X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 16 marca 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka85 no masakra jakaś. Jakbym miała wody i mała rosła jak trzeba to bym już się nie zdecydowała na amio.
    Ja wiem że hipotrofia to nie koniec świata ale u mnie to jest już ciężka hipotrofia i prawie bezwodzie :( wiec jakaś przyczyna tego stanu musi być, tylko jaka..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli i jak sytuacja?

    Evli, Onana36 lubią tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 27 marca 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic narazie sie nie dzieje, czekam na wizytę w szpitalu ;) 2 tyg już minęło, jeszcze tydzień został.
    Byłam w tamtym tyg u kardiologa, serduszko bez jakiś większych wad. Jedynie co to jedna komora jest większa od drugiej o 1 millimetr ... Lekarz stwierdził że nikt nie zwróciłby na to uwagi gdyby nie to że lekarze nie wiedza co małej jest i szukają już igły w stogu siana ;) Wód nie było :( Lekarze mi ostatnio powiedzieli że to dopuszczanie nic nie da i zniką po 24-48h i tak się stało :(
    Także żyje w zawieszeniu..i czekam na usg i wyniki amio..
    A co u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 12:02

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 27 marca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja do szpitala idę znowu morfologia mi poleciała ketony w moczu i szyjka się skraca więc bez rewelacji. Na razie jestem po usg lekarz nic nie widział ale w pon miam echo serca w Warszawie więc dopiero po tym coś będzie wiadomo. Dziecko nadal żyje więc jest nadzieja aby przeciągnąć jeszcze parę tyg i będą mogli rozwiązać ciąże oby szczęśliwie cały czas 3mam za was kciuki

    27a73b5519.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5296 6176

    Wysłany: 29 marca 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, już dawno temu mówiono o tym, że dziecko nie da rady. A jednak! I to już zaczęty 25 tc, a mała sobie doskonale radzi. Każdy tydzień to dużo dla dziecka, jeszcze z 4-5 tyg i będą mogli rozwiązać ciążę. Taki wcześniaczek spokojnie może przeżyć już bez mamy w inkubatorku :)

    Evli lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 29 marca 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie dlatego jest nadzieja. 3mam kciuki i modlę się za Was.

    Evli lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Jania Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 29 marca 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki, 2 dni temu otrzymałam wyniki pappa zrobiłam z racji wieku 35 lat. USG prenatalne wszystko jak najbardziej ok.a testy beta 4,522 MoM i PAPP-A 0,265 MoM. Ryzyko ZD 1:7 lekarz prowadzący doradził amnio i raczej w tym kierunku pójdziemy ale wczoraj skonsultowaliśmy wynik z innym lekarzem zrobił jeszcze raz usg i jak to stwierdził dla niego to dziecko wygląda na zdrowe. Kompletnie nie umiem sobie z tym poradzić...

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 29 marca 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jania niestety decyzja należy do Was.
    Jeśli chcesz być spokojna przez resztę ciąży i wiesz że chorego dziecka nie będziesz chciała przysłać na ten świat to radziłabym zrobić. Jeśli natomiast niezależnie od wyniku wiesz że mimo wszystko urodzisz i będziesz kochać tego brzdąca takim jakim jest to nie ma sensu.
    Przy tym badaniu istnieje małe ryzyko poronienia ale nie wszyscy chcą podjąć to ryzyko.
    Ja to już pobiłam wszystkie rekordy, bo robiłam i biopsje kosmowki i amniopunkcje i nie mam żadnych powikłań po tych zabiegach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 19:17

    Jania lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 marca 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Jania niestety decyzja należy do Was.
    Jeśli chcesz być spokojna przez resztę ciąży i wiesz że chorego dziecka nie będziesz chciała przysłać na ten świat to radziłabym zrobić. Jeśli natomiast niezależnie od wyniku wiesz że mimo wszystko urodzisz i będziesz kochać tego brzdąca takim jakim jest to nie ma sensu.
    Przy tym badaniu istnieje małe ryzyko poronienia ale nie wszyscy chcą podjąć to ryzyko.
    Ja to już pobiłam wszystkie rekordy, bo robiłam i biopsje kosmowki i amniopunkcje i nie mam żadnych powikłań po tych zabiegach.


    Co u Ciebie, jak z wodami, jak maleństwo?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 29 marca 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jania wrote:
    Witajcie kobietki, 2 dni temu otrzymałam wyniki pappa zrobiłam z racji wieku 35 lat. USG prenatalne wszystko jak najbardziej ok.a testy beta 4,522 MoM i PAPP-A 0,265 MoM. Ryzyko ZD 1:7 lekarz prowadzący doradził amnio i raczej w tym kierunku pójdziemy ale wczoraj skonsultowaliśmy wynik z innym lekarzem zrobił jeszcze raz usg i jak to stwierdził dla niego to dziecko wygląda na zdrowe. Kompletnie nie umiem sobie z tym poradzić...
    Miałam tak samo wysoka betę ryzyko zd 1:66 zrobiłam Panoramę na usg również nie było nic widać amnio się bałam musisz podjąć decyzję szybko i pomyśleć co zrobić jeśli wyjdzie zły wynik.

    Jania lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 29 marca 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Co u Ciebie, jak z wodami, jak maleństwo?

    Wód nie mam już od 2 miesięcy :( Mała sobie jakoś radzi w tych warunkach. Czekam na usg, mam we wtorek, mam wielka nadzieje że nadal walczy i że urosła :) czekam również na mikromacierze z amio ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 29 marca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss jesteś w szpitalu? Daj znać po echo serca.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 29 marca 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo mam w pon potem idę do szpitala... Nie chcę ale muszę dodatkowo mam problemy z cukrem nic jeść nie moge bo skacze skubany

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 marca 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Wód nie mam już od 2 miesięcy :( Mała sobie jakoś radzi w tych warunkach. Czekam na usg, mam we wtorek, mam wielka nadzieje że nadal walczy i że urosła :) czekam również na mikromacierze z amio ;)

    To aż niemożliwe, że nie masz wód - musi coś być skoro mała się rozwija. Dla mnie to mała wojowniczka i mam głębokie przekonanie, że wszystko będzie u Was OK! Daj znać proszę po badaniach, bo często się zastanawiam co tam u Ciebie. Powiedz też jak się czujesz psychicznie? Jakbyś chciała się wyżalić czy ponarzekać to śmiało, czasem brakuje kogoś do ponarzekania, więc jak poczujesz chęć i potrzebę to wal śmiało.

    Smutnamiss wrote:
    Echo mam w pon potem idę do szpitala... Nie chcę ale muszę dodatkowo mam problemy z cukrem nic jeść nie moge bo skacze skubany

    Lekarze wspominali Ci coś o diecie keto, a propos tego cukru?

    Evli lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 29 marca 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wód mam 7 milimetrów..czyli tyle co nic :(
    Moj stan psychiczny jest różny, jak Mała się rusza to myśle pozytywnie że może jeszcze wszystko się ułoży i sobie z nią gadam, a jak siedzi cicho to już mam czarne myśli. Do tego chyba macica zaczyna mi się stawiać (tak mi się wydaje?), czasem robi mi się jakaś taka twarda gula. Niby wyczytałam że po 20 tyg może się to zdarzać ale oczywiście nastepne zmartwienie do kompletu ;)

    Smutnamiss trzymam kciuki za ciebie i Malutka, napewno będzie dobrze :) A tak na boku to ja miałam badany cukier i morfologię tylko na samym początku ciąży, także nawet nie wiem czy jest ok 😬

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Jania Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 29 marca 2019, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Miałam tak samo wysoka betę ryzyko zd 1:66 zrobiłam Panoramę na usg również nie było nic widać amnio się bałam musisz podjąć decyzję szybko i pomyśleć co zrobić jeśli wyjdzie zły wynik.
    Czy potwierdził sie u Ciebie wynik?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 marca 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Leira wód mam 7 milimetrów..czyli tyle co nic :(
    Moj stan psychiczny jest różny, jak Mała się rusza to myśle pozytywnie że może jeszcze wszystko się ułoży i sobie z nią gadam, a jak siedzi cicho to już mam czarne myśli. Do tego chyba macica zaczyna mi się stawiać (tak mi się wydaje?), czasem robi mi się jakaś taka twarda gula. Niby wyczytałam że po 20 tyg może się to zdarzać ale oczywiście nastepne zmartwienie do kompletu ;)

    Smutnamiss trzymam kciuki za ciebie i Malutka, napewno będzie dobrze :) A tak na boku to ja miałam badany cukier i morfologię tylko na samym początku ciąży, także nawet nie wiem czy jest ok 😬

    Wytrwałyście już prawie 25 tygodni razem, jeszcze tylko 12 i już będzie można spokojnie rozwiązać ciążę. Dużo nie zostało, dacie radę dziewczyny!

    Evli lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 30 marca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jania wrote:
    Czy potwierdził sie u Ciebie wynik?
    Nie urodziłam a na usg nic nie widać panorama wykluczyła zd a co się urodzi i czy zdrowe to już wola Boga. Na amnio się nie zdecydowałam dla mnie za duże ryzyko

    Jania lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 30 marca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Lekarze wspominali Ci coś o diecie keto, a propos tego cukru?
    Jestem na diecie z niskim Ig wykluczyłamwęglowodany i ponoć głodze dziecko bo ketony w moczu miotam się.

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 marca 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Jestem na diecie z niskim Ig wykluczyłamwęglowodany i ponoć głodze dziecko bo ketony w moczu miotam się.

    Co zjadasz przykładowo w ciągu dnia?
    PS. Na tym etapie dziecku wystarczy, że zjesz 200-300 kcal więcej dziennie (jedna kanapka), żeby odżywić dziecko, więc nie wierz w żadne głodzenie, no chyba, że sama jesz tylko 1000 kcal dziennie, ale to i tak nie ma znaczenia, bo organizm najpierw odżywia dziecko, a potem matkę, więc ewentualne niedobory mogą się odbić wyłącznie na Tobie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 20:50

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 482 483 484 485 486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ