X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci że z francuskiej opieki szpitalnej jestem zadowolona. Usg mam co dwa tyg, jak lekarz nie jest pewny czy dobrze widzi (bo bez wód wiadomo usg do łatwych nie należy ) to woła innych lekarzy czy wysyła mnie do nich na sale. Wiele razy proponowali mi psychologa, czy np.spotkanie z pediatrą (jakbym chciała porozmawiać o hipotrofi), czy nefrologiem (w razie jakby coś było nie tak z nerkami). Jak miałam amniopunkcję to pielęgniarka trzymała mnie za rękę nawet, a po chwaliła jaka to ja silna jestem :) także miło w tak ciężkiej sytuacji trafiać na przyjaznych człowieków ;D
    Czytałam o tym madgarin ale trochę boje się brać leki na własna rękę zwłaszcza że jakoś od 17tc jak się wszystko posypało to zaczęłam się leczyć sama acardem. Przyznałam się lekarzowi dopiero w tym tygodniu :P jak zaczął chwalić moje piękne przepływy i wzrost krewetki ;) Nie wiem czy to jego zasługa..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2019, 13:09

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, super że masz taka opiekę, która daje Ci oparcie i proponuje dużo. To bardzo ważne :))
    Acard nie jest groźny, wiele dziewczyn bierze go z polecenia lekarzy ( ja również ;-)), więc to chyba była Twoja dobra decyzja. A lekarz jak zareagował? :D
    Może po prostu podpytaj o ten konkretny specyfik. Ja pytałam ginekolog to powiedziała, że nie zna, więc odpuściłam - u mnie nie było problemu ze wzrostem, tylko podejrzenie złych przepływów.
    Jaka w ogóle jest praktyka we Francji, dużo zalecają leków, witamin?
    A krewetka niech rośnie tłuściutka :)

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do acardu to lekarz mi powiedział że wg tam jakiś badań jest on skuteczny na początku ciąży później już nie..ale jednocześnie zaznaczył że nie ma argumentów żebym przestała go brać, bo nie jest on szkodliwy ani dla mnie ani dla krewetki. Zaznaczył jedynie w dokumentach że biorę, bo to jest ważne w razie porodu.
    Jeśli chodzi o leki czy witaminy to nic mi nikt nie proponował ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, dziwne z tymi witaminami. U nas sa zalecenia: kwas foliowy, kwasy dha, wit d, jodid. Jeszcze sa wskazania czesto do magnezu. Moeia, ze te witaminy maja pozytywny wplyw na rozwoj ukladu nerwowego, mozgu. No i na ciezarna :)
    U Ciebie widocznie stawiaja na nature :)
    Skad pochodzisz w ogole? Swietnie piszesz po polsku, wiec podejrzewam, ze wyemigrowalas z polskich ziem :)

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaminy biorę i tak :)
    Z Polski wywiało mnie po maturze i tak już 14 rok leci :O Z Polski jestem z okolic Wroclawia.
    No nic pozostało mi czekać na wizytę. Ty czujesz intensywne ruchy codziennie ?
    Moja przedwczoraj i wczoraj była strasznie ruchliwa a dziś jakaś taka cisza, od czasu do czasu jakieś lekkie smugniecie tylko 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też teraz mniej się rusza im większe dziecko tym mniej ma miejsca i może siedzi cicho

    Evli lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 01:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Witaminy biorę i tak :)
    Z Polski wywiało mnie po maturze i tak już 14 rok leci :O Z Polski jestem z okolic Wroclawia.
    No nic pozostało mi czekać na wizytę. Ty czujesz intensywne ruchy codziennie ?
    Moja przedwczoraj i wczoraj była strasznie ruchliwa a dziś jakaś taka cisza, od czasu do czasu jakieś lekkie smugniecie tylko 🤔

    Mialam dzisiaj dokladnie takie same odczucia. Dwa dni duzo ruchu, a dzisiaj niby duzo ale jakos slabiej. Chociaz ja dzisiaj tez sporo spalam w dzien i gadalam, bylam zajeta jakos.

  • Lucy_82 Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Na usg połówkowym lekarz stwierdził brak kości nosowej, NT na usg 1 trymestru prawidłowe-2,5; test PAPPA prawidlowy, brak wskazań do dalszej diagnostyki. Echo serca wykonane w piątek nie wykazało żadnych nieprawidłowości, generalnie pozostałe parametry "wymiarowe" dziecka w normie. Czy ktos z Was mial taki przypadek- że przy pozostałych parametrach prawidłowych dziecko urodziło się z ZD?
    Jutro mam amniopunkcję (dopłacę za FISH), ale od tygodnia jestem załamana. Miałam juz w swoim życiu epizod depresyjny i mam wrażenie, że jestem na drodze w tym kierunku. Już teraz tylko leżę i gapię się w sufit....

  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy- a na pierwszym badaniu prenatalnym była kość nosowa????

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Lucy_82 Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest opisana w wynikach. Prawdopodobnie jej nieobecność nie była uwzględniona w testach pappa, dlatego ryzyko wyszło 1:1700.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    tka_aa dziekuje :)
    Do lipcówek miałam dołączyć.. ale..jakoś cały czas czekałam na ten „dobry” moment, w którym „wszystko będzie dobrze” i będę mogła cieszyć się z Wami ciążą i zastanawiać się jaki wózek czy inne pierdolki kupie... A tu jest jak jest, wiec siedzę cicho, czekam jak się moja historia rozwinie i dalej podczytuje ;)
    Ja też z lipca i też szukam o Was wieści i też mocno trzymam kciuki!

    Evli, tka_aa lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, to jak widzisz obydwie czekamy na was na lipcowkach. W kazdej chwili jestes milewidziana :)
    Co tam slychac? Jak swieta?:)

    Evli lubi tę wiadomość

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy_82 wrote:
    Witam,
    Na usg połówkowym lekarz stwierdził brak kości nosowej, NT na usg 1 trymestru prawidłowe-2,5; test PAPPA prawidlowy, brak wskazań do dalszej diagnostyki. Echo serca wykonane w piątek nie wykazało żadnych nieprawidłowości, generalnie pozostałe parametry "wymiarowe" dziecka w normie. Czy ktos z Was mial taki przypadek- że przy pozostałych parametrach prawidłowych dziecko urodziło się z ZD?
    Jutro mam amniopunkcję (dopłacę za FISH), ale od tygodnia jestem załamana. Miałam juz w swoim życiu epizod depresyjny i mam wrażenie, że jestem na drodze w tym kierunku. Już teraz tylko leżę i gapię się w sufit....

    Lucy, nigdy nie wiemy jak sie nasza ciaza zakonczo. Wyniki moga byc ksiazkowe, a i tak zakonczenie kiepskie. Wyniki moga byc niepokojace, a zakonczenie moze zaskoczyc. Pamietaj, ze to tylko jeden marker. Moze warto wybrac sie do innego specjalisty od usg? Skad jestes?
    Dobrze, ze masz amnio i mozliwosc FISHa, mam nadzieje, ze te nerwy beda wynagrodzone i doczekasz sie tego najbardziej pozytywnego rozwiazania.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Evil, to jak widzisz obydwie czekamy na was na lipcowkach. W kazdej chwili jestes milewidziana :)
    Co tam slychac? Jak swieta?:)

    Dzięki dziewczyny, ale ja tam jakoś średnio pasuje ;)
    Święta ok, przyjechałam do Polski mimo strachu, mam nadzieje że nic się nie wydarzy ;)

    Lucy82 trzeba być dobrej myśli, trzymaj się jutro ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, rozumiem :)

    Na dlugo przyjechalas do PL? Jak w ogole podroz samolotem (tak przypuszczam) w tym okresie swiatecznym? Pewnie pelno ludu ;)

  • Lucy_82 Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Lucy, nigdy nie wiemy jak sie nasza ciaza zakonczo. Wyniki moga byc ksiazkowe, a i tak zakonczenie kiepskie. Wyniki moga byc niepokojace, a zakonczenie moze zaskoczyc. Pamietaj, ze to tylko jeden marker. Moze warto wybrac sie do innego specjalisty od usg? Skad jestes?
    Dobrze, ze masz amnio i mozliwosc FISHa, mam nadzieje, ze te nerwy beda wynagrodzone i doczekasz sie tego najbardziej pozytywnego rozwiazania.
    Niestety brak kości potwierdziło 3 badania usg u różnych specjalistów :(
    Staram się myśleć pozytywnie, ale to cięzkie bardzo.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka_aa przyjechałam autem (po konsultacji z lekarzem). Postoje co 1,5 h, autostrady puste, bo dopiero w sobotę wieczorem wyjechałam. Tzn.ja jechałam na wpół leżąco, mąż prowadził. Nie było złe, jedynie na powrót kupuje adaptater do pasów dla ciężarnych, bo pas jest denerwujący. Wypad na tydzień. Psychicznie odpoczywam, wietrze głowę :)
    U Ciebie wszystko ok?

    Lucy 82 trzymam wielkie kciuki żeby Twoje dzieciątko było zdrowe. Już jesteś po amnio? Trzymaj się :*

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, taka wycieczka i zmiana otoczenia tez dobrze robi :)
    U mnie na razie wszystkonokej, procz standardowych ciazowych dolegliwosci, ktore myslalam, ze beda tylko lzejsze, a tu zaskoczenie. Juteo wizyta u gina, zobaczymy co tam powie. Ciesze sie przynajmniej jestem zapisana jako pierwsza, to przynajmniej nie bede zbierala opoznienia po innych pacjentkach. Juz sie gubie w wizytach u lekarzy - ginekolog, diabetolog, endokrynolog i jeszcze wizyty w labo. teraz szczepionki i znowu jakiea badania. Kazdy poniedzialek do konca czerwca mam zajety przez wizyte lekarska :p
    A powiedz mi, u was jest szczepionka na krztusiec w ciazy?
    Jak Twoje dolegliwosci ciazowe? Mala sie rozbudzila i rozruszala? :)

    Lucy, Ty pewnie juz lub lada chwila po amnio. Trzymaj sie!

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z dolegliwości to ja nic nie mam od początku. Jedynie co, to jem o wiele więcej. Czasem nawet muszę wstać koło 5 i zjeść coś bo umieram z głodu :D Małą bardzo delikatnie czuje, ale w sumie staram się nie denerwować, ważne że ją czuje, może się przekręciła i dlatego te ruchy są mniej odczuwalne ;)
    O krztuścu słyszałam, jeszcze nikt mi nic nie proponował.
    Rzeczywiście dużo masz tych wizyt :O

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, dołączam do trzymających kciuki :) A do nas, lipcowek, dołączysz jak już będziesz gotowa :)
    Nie czytałam całej Twojej historii, ale skoro wciąż mała siedzi w brzuchu to chyba nie może być źle ❤️

    Evli, tka_aa lubią tę wiadomość

‹‹ 485 486 487 488 489 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ