi i mozliwosci :)

    Evli lubi tę wiadomość

  • Lucy_82 Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj odebrałam wyniki FISHa- nie ma trisomii 13, 18 i 21.
    Wychodzi na to, że brak kości to taka uroda malucha.
    Dzięki za trzymanie kciuków- to były najgorsze dwa tygodnie w moim życiu...

    Evli, Nieplanowana, tka_aa, mmalibu, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • Nieplanowana Znajoma
    Postów: 28 98

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Jestem w 13 tyg i mam 46 lat. Robiłam usg genetyczny, które nie wykazało nic niepokojącego, wszyskie pomiary prawidłowe, kość nosowa obecna , nt 2 mm. Miałam obawy co do testu Pappa ze względu na mój wiek.
    I niestety wyniki nie są za dobre.
    Tak jak miałam przeczucie lepiej, żebym testu Pappa nie robiła :(

    A moje wyniki końcowe to:
    21 1:16 po skorygowaniu 1:141
    18 1:38 po skorygowaniu 1:750
    13 1:118 po skorygowaniu 1:1593
    Wolna b- hcg 53,55 IU/I
    Papp-A 3,195 IU/I
    Wskazania do amniopunkcji ze względu na podwyższone ryzyko trisomii 21.
    No i teraz mam zagwostkę robić amniopunkcję , czy nie?

    👧 👦 👦 👦 👦
    Smerfik 24.10.2019 👶
    "9 miesięcy nosisz w sobie.10 godzin rodzisz. Pół roku nie śpisz po nocach. A ono i tak okazuje się podobne do tatusia" 🙈
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieplanowa ciężko doradzić ;) Tak jak mówisz wiek mógł wpłynąć na ryzyko, które wg mnie i tak nie jest wysokie ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieplanowana, to jest zawsze Twoj wybor. Ja bym zrobila badanie z wolnego dna i tyle. Twoje wyniki skorygowane jak na ten wiek sa bardzo dobre.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Nieplanowana Znajoma
    Postów: 28 98

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi. Człowiek ma miliony myśli.
    Na tą chwilę zdecydowałam się nie poszerzać diagnostyki. Mimo wszystko wierzę,że jest ok. (wynik skorygowany jednak znacząco obniżył prawdopodobieństwo)
    Jeżeli w następnym obrazie usg byłoby coś niepokojącego to wtedy pewnie zdecyduje się na dalsze badania.
    Myślę, że na terminację ciąży bym się nie zgodziła, więc czas nie jest dla mnie aż tak ważny.
    Pozdrawiam Was i życzę zdrowych dzieciaczków :)

    Migotka83, mmalibu, Evli, tka_aa, Jania lubią tę wiadomość

    👧 👦 👦 👦 👦
    Smerfik 24.10.2019 👶
    "9 miesięcy nosisz w sobie.10 godzin rodzisz. Pół roku nie śpisz po nocach. A ono i tak okazuje się podobne do tatusia" 🙈
  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym samym wieku 46 lat, miałam takie wyniki
    Wolna b hcg 50,03 IU/I
    PAPP-A 3,820IU\I

    Ryzyko skorygowane
    trisomii 21- 1:242
    Trisomii 18: 1:1042
    Trisomii 13: 1:3272
    Więc bardzo podobnie do twoich.
    Lekarz mówił, że to są dobre wyniki,ale amniopunkcje i tak robilam- poszerzona o mikromacierze. Mimo wszystko bałam się trochę mojego wieku. Wyniki mają właśnie 3 miesiące i są zdrową,słodką dziewczynką.

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja jutro odbieram wyniki FISHa i umieram ze strachu...

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Nieplanowana Znajoma
    Postów: 28 98

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki bergamotka z informację. Trochę te wyniki były lepsze od moich ;)
    U mnie niestety jeszcze wyszła glukoza na czczo 97
    i to wynik powtórzony. Tak więc jutro idę jeszcze na krzywą cukrową. Jakoś to wszystko coraz gorzej widzę :(

    👧 👦 👦 👦 👦
    Smerfik 24.10.2019 👶
    "9 miesięcy nosisz w sobie.10 godzin rodzisz. Pół roku nie śpisz po nocach. A ono i tak okazuje się podobne do tatusia" 🙈
‹‹ 486 487 488 489 490 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ