X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie. Dostałam skierowanie na amnio, którą i tak planowałam zrobić.
    Nie wiem tylko czy na nfz czy prywatnie warto? Warszawa? Czytałam, że np. z Sobieskiego wyniki potrafią nie przyjść i 6 tygodni...
    Czytałam też o biopsji kosmówki, ale nie udało mi się wyciągnąć wniosków... co lepsze...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć - dlaczego od razu na amnio !??? Robiłaś prebatalne usg i pappa czy nipt ??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z wielu powodów. Usg jeszcze przede mną. Nifty czy inne z krwi dają fałszywie pozytywne i negatywne. Nie miałabym spokojnej głowy.

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musiałabyś mieć jakiegoś niewyobrażalnego pecha, żeby mieć fałszywy wynik z Nifty. Większe ryzyko jest poronienia po amnio

    Ciasteczko777, Hałasianka lubią tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pytałam o zdanie na temat mojej decyzji, dziękuję. Decyzję podjęłam na podstawie swojej osobistej sytuacji oraz lektury wielu wątków, między innymi tego.
    Pozytywny wynik wady nifty nic nie daje. Ani prawa do terminacji, ani 100% wiedzy. I tak trzeba robić amnio. Szkoda kasy, nerwów i czasu.

    wiki2, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez jestem ciekawa co jest mniej inwazyjne biopsja kosmowki czy amnio... bo wyniki chyba są identyczne - 100%...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 16:00

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Ewelina91 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz skierowanie, wtedy nie musisz płacić. Ja na podstawie takiego skierowania miałam amnio w Centrum Medycznym Damiana w Warszawie. Byłam zadowolona z opieki. Nie było żadnych komplikacji. Wynik otrzymałam równo po 3 tygodniach. Myślę że nie warto wydawać 1500 zł, aby robić badanie prywatnie.

    Ewelina91
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Z wielu powodów. Usg jeszcze przede mną. Nifty czy inne z krwi dają fałszywie pozytywne i negatywne. Nie miałabym spokojnej głowy.

    Poczekaj z tym badaniem chociaż do USG.. jak wyjdzie dobrze to po co wykonywać inwazyjne badanie, mogące zakończyć się poronieniem?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina91 wrote:
    Jeśli masz skierowanie, wtedy nie musisz płacić. Ja na podstawie takiego skierowania miałam amnio w Centrum Medycznym Damiana w Warszawie. Byłam zadowolona z opieki. Nie było żadnych komplikacji. Wynik otrzymałam równo po 3 tygodniach. Myślę że nie warto wydawać 1500 zł, aby robić badanie prywatnie.

    W Damianie na nfz??? Lekarz z Damiana mi dał skierowanie i nic nie mówił, że u nich można.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Poczekaj z tym badaniem chociaż do USG.. jak wyjdzie dobrze to po co wykonywać inwazyjne badanie, mogące zakończyć się poronieniem?

    Nie wiem ile można tłumaczyć. Usg może być piękne a być wada. Hdyby usg było miarodajne nie byłoby innych badań.
    Nauczcie się, że jest coś takiego jak szacunek do innych decyzji. Jeśli ktoś decyduje się na amnio to nie jest idiotą i nie trzeba mu poronieniem w twarz rzucać.
    To ma być wspierający wątek?
    Więcej na takie zaczepki nie odpowiadam.

    Bisia, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • Ewelina91 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    W Damianie na nfz??? Lekarz z Damiana mi dał skierowanie i nic nie mówił, że u nich można.

    Ja miałam skierowanie od lekarza z Medicoveru i nic nie płaciłam za amnio w Damianie. Najlepiej zadzwonić i zapytać.

    Sung lubi tę wiadomość

    Ewelina91
  • Iness Znajoma
    Postów: 16 15

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kilka razy zabierałam się, żeby odezwać się w tym wątku, ale zawsze brakowało czasu. Przeczytałam wiele pozytywnych historii, które pozwoliły mi przez ostatnie 6 dni nie zwariować ;) Dzisiaj odebrałam wynik testu Sanco...
    Co do mojej historii to w skrócie: w usg wyszła duża przezierność karkowa 3,4 mm co dało wynik dużego prawdopodobieństwa t21 1:53, pozostałe trisomie troszkę lepiej, ale też z dużym prawdopodobnieństwem. Niedowieżając wynikom jeszcze tego samego dnia udało mi się dostać do bardzo dobrego speca od usg w nadziei, że to pomyłka. Niestety było tylko gorzej, przezierność 4,3mm i prawdopodobieństwo ZD 1:9. Szok... Po teście pappa wyniki poprawiły się dla pozostałych trisomii, niestety ZD pozostał praktycznie bez zmian 1:54.
    Po silnych namowach na amniopunkcje ze strony mojej ginekolog, termin został ustalony na 18.12, więc jeszcze jestem przed. Wracając do wyniku testu Sanco. Będziemy mieć zdrową dziewczynkę :D Martwi mnie tylko, że udało się pobrać jedynie 3 % materiału dna dziecka. Czy w takim wypadku wynik testu jest miarodajny? Ciągle wahamy się nad amniopunkcją...

    74dileb4r2kqkj8b.png
    74di3e5e5pffpmoa.png
    l22ndf9h1s44c0n5.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Nie wiem ile można tłumaczyć. Usg może być piękne a być wada. Hdyby usg było miarodajne nie byłoby innych badań.
    Nauczcie się, że jest coś takiego jak szacunek do innych decyzji. Jeśli ktoś decyduje się na amnio to nie jest idiotą i nie trzeba mu poronieniem w twarz rzucać.
    To ma być wspierający wątek?
    Więcej na takie zaczepki nie odpowiadam.
    Przestań się tak denerwować bo nie ma po co. Amnio jest po prostu inwazyjnym badaniem, które niesie ze sobą ryzyko większe niż możliwość pomyłki przy nifty. Stąd ludzie się po prostu dziwią, że bez żadnych wskazań chcesz podejmować ryzyko. No ale cóż, dziwić się można ale ostatecznie jest tak jak pisalas- Twoje dziecko, Twoje ciało, Twoja sprawa i Twoja decyzja, amen.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 00:04

    gann3e3k131pma53.png
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iness wrote:
    Hej kilka razy zabierałam się, żeby odezwać się w tym wątku, ale zawsze brakowało czasu. Przeczytałam wiele pozytywnych historii, które pozwoliły mi przez ostatnie 6 dni nie zwariować ;) Dzisiaj odebrałam wynik testu Sanco...
    Co do mojej historii to w skrócie: w usg wyszła duża przezierność karkowa 3,4 mm co dało wynik dużego prawdopodobieństwa t21 1:53, pozostałe trisomie troszkę lepiej, ale też z dużym prawdopodobnieństwem. Niedowieżając wynikom jeszcze tego samego dnia udało mi się dostać do bardzo dobrego speca od usg w nadziei, że to pomyłka. Niestety było tylko gorzej, przezierność 4,3mm i prawdopodobieństwo ZD 1:9. Szok... Po teście pappa wyniki poprawiły się dla pozostałych trisomii, niestety ZD pozostał praktycznie bez zmian 1:54.
    Po silnych namowach na amniopunkcje ze strony mojej ginekolog, termin został ustalony na 18.12, więc jeszcze jestem przed. Wracając do wyniku testu Sanco. Będziemy mieć zdrową dziewczynkę :D Martwi mnie tylko, że udało się pobrać jedynie 3 % materiału dna dziecka. Czy w takim wypadku wynik testu jest miarodajny? Ciągle wahamy się nad amniopunkcją...
    Cześć :) Az spojrzałam na swój wynik- u mnie było 14% przy pobraniu w 11t3d. U Ciebie było wcześniej? Ja myślę że nie masz się co denerwować bo mi genetyk w Genomedzie powiedziała, że jeśli materiału genetycznego dziecka we krwi matki jest za mało to oznaczają wynik jako nieważny i zwracają pieniądze. Z tego wychodzi, że te 3% jest po prostu wystarczające i nie masz się czym martwić. Jeśli jednak nie daje Ci to spokoju to moja rada jest taka- zadzwoń do Genomedu, powiedz że miałaś robione Sanco i masz jedno pytanie do dr Jurkowskiej. To jest naprawdę fajna kobitka, myślę że bez problemu odpowie Ci czy przy takim wyniku jest sens robić amnio.

    P.S. Gratuluję zdrowej córeczki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 23:45

    gann3e3k131pma53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleśka11 wrote:
    Przestań się tak denerwować bo nie ma po co. Amnio jest po prostu inwazyjnym badaniem, które niesie ze sobą ryzyko większe niż możliwość pomyłki przy nifty. Stąd ludzie się po prostu dziwią, że bez żadnych wskazań chcesz podejmować ryzyko. No ale cóż, dziwić się można ale ostatecznie jest tak jak pisalas- Twoje dziecko, Twoje ciało, Twoja sprawa i Twoja decyzja, amen.

    A skąd wiesz, ze nie mam wskazań?

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2019, 18:39

    Sung, Awaria_90 lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, ja nie piszę jakie jest ryzyko poronienia po amnio,piszę tylko że wciąż większe niż fałszywy wynik z Nifty. Nifty plus prawidłowy obraz usg prenatalnego daje praktycznie 100% pewności przy ryzyku 0%. Naprawdę nie będę ciągnąć dalej tej dyskusji, mam prawo wyrazić swoje zdanie więc je wyraziłam. Juz napisałam, że każdy niech robi sobie co chce w ostateczności a ja w ostateczności nikogo za to nie szkaluję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2018, 16:18

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    gann3e3k131pma53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Czy jest na forum ktos, kto oczekuje na wynik Sanco? Badanie robilam we wtorek 11.12. ale jeszcze nie mam wynikow :( stres mnie tak zjada, ze chyba do czasu itrzymania wyniku zejde z tego swiata ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2018, 10:19

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lelek wrote:
    Hej,

    Czy jest na forum ktos, kto oczekuje na wynik Sanco? Badanie robilam we wtorek 11.12. ale jeszcze nie mam wynikow :( stres mnie tak zjada, ze chyba do czasu itrzymania wyniku zejde z tego swiata ...
    Napewno bedzie na dniach, nie martw sie, a jesli robilas rozszerzony to ok 2 tyg czeka sie na wynik

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 dni roboczych, wiex tak naprawde jutro mija ten 6 dzien... Nie licze dnia pobrania, mimo ze krew oddawalam w Warszawie ale nie w genomedzie:(

    Oj zwariowac idzie z tym oczekiwaniem :( to najgorszy stres w moim zyciu...

‹‹ 476 477 478 479 480 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ