X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss u mnie jest trochę inaczej bo mam stwierdzone wewnątrzmaciczne zatrzymanie wzrostu płodu, parametry poniżej 3 centyla. Mała z jakiej jeszcze nie znanej przyczyny nie wytwarza wód płodowych i nie rośnie jak powinna. Do tego brakuje jednej tętnicy w pępowinie. Wedlug lekarza najprawdopodobniej ma jakaś chorobę genetyczna.
    Co da dopuszczenie wód dziecku które się nie rozwija.....
    A jak u Ciebie?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przecież robiłaś biopsje kosmowki to jest jakiś szok że nuc nie wyszlo. Ja psychicznie ruina fizycznie ok. Zrobiłam test z krwi i czekam. Jeden tydz minął jeszcze tylko jeden wyniki mogą być w tym tyg najpóźniej do przyszłego wtorku. Różne myśli chodzą mi po głowie że będę musiała zakończyć ciąże, że nie podołam plus niestety jestem sama z tym wszystkim bo rodziny praktycznie nie mam a mąż daleko. Też żyje z dnia na dzień. Słuchaj a może to jakaś infekcja sprawdzali pod tym kątem próbowali działać antybiotykami? Co było przyczyną biopsji wyszło cis ba prenatalnych? Bądź silna uda Ci się zostać mama ja w to głęboko wierzę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 13:00

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss ale u Ciebie maluszek dobrze się rozwija? Rozmiarowo i narządy tez ok? Trzymam kciuki i trzymaj się jakoś, choć wiem że jest bardzo ciężko :(
    Ja starałam się ponad dwa lata a tu teraz taki cios, heh niesprawiedliwe to wszystko :( Zastanawiam się co ja takiego zrobiłam że mnie to spotyka, przecież ja tylko pragnełam mieć dziecko jak większość małżeństw, czy to tak dużo?! Heh :( :(
    Z biopsji miałam tylko wynik na trisomie szybko, reszty kardiotypu jeszcze nie mam.
    Biopsje robiłam bo wyszły mi złe wyniki z krwi na prenatalnych, na usg było ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 13:11

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Smutnamiss ale u Ciebie maluszek dobrze się rozwija? Rozmiarowo i narządy tez ok? Trzymam kciuki i trzymaj się jakoś, choć wiem że jest bardzo ciężko :(
    Ja starałam się ponad dwa lata a tu teraz taki cios, heh niesprawiedliwe to wszystko :( Zastanawiam się co ja takiego zrobiłam że mnie to spotyka, przecież ja tylko pragnełam mieć dziecko jak większość małżeństw, czy to tak dużo?! Heh :( :(
    Z biopsji miałam tylko wynik na trisomie szybko, reszty kardiotypu jeszcze nie mam.
    Biopsje robiłam bo wyszły mi złe wyniki z krwi na prenatalnych, na usg było ok.
    Widzisz mam podobnie usg ok a ryzyko zd 1:66 czyli bardzo duże w 14 tyg miałam mega wnikliwe usg i nic nie było widać, nikt nic nie mówił o tym że coś nie tak bo dziecko wygląda na zdrowe. Skoro i u Ciebie usg to pokazało to kurcze nie wiem czemu bardziej sądzę że to ta biopsja wypuściła jakas zaraze. Przecież najgorsze wady sa widoczne w usg na pierwszy rzut. Owszem mniejszych wad genetycznych się nie wybada ale żeby były aż takie że wód nie ma. Czy diagnozowalas swój przypadek u różnych lekarzy. Może po prostu spierdzielili ci ta biopsje a teraz się kryją. Nie wiem czemu to cie spotkało bardzo mi przykro też prawie 2 lata walczę o dziecko to ogromny cios ale ja myślę że jeśli zaszłas w ciążę to są duże szanse na to byś była mama, jesteś młoda zdrowa wszystko się ułoży. Będę się modlić za was

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 13:24

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak widziałam kilku lekarzy i każdy rozkłada ręce i kręci głową że szanse są znikome.
    Wykonanie biopsji nie ma nic wspólnego ze stanem małej.
    Jak narazie nic nie wymyślę, muszę czekać.
    Trzymam kciuki za Twojego maluszka, trzymaj się :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam większe ryzyko od Ciebie i teraz sama się zastanawiam czy dobrze robie broniąc się przed amniopunkcją

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znowu aż takie wieksze. Ja miałam 1:77. U mnie wchodzi jeszcze to że mam pępowinę dwunaczyniową a tu już może wskazywać o jakiś anomaliach.
    Nie denerwuj się już, nie porównuj, Twoje dzieciątko rośnie i ma się dobrze, masz wody, nie tak jak u mnie ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od którego momentu zaczęłaś mieć problemy?
    Następne usg mam w 22tyg i nie wiem czy robić je wczesniej

    MIMI lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 17 tygodniu :(

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 20 lutego 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie na usg zapisze się wcześniej no nic niestety taki los kobiet nigdy nie sądziłam że urodzenie dziecka to taka trudna sprawa

    27a73b5519.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 20 lutego 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss, ja tez mialam wysokie tetno, praktycznie do samego konca ciazy, bo 2 dni po terminie wywolali mi przez to sztucznie poród. Synek jest zdrowy. W ciazy na prenatalnych mialam na dodatek NT 3,5. Zrobilam Nifty i wynik byl prawidlowy. :) potem jeszcze bylo echo serca zeby wykluczyc wady serduszka. Trzymam za Was kciuki. :)

    Evli bardzo mi przykro. Ja stracilam pierwsza ciaze. Dzis tule swojego synka. Czasem trzeba wytrwalosci.

    Evli lubi tę wiadomość

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • kasiaczeek Przyjaciółka
    Postów: 68 54

    Wysłany: 22 lutego 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek na już miesiąc i pomimo eysokiego ryzyka wielkiego stresu, płaczu wszystko jest dobrze. Jest duży i bardzo silny ;-). Dzisiaj wizyta u ortopedy odhaczona - wszystko jest dobrze.
    Dziewczyny trzymam kciuki za wasze maleństwa.

    Evli, Asiaf, Migotka83 lubią tę wiadomość

    1usah371rwy853le.png

    NT 3,5 nieprawidłowy przepływ żylny zd 1:4
    Czekam na wynik nifty... ZDROWY CHŁOPAK
    Echo serca - wszystko dobrze

    17.01.2019 synuś jest już z nami
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 24 lutego 2019, 01:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, udzielalam sie na tym watku w ciazy. Test pappa zrojnowal mi cala radosc z oczekiwania na Malenstwo. Nie wazne bylo ze nifty wyszlo dobrze, lekarze kazali robic amnio a ja zrezygnowalam. Do konca ciazy doszukiwali sie jakiejs wady. Owszem, nie bylo dobrze bo okazało sie, ze Mala rosnie za wolno - hipotrofia. Po 36tc zakonczyli te ciąże i zadnej wady genetycznej nie ma. Gdybym zrobila amnio moze mniej bym sie stresowala ale mialam obawy. Niestety do samego konca przesladowala mnie mysl czy czasem nie jestem wsrod tych pechowcow z mozaiką. Teraz czeka nas mnóstwo badan ale Mala zadnych cech trisomii nie ma i poki co pięknie rosnie.
    Trzymam kciuki za Wasze Maleństwa, naprawdę zazwyczaj sprawy idą w lepszym kierunku niz wszystkim sie wydaje :-) Wierze, ze nasze wszyskie dzieci i te w brzuszkach i te juz urodzone beda zdrowe :-)

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 25 lutego 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki panoramy pozytywne zdrowa dziewczyna.

    Marcelina715, Evli, Asiaf, kasiaczeek lubią tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • PatiP Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 27 lutego 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, miałam sytuację bardzo podobna do Ciebie. Koniec końców okazała się mozaika. Trisomia 1. Dziecko nie rosło od 17tyg nie było wod i bardzo dlugi czas oczekiwania na kariotyp. Robiłam też po amnio ta przyspieszona metoda i Nifty i oba wyszły prawidłowo. Życzę Ci żeby u Ciebie potoczyło się to inaczej.

    Evli lubi tę wiadomość

    7470yx8dh53y6gdu.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 28 lutego 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki PatiP za wiadomość. Ja już przygotowana jestem na każda ewentualność. Najgorsze jest to czekanie :(
    Byłam dziś w szpitalu, powiedziedzieli mi że robią już ostatnie badanie, jak narazie nic nie znaleźli.
    U Ciebie maluch w ogóle przestał rosnąć? Moja rośnie no ale swoim tempem. Na usg wszystko wyglada prawidłowo. Wód mam tylko 2 cm.
    Podejrzewam że zakonczylas ciąże? Czy ta trisomia 1 to po prostu przypadek, czy może się powtórzyć?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • PatiP Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 28 lutego 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w szpitalu nawet dolewane wody bo lekarze nie mogli do końca dobrze obejrzeć na USG.pozatym najpierw podejrzewałam że te wody mi uciekają. W końcu wyszło że jednak nerki nie są rozwinięte przez ta trisomia. Moj synek też rósł ale bardzo powoli.Nie czułam też ruchów. Mój kariotyp dostałam bardzo późno - około 24 tyg. Ja zdecydowałam donosic i urodzić i nie zaluje ale kosztowało mnie to naprawdę dużo zwłaszcza pod koniec jak już wiedziałam że nie ma szans. W takich wypadkach każda decyzja moim zdaniem jest zla i każdy musi ja podjąć sam. Mieliśmy z mężem robione kariotypy i wszystko jest ok. Mamy też zdrowe dziecko więc wszyscy mówią że przypadek.

    7470yx8dh53y6gdu.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 28 lutego 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Dzięki PatiP za wiadomość. Ja już przygotowana jestem na każda ewentualność. Najgorsze jest to czekanie :(
    Byłam dziś w szpitalu, powiedziedzieli mi że robią już ostatnie badanie, jak narazie nic nie znaleźli.
    U Ciebie maluch w ogóle przestał rosnąć? Moja rośnie no ale swoim tempem. Na usg wszystko wyglada prawidłowo. Wód mam tylko 2 cm.
    Podejrzewam że zakonczylas ciąże? Czy ta trisomia 1 to po prostu przypadek, czy może się powtórzyć?
    EVLI dziecko walczy bądź silna modlę się żeby wszystko było ok.

    27a73b5519.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 28 lutego 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatiP to rzeczywiście Twoja dawna sytuacja wyglada identycznie jak moja :(
    Na szczęście, po tej tragedii doczekałaś się zdrowego dziecka :)
    Eh no nic pozostaje mi czekać na wyniki. Coś musi powodować ten stan..
    Ja nie zdecyduje się na kontynuacje ciąży, im dalej tym będzie ciężej :(

    Smutnamiss dziekuje, ale jeśli to coś z genetyką to nic nie darady zrobić.
    Kiedy masz wizytę u lekarza?” Uspokoilaś się” po pozytywnych wynikach? ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 28 lutego 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    PatiP to rzeczywiście Twoja dawna sytuacja wyglada identycznie jak moja :(
    Na szczęście, po tej tragedii doczekałaś się zdrowego dziecka :)
    Eh no nic pozostaje mi czekać na wyniki. Coś musi powodować ten stan..
    Ja nie zdecyduje się na kontynuacje ciąży, im dalej tym będzie ciężej :(

    Smutnamiss dziekuje, ale jeśli to coś z genetyką to nic nie darady zrobić.
    Kiedy masz wizytę u lekarza?” Uspokoilaś się” po pozytywnych wynikach? ;)
    Nie bardzo przyznam szczerze mualysmy podobne ryzyko na usg mnie nikt nie kieruje a Ty miałaś biopsje i prawidłowe usg. To jest loteria nie wiem czy u mnie będzie dobrze czy skończy się podobnie. Sama nie wiem czy dać Dziecku odpocząć czy iść na usg. Mam wątpliwości czy robić amnio czy nie. Generalnie jest kiepsko takie wahania nastroju tyle wątpliwości i lęku. EVLI a jak z nerkami i dziecka są ok czy wogole oprócz braki wód dziecko ma jakieś wady widoczne na usg. Na co teraz czekasz co dalej zrobisz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2019, 17:39

    Pau.Em lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
‹‹ 480 481 482 483 484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ