X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • apatia Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 bardzo dziękuję za słowa otuchy, jakie były Twoje wyniki?

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bhcg 1,46. pappa 0,31. afp nie robiłam. Crl 59. Nt 1,2. Fhr 168. BPD 19 (reszty parametrów na tym etapie nie podano). Ryzyko 1:198 (wiek poniżej 35 lat). Zdrowy jak rydz chłopak.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • apatia Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, rzeczywiście beta i białko prawie identyczne, u mnie doszedł wiek 36 lat więc ryzyko większe, no i niby główka mała stąd podwyższone ryzyko trisomnia 13, w poniedziałek jadę na NACE test, boje się jak cholera bo powiem szczerze, że ostatnio wszystko się jakoś mi "wali" z każdej strony i powoli żyć mi się nie chce... Mam jednak dla kogo i o kogo walczyć. Jeśli NACE wyjdzie niepewnie to pójdę na amniopunkcje.
    Jeśli zaś o panią genetyk chodzi, to dziś dzwoniłam do kilku innych poradni genetycznych i mojego lekarza prowadzącego, który sam powiedział, że z takim czymś się jeszcze nie spotkał i sam też na tą sytuację zareaguje bo tak nie może być ....

  • Patipaula Znajoma
    Postów: 18 22

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile trwa ryzyko po amniopunkcji? Kiedy można czuć się już bezpiecznie?

    7u22qqmzn85t37zd.png
  • apatia Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak realnie, ale wg wiedzy jaką wyczytałam to 2 dni całkowite leżenie, 10 dni oszczędzać się, tak wyczytałam jak jest naprawdę nie mam pojęcia :/

  • szczesliwa888 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eszkilu, niestety lekarze czy genetycy nie patrzą na wyniki Pappa tylko na samo ryzyko i nie analizują tego pod kątem problemów z łożyskiem czy cukrzycą. Od tego są regularne wizyty u lekarza, aby wykryć wszelkie problemy. Myślę,że każda kobieta w takiej sytuacji jest bardziej douczona wertując wszelkie publikacje (tak, ja posiłkuję się głównie Pubmedem)niż zwykli lekarze lub Ci pożal się boże genetycy, którzy potrafią tylko wypisać skierowanie na amniopunkcję. Test pappa to test genetyczny, szacuje ryzyka wad płodu, nie jest przeznaczony do prorokowania innych problemów z ciążą i przede wszystko mało sprawdzany. Dlatego zamiast niego powinny być wykonywane tylko testy z wolnego DNA płodu. Stres w przypadku nieprawidłowych wyników, które nie zostały poparte innymi badaniami tylko szkodzi matce i dziecku. Ktokolwiek kto przechodził przez to zrozumie i zgodzi się,że to bardzo niedokładne i w dużej mierze niesprawdzalne badanie.
    Apatia- ten lekarz genetyk nie powinien nazywać siebie genetykiem, bo zapewne niewiele wie na temat samej Pappy i wszelkich jej wyników. Już nie mówiąc o tym,że na podstawie samej krwi matki (!) nie można mówić o aborcji płodu. Najłatwiej u nich wszelkie odbieganie od normy uznać za chorobę genetyczną a już najczęściej na trisomię 21. Podejście naszych lekarzy do tych badań jest przerażające.

  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa, wiem, i to jest godne potępienia. Niestety, ale w medycynie ciagle króluje „beton”, operowanie statystykami i formułkami. Na przykładzie onkologii widać to bardzo dobrze - to tak, jakby powiedzieć pacjentce z niecharakterystyczną zmianą w piersi, że powinna poddać się eutanazji, bo to na pewno rak, a na to się umiera. Ale można inaczej: znaczna większość zmian w piersiach to zmiany łagodne, jednak dla własnego spokoju warto zrobić biopsję,, może zlecić badania hormonalne - bo często takie zmiany powstają na tle niewielkich zaburzeń. Na szczęście coraz więcej lekarzy jednak wybiera EBM. Sama jestem lekarzem i widzę, że to podejscie sie juz zmienia.

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • apatia Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa, mam nadzieję, że trafiłam na gorszy dzień pani doktor genetyk... mam nadzieję, że nikt poza mną już na takowy nie trafi, bo to co się ze mną działo, zanim przeczytałam o tych testach i zanim przeczytałam chyba wszystko w necie to był dramat... najbardziej sie teraz boję o ciśnienie, które mi mocno skoczyło kilka razy przez ową konsultację :/
    Dziś rano oddałam krew do testu NACE, lżejsza o mnóstwo kasy, zaczynam odliczanie ...
    Dzień 0
    Nie wiem jak dotrwam 8 dni roboczych bo ledwo co do wieczora dożyłam...a co dalej? :(

  • kasiaczeek Przyjaciółka
    Postów: 68 54

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja czekam na cc, ma być po 8. Trzymajcie kciuki. Zgrywam twardziela ale się mega boję.

    1usah371rwy853le.png

    NT 3,5 nieprawidłowy przepływ żylny zd 1:4
    Czekam na wynik nifty... ZDROWY CHŁOPAK
    Echo serca - wszystko dobrze

    17.01.2019 synuś jest już z nami
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiaczeek, wszystko będzie dobrze. Pewnie już jesteś szczęśliwą mamą. Daj znać, jak ochłoniesz ;)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • apatia Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaczek, wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki za Was, bo już na pewno zachwycasz się swoim maleństwem :)

    Magg37 lubi tę wiadomość

  • kasiaczeek Przyjaciółka
    Postów: 68 54

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj o 8 przez cc urodził się mój synek. Ma 4200 i 61 cm. Dostał 10 punktów. Jest naprawdę cudowny.
    A ja głupi A tak sobie siedzę i myślę czy napewno wynik nifty się nie mylił. Nie wiem czemu szukam u niego cech wyglądu zd.
    Muszę się uspokoić.

    edka85 lubi tę wiadomość

    1usah371rwy853le.png

    NT 3,5 nieprawidłowy przepływ żylny zd 1:4
    Czekam na wynik nifty... ZDROWY CHŁOPAK
    Echo serca - wszystko dobrze

    17.01.2019 synuś jest już z nami
  • apatia Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaczeek gratuluję, kawał faceta :) mój syn też 13 lat temu urodził się z taką wagą, ale miał 58 cm :)
    Nic nie szukaj , uspokój się i ciesz się :) :)
    Pozdrawiam Was bardzo serdecznie, zdrówka życząc dla maluszka i mamusi oczywiście :)

  • apatia Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 20 stycznia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki NACE, wszystko w porządku będzie kolejny chłopak, a taką miałam cichą nadzieję na córkę , ale cóż nie było mi dane... cieszę się, że zdrowe...

    edka85 lubi tę wiadomość

  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 3 lutego 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czym się różni sasco od nifty?

    Magg
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 lutego 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magg37 wrote:
    Hej. Czym się różni sasco od nifty?


    http://sancotest.pl

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 3 lutego 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    Napiszę coś o sobie...
    Może jest ktoś kto potrafi cokolwiek doradzić /wesprzeć...Spojrzy na to wszystko z innego punktu widzenia niż mój...
    Po pierwszym podejrzeniu zbyt dużego NT w obrazie USG w 10t5d kiedy wyszlo NT 2.15 przy CRL 4.0 trafiłam ze skierowaniem do pracowni badań prenatalnych.Lekarz zrobił mi w tym samym dniu kolejne USG ale powiedział,że płód jest zbyt mały do pomiarów NT,że CRL musi być min.4.5.
    Kolejne USG miałam w poniedziałek (12t2d).Zrobiono USG prenatalne i wyszło,że NT 2.2mm przy SSL 68.4mm
    Lekarz powiedział,że jest w granicach normy.Ryzyko trisomii 21 oszacowano na 1:2538.
    ALE...
    Przez tętno plodu wynoszące 176 oszacowano ryzyko wystąpienia trisomii 13 na 1:333...
    Lekarz powiedział , że na tą chwilę ocena rozwoju dziecka (organy i przepływy)jest ok i że na to ryzyko trisomii 13 miało wpływ przede wszystkim wysokie tetno dziecka no ale że wszystko może wyjść w późniejszym obrazie USG.
    W tym samym dniu miałam mieć test Harmony. Lekarz powiedział ,że w związku z tym,że teraz istnieje większe ryzyko trisomii 13 Harmony test nie będzie dawał aż takiej pewności jak w przypadku ZD.
    Mimo to jestem na jutro zapisana na test.Jutro też mam wizytę u kardiologa w związku z tachykardia zarówno u mnie jak i tym co wydarzyło się podczas usg z tętnem dziecka...
    Być może tętno dziecka jest równie wysokie jak moje.Przed ciąża przez 1.5 roku brałam betablokery że względu na wysokie tętno ale w dniu potwierdzenia ciąży lekarz prowadzący kazał natychmiast odstawić...

    Reasumując...
    Nie wiem czy ten test rozwieje jakiekolwiek moje wątpliwości co do trisomii 13...
    Co do trisomii 21 jest wyższa pewność...
    Od 3 tygodni żyje w takim stresie,że sama nie wiem jak jeszcze funkcjonuje...
    Kolejne USG mam 5.11.I wtedy też ew.decyzja co do amniopunkcji...
    MamaAga85 mogłabyś napisać jakie miałaś białko papa i wolne bhcg. Moja siostze w usg tez wyszło tętno 175 i wyliczył t13 na 1:122. NIE wiem co robić. Może coś poradzisz..robilas jeszcze jakieś badania?

    Magg
  • Magg37 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 3 lutego 2019, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    http://sancotest.pl
    Evli czyli nie ma już w Polsce testu nifty tylko jest sanco? .

    Magg
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 lutego 2019, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w Polsce nie mieszkam, ale z tego co pisze to zmieniła się nazwa tylko ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • apatia Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 5 lutego 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magg37 wrote:
    MamaAga85 mogłabyś napisać jakie miałaś białko papa i wolne bhcg. Moja siostze w usg tez wyszło tętno 175 i wyliczył t13 na 1:122. NIE wiem co robić. Może coś poradzisz..robilas jeszcze jakieś badania?
    Ja też miałam wysokie tętno i tym samym ryzyko trisomni 13 wyszło wysokie ryzyoko. Zrobiłam NACE test i po omówiłam z genetykiem, który powiedział, że ten test jest wystarczającym dowodem na to, że wszystko jest dobrze, czekam na USG połówkowe 22 lutego.

‹‹ 478 479 480 481 482 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ